Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Sampleri

Sampleri Hardwareski sampleri bez dirki

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.08.2008, 23:42   #1
sinisa35
Drugar foruma
 
sinisa35's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2006
Mjesto: banjaluka
Postovi: 76
Downloads: 790
Uploads: 32
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: klavijatura,harmonika,gitara
Interesi: racunari,studija,audio programi,vst,itd itd
sinisa35 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

pozdrav kolege.pitanje sam postavio na nekoliko mjesta niko ne zna i ne odgovara pa se nadam da ce te mi pomoci.imam jedno pitanje ako neko zna za akai semplere s 2000 i s 3000.naime sviram na njemu ali me muci jedan problem.imam 32 mb memorije u njemu.kad ucitam volume koji mi treba za svirku ostane slobodno jos 22% memorije.ucita 235 semplova i 65 programa.e sad znam da mu je limit operativnog sistema 255 semplova i 254 programa sto ni jedno ni drugo nisam presao a ima slobodne memorije jos.ali kad zelim ucitati samo jedan sempl i to kratak od recimo 300kb ne moze.isto tako kad i sa tim sto je ucitano pokusam dodati keygroup nece.ali kad izbrisem nekom programu recimo 4 keygroup tek onda mogu dodati jos 4 sempla u memoriju ili napraviti novi program od 4 keygroup.po toj logici izgleda osim sto ima ogranicenje za broj semplova i programa ima i za broj keygrupa.ali nisam nasao u usermanualu nigdje da to pise pa me buni.sve sto ima to je max sempl 255 max programs 254 i max kg po programu 99.ali ukupan broj max kg koji se moze ucitati u memoriju ne pise nigdje.pa me zanima ako je neko radio i zna da li ima ogranicenje max keygroup i koliko je?
pozdr

vidim kolega Gala je radio sa s3000xl a i Nedim ima bogami iskustva oko semplera.znaci sve ostalo mi je jasno ja sam u akai s 2000 ugradio scsi disk u prostor gdje je bio floppy stavio mu napajanje obicno od racunara koje mi radi stabilnije i bolje od originalnog i laksi sempler jer nema ogromni trafo.zalemio scsi prikljucak posto je ploca ista kao u s3000xl doveo napajanje +12 + 5 za disk i sve radi perfektno i operativni i semlove ucitava odmah sa harda.sa pc i mesa savrseno radi cak u xp za koji nije mesa predvidjena ko ne zna samo instalirati aspi stariju verziju 4.6 u xp i mesa radi ne treba win 98.napunio ga 32 mb memorije i skupio semplove sve ma ne moze bolje i picim ja i to wav ubacivao pa u sempleru mapirao sve ma mukotrpan posao ali se isplatilo.i odjednom problem kad sam htio svakom programu dodati po jos 5 kg(key grupa) za bas u lijevoj posto sam midijem spojio sa dx11 i vukao bas sa dx.e sad dosao sam do dobrog sempla pa reko da ga stavim ponekad sviram na njemu bas.i tako ja ubacim tih 5 semplova i program po program kad odjednom ne mogu vise dodavati kg.memorije slobodno 22% 235 semplova i 65 programa.znaci nisam prekoracio ni free memory ni broj semplova ni broj programa pogotovo.da li on ima ogranicenje za max kg???znam da ima po programu max 99 kg.prebrojao sam u tih 65 programa imam oko 700 i nesto kg i ne mogu dodati ni jednu vise bilo kom programu.e kad izbrisem recimo 2 kg nekom programu drugom mogu dodati 2 kg to sam provjerio.

pozdrav i nadam se da ce mi neko izaci u susret.
sinisa35 je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2009, 13:36   #2
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I ja imam pitanje, nadam se da ne dupliram.
Nikada nisam radio sa semplerima, ali sad sam u prilici da nabavim jedan S3000i. Zanima me koji format semplova prima, da li na njemu rade semplovi od Tritona, Motifa i slicno i da li postoji mogucnost ubacivanja terci kod njega. Mozda je glupo pitanje, ali sempleri su mi totalna nepoznanica, pa sad izvinite na kolicini gluposti koju ovo pitanje sadrzi..
caka012 je offline   Reply With Quote
Star 21.05.2009, 22:37   #3
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Nemojte djaba kolege pitati u vezi samplera, na zalost necete dobiti odgovor. Neka se niko ne ljuti na ovom sajtu ali ja sam postavio jednostavno pitanje u vezi jednog Akai samplera i nisam dobio nazad ni slovo pomoci a da sam postavio glupo pitanje u vezi lige prvaka ili nesto slicno...dobio bi najmanje 50 postova Ili je onima koji znaju mrsko ili jednostavno nece , ne znam ali nebih ni da ulazim u to.. Pozz
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 21.05.2009, 23:08   #4
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ Dino074

Nema Brate potrebe za komentarima tog tipa,na ovom forumu postoji mnogo ljudi koji nešto znaju i svakako ako se nadje neko da zna odgovor na tvoje a i na ovo pitanje postaviće ga...ne vidim razlog da iznosiš takav stav ovde?
  Reply With Quote
Star 22.05.2009, 08:30   #5
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

@caka
Akai ti cita Aiff i Wav i to je njegov format zvuka a posto i Korg cita Aiff format zvuka znaci da mozes da ubacujes i druge semplove u njega,sve sto ne moze da se ubaci uzmes lepo Awave studio i sredis format!

@Dino

Tu vam moze pomoci samo neko ko radi foru aranzer-sempler kao na primer GALA ali ga nema nesto na forumu u zadnje vreme.
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
ljudi, oko, pomozite, semplera

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:06


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije