Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.01.2009, 22:50   #11
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pa pazi ovako, sigurno ces dobiti jednu ZIP disketu, al vremenom njoj opada "LIFE" zivotni vek, pa se mora preko racunara formatirati i uraditi oporavak diskete, Jednom mi se desilo da je LIFE bio na 5% al sva sreca kod kuce pa uvek moras imati BACKUP podataka na kompijuteru ili jednu ZIP disketu za svaki slucaj, a sto se tice samog ZIP uredjaja u samom EM2000 pa normalno da vremenom propada i crkne, zato sto konstantno cita ritmove sa nje u toku sviranja. Mada to se zameni Hdd-om i teraj posle nemas problema.

Promijenjeno od RadeKOKI (30.01.2009 u 22:52 sati)
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2009, 22:57   #12
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dakle Em podrzawa HD? Koja bi cena bila hard diska za Em, ako znas? I reci, koja je realna cena za owaj roland, posto sam listao po netu, i vidim da neki likovi traze cak i 1000 evra, mislim stwarno ... Jesi ti imao owu sprawu, jel je imas mozda jos, ako si raspolozan za neki demo snimak.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2009, 23:28   #13
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Roland EM2000 je kvalitetan aranzer(dakle aranzer a ne workstation) i bez obzira na njegove godine,on je jos uvijek na cijeni.Naravno,nema sempler....
Ne treba da te cudi njegova cijena.Sve zavisi u kakvom je stanju,i negdje oko 800-900 Eura mu je cijena ako je dobro ocuvan.G1000 je jos stariji pa je vrlo blizu sa cijenom.Ko je naucio na tu vrstu zvuka ritam masine,to i cijeni i zna iskoristiti.

Pozdrav,
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2009, 23:38   #14
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Do nedavno sam koristio G 1000 i nisam nikada imao nikakvih problema sa ZIP disketom.Tih 100 Mb ti je sasvim dovoljno da na njega staviš koliko trebaš ritmova, i midi fileova ako ih koristiš.Dobro-zapravo poželjno je imati i duplikat diskete da je u slučaju potrebe samo zamijeniš.Koristio sam G 1000 deset godina i svirka je bila svakodnevna-doslovno- eventualno jedan dan u tjedno slobodan i nikada nikakvih problema.Zip nisam isto tako nikada ni vadio van iz klavijature.HD se tvornički ne ugrađuje u klavijaturu, ali ga neki likovi stavljaju premda ako tako pogledaš isto tako postoji mogučnost da se pokvari kao i disketa jer su i jedan i drugi mehaničke sprave koje se uvijek vrte.
__________________
Bilježim se sa štovanjem!
Zlatek je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2009, 23:43   #15
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Fabricki em2000 NEPODRZAVA HDD ali postoji mogucnost ugradnje istog, sto znaci vade ti zip (ako se nevaram tacno) i umesto njega stavljaju HDD al mora i dodatna elektronika za napajanje. To je malo skuplji zahvat nebih da lupam sad koliko kosta, al je moguce. Javice se neko sa foruma ko ima hdd u G1000 ili EM 2000 posto su iste, imao sam taj sint mada sad ga nemam jer imam G70. Sto se tice cene jbg sta da ti kazem on svoj posao i dalje radi kao zapeta puska nema sta da se filozofira cist, kristalan i mastan ton, karakteristika za roland-a kao sto sam naveo jednostavan za programiranje tako i u zivoj svirci, sve su komande pod rukom nema da setas po MENU i da trazis sta ti treba, ima D-Beam koji je od velike koristi ako znas zasto da ga koristis nije i tezak sto je veoma bitno za tezgarenje. A sve to kad se sabere u Srbiji kosta tih 800-1200 eura, jedino ako imas nekog u inostranstvu ako ti nadje povoljno pa da ti donese ili da nadjes u oglasima ima ih kolko oces, cak sam vidjao i sa HDD-om. Mada su bili i po 500 eura al opet cena varira od stanja, vlasnik formira cenu na osnovu onog sto je prosao sint i zna u kakvom je stvarnom stanju otud i cena. Realno nemoj se zaletati na male pare bolj plati malo skuplje nego posle....
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Star 31.01.2009, 00:06   #16
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sto se tice kapaciteta Zip diskete,evo ti najprostije racunice.
Uzmimo da su ritmovi(kvalitetni) u prosjeku po 50kb,znaci da na tu disketu mozes snimiti ogroman broj ritmova i jos ti ostane mnogo prostora i za jos nesto ako ti treba.
Ako to nije dovoljno,onda.....
A moj savjet je,obavezno imati jos jednu Zip disketu sa backup-om.

Pozdrav,
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 31.01.2009, 01:01   #17
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

A recite mi kakwe su dirke, sa kojim dirkama bi ih ste odprilike uporedili, da li su recimo kao na owom nowo exr-u e2, ako je neko imao prilike da svira ova dva aranzera?
calevh je offline   Reply With Quote
Star 31.01.2009, 01:13   #18
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Po meni,najbolje ti je da odes kod nekoga u blizini,ko je dao oglas da prodaje EM2000.Vidis sve kako izgleda,cujes kako zvuci,i usput ga i probas.
Nije obavezno da kupis.
Tesko je neke stvari objasniti dok se ne vide i ne osjete.
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 31.01.2009, 04:26   #19
ERKOOO
Vredan član društva
 
ERKOOO's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.03.2004
Mjesto: BIH-Sarajevo
Postovi: 186
Downloads: 1063
Uploads: 13
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: Roland G1000/Korg TR
Interesi: Sviranje
ERKOOO befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne mora se vaditi ZIP da bi se ugradio Hard disk,tj. na mjesto gdje je on,ima dovoljno prostora da se ugradi!Kod mene radi i ZIP i HD i nisam do sada imao nikakvih problema! Za dirke na Em2000 ne znam kakve su,kod G1000 je poluteska tipka,klavirna...kolko pritisnes toliko i zvuka mada to mozes podesiti kako hoces! Sto se tice ritam masine moze te sluziti narednih 10 godina,a da ti odmah kazem za boje,neces moci puno izvuci...ali uzmes uz njeg jos jedan solo i miran si!
ERKOOO je offline   Reply With Quote
Star 31.01.2009, 07:00   #20
WUK013
Drugar foruma
 
WUK013's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.06.2006
Mjesto: usa(privremeno)
Godina: 56
Postovi: 62
Downloads: 138
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: sve sto ima dirke...
Interesi: muzika,muzika,muzika ...
WUK013 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da se prikljucim diskusiji,
Kupio sam novu klavijaturu Em2000 2000.godine, svirao sve i svasta i preko nedelje i vikendima i ni sam ne znam koliko tu casova rada ima.Svirao sam od satora do splavova ,znaci svuda i za svo to vreme:
-zip citac sam zamenio jedanput 2005.godine
-Zip disketu sam jednom godisnje menjao(kopirao onu koja je bila rezervna i tu novu koristio
kao rezervnu a predhodnu rezervnu gurao u sint za narednih godinu dana)
-nikada nisam vadio zip disk iz klavijature osim kada sam pravio kopije,znaci uvek je stajala u kljavi i kad sviram i kad se transportuje(iako u uputstvu pise drugacije)
-tasteri su mi se kvarili tu i tamo ali sam to vremenom sam popravljao tako da nisam ni
obracao paznju na to
-jednom mi je riknuo visoki na levom zvuvniku a inace sam uvek stitio zvucnike stereo dzekom gurnutim u izlaz za slusalice,ako razumete sta mislim
I to bi bilo to,znaci sviraj i opusti se.
Eto izvinite malo sam oduzio ali Em 2000 zasluzuje to.
Trenutno sam u fazi prelaska na Tyros 2 i moj Em 2000 ce polako u penziju ali mislim da ga nikada necu prodati jer jednostavno zasluzuje da ostane u mojoj ergeli ,osim ako ova svetska kriza ne pogodi i mene pa cu morati da jurim neke pare.
Da zavrsim,ako mozes uzimaj tu kljavu i samo rokaj ,neces se pokajati,osim ako ti bas fali sempler.(a to resava korg LE od 400-500 eura)
POzDrAw Wuk013
__________________
" Bolje umreti od litre , nego od kapi..."
WUK013 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije