Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.05.2013, 19:11   #1
shad0w
Drugar foruma
 
shad0w's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2011
Mjesto: Prilep , Makedonija
Postovi: 80
Downloads: 46
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Roland EXR 5s
Interesi: Kompjtere,
shad0w befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Roland EXR 5s

ovako sad ocu da koristim 5s kako aranger i u plan sam da uzemam x5d e sad imao sam na um na 5s da stavim neke stringove za pratnji tako neshto pitanje mi je dali je dobro da paniram ritmovi da ide na L pa solo da sredim za R pa da izvadim maksiumma poshto ocu da izvadim maksium iz nejga pre nego sto kupim neshto jaci ina umu imam 2x e sad neke tutorial ili neshto slicno da izvadim i maksium imam takodje neke sredjene ritmove ali neshto posebno sto mogu da mi pomognee o kvaliteta zvuka??
shad0w je offline   Reply With Quote
Star 27.05.2013, 20:19   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nista te ja razumio nisam sem da hoces da "izvadis maksimum" iz necega. Jasno mi je iz tvog profila da se javljas iz Makedonije, ama probaj bar malo konkretnije da nam predstavis svoj problem ili pitanje, Ovako samo mozemo da naslucujemo sta si htio. Ako ti nije problem i lakse ti je, odnosno bolje vladas jednim od slijedecih jezika, moze i na engleskom, njemackom, spanskom ili italijanskom
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 27.05.2013, 21:06   #3
shad0w
Drugar foruma
 
shad0w's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2011
Mjesto: Prilep , Makedonija
Postovi: 80
Downloads: 46
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Roland EXR 5s
Interesi: Kompjtere,
shad0w befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

da izvadim maksium od klavijaturu... od strana ritam sekcija poshto za solo cu korstim x5d a na rolandu cu koristi samo neke stringsove i takve stvare e sad dali je dobro da stylove da paniram na Levu stranu t.e Levi izlaz pa stringsove i ti pratnje sto cu da sviram cu da bude na R dali je tako bolje ili pak da ostavim kao sto t.e balancirana panorama?
shad0w je offline   Reply With Quote
Star 27.05.2013, 21:52   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ostavi panoramu takva kakva je na instrumentu i prikljucuj ga obavezno stereo. U protivnom gubis prostor, kao prvo Drum Seta, sto je ogroman deficit, a onda i instrumenata u ritmu, koji su poredjani u tom prostoru. Iskljucivo na taj nacin ces izvuci maksimum iz aranzera, bar sto se tice kompletne zvucne slike ritam instrumenata.

Promijenjeno od tranzit (27.05.2013 u 21:53 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 27.05.2013, 21:56   #5
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja koliko sam te razumeo iz ovog zadnjeg posta pitas da li je bolje da povezes EXR na levi kanal i da izlazi samo aranzer, a na desni kanal da razdvojis i da izlaze samo solo boje? To je bas off sto bi se reklo....Zamisli imas 2 zvucne kutije i sviras u restoranu nekom i jedna kutija ti je levo od tebe jedno lupam desetak metara, a druga desno otprilike isto i sad fora, oni sto su levo ce da cuju aranzer komplet (dobos, cinelu, kick,...), a oni sto su desno ce da cuju samo solo boje ili neki hor ili sta vec....Msm zamisli da se nadjes u polozaj slusaoca....Sta bi rekao za takvog muzicara....Ne diraj i ne razdvajaj nista, nego ostavis da ti na obe kutije izlazi isto, tj. panorama na sredini i iz EXR-a i "buduceg" X5D-a izlaze ti po 2 kabla (jedan za levi i jedan za desni zvucnik - L i R), ubacis oba kabla u mixetu ili pojacalo sta vec imas, a ne kao ti sto hoces da ti se cuje aranzer na jednom zvucniku, a solo boje na drugom....Nadam se da si na ovo mislio....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]

Promijenjeno od AcaG600 (27.05.2013 u 21:57 sati)
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 27.05.2013, 22:14   #6
shad0w
Drugar foruma
 
shad0w's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2011
Mjesto: Prilep , Makedonija
Postovi: 80
Downloads: 46
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Roland EXR 5s
Interesi: Kompjtere,
shad0w befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

znaci cuj ovako sad znaci ja aranzer cu da paniram na levi izlezi taj levi izlezi ide u miksetu primer ulaz1 a dodeka pak desni izlez ide u ulaz2 na mixer e sad kad mene aranzer mi ja sa leve strane to znaci da aranzer izlazi samo niz levi izlaz i ide u ulaz1 i onda ja na ulaz1 isklucim eho podesavam visko niske sredna a dodeka na ulaz 2 stavim malo eho i hall ili takvi stvare i nastimam visoke niske i sredne za boje sad si me razumeo sad dali je tako bolje iilili...
shad0w je offline   Reply With Quote
Star 27.05.2013, 22:23   #7
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To bi ti bilo kao kad bi sebi iskopao jedno oko, i tako gledao.
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 28.05.2013, 00:10   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako je Mile, cuda se pitaju po forumu, velika cuda, Sve se cesce pitam ima li uopste jos klasicnih pravih muzicara koji su ispekli zanat kako valja.




@shad0w
Ama momak, uradi onako kako sam napisao u postu ili onako kako je i proizvodjac instrumenta to zamislio i ne pokusavaj da pronadjes toplu vodu jer su je mnogi veliki mozgovi odavno pronasli. Ukljuci taj aranzer sa dva kabla na dva mono ulaza na kojima ces panoramu postaviti extremno suprotno, dakle na lijevo i na desno ili ukoliko mikser ima Stereo kanale ukljuci oba kabla sa aranzera u taj Stereo kanal. Sve efekte na tim kanalima miksera postavi na minimum. Kraj price. Solo klavijaturu, ako je imas, takodje ukljucuj na isti nacin (naravno ako ne pripada bas najstarijim generacijama pa ima nesto drugaciju strukturu), dakle u dva kanala ili jedan Stereo, a efekte koristi sa nje jer sumnjam da imas mikser koji raspolaze kvalitetnijim efektima nego sto su oni na samom instrumentu. U protivnom, naravno da ce biti bolje ako upotrijebis efekte sa miksera. Kako vidis nema tu mnogo filozofije ali ne iznenadjuje me ama bas nista vise i to od momenta kada sam saznao da cak i pojedini "ton majstori" (ko li im dade tu titulu) miksaju Gain potenciometrima umjesto Volume faderima. Kako vidis, svasta ima na ovom svijetu, pa me ni tvoja pitanja uopste ne zaprepascuju iako su prilicno neshvatljiva i nebulozna.

Promijenjeno od tranzit (28.05.2013 u 00:12 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2013, 10:06   #9
shad0w
Drugar foruma
 
shad0w's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2011
Mjesto: Prilep , Makedonija
Postovi: 80
Downloads: 46
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Roland EXR 5s
Interesi: Kompjtere,
shad0w befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

niste me razumli sta sam hteo reci ali nema veze snaso sam se hvala u sekoj slucaj
shad0w je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2013, 14:06   #10
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 837
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam te razumeo a i razumeo te je kolega Tranzit jos u prvom postu. Jednostavno nemoj sebi komplikovati, pogotovo sto ne planiras da sviras solo na rolandu, nego samo za ritmove i strings, klavire itd. To ti je dobro resenje jer na rolandu je bas to u prednosti. A najveci maximum ces izvuci ako spojis da sve ide preko dva kanala tj. stereo. Ja sam ranije isprobavao to sto si ti zamislio ali to nije to. Stereo daje daleko bolju muzicku sliku, a imas i korga za solo tako da bi to trebalo sasvim pristojno da radi. Poz

Promijenjeno od dmmacak (27.11.2013 u 14:09 sati)
dmmacak je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije