Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.11.2007, 19:04   #1
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard One Man Band

Pozdrav svim kolegama vidim da se ovde vode price sta je bolje da li pc ili klavijatura po meni sve zavisi od samog coveka da li zna sta hoce i sta mu treba.Ja sam promenio sve sto se moglo promeniti od klavijatura stao sam jer sam se samo zanosio i gubio pare,ali opet kazem sve zavisi od coveka i od samog sviraca sta mu treba,ja trenutno sviram na Rolandu jv 35 i pc sa instaliranim V semplerom i prezadovoljan sam i pored toga sto sviram sa karticom od 10 eura creative live i nikad nisam imao problema nekih vecih sem ako je struja losa pa operativni sistem padne ali uvek se to moze resiti brzo.Da kazem da samo iz njega izvlacim semplove zivih instrumenata.Planiram da probam i pc kao aranzer pa me zanima da li je neophodno da pored programa koji bih nabavio One Man Band 10 potreban i neki aranzer ili taj program ima sve u sebi molio bih sve one koji znaju da mi odgovore gde se moze naci i kako to radi.Pozdrav za sve kolege dobre volje koji hoce da pomognu
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2007, 20:54   #2
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Heh,ljepo je imat One Man Band software,al ko če ti radit a i konvertirat ritmove (Stylove) za to,ja sumnjam da je više od 10% ljudi uopšte upoznano sa tim.

Ako sviraš u bendu onda ti je ovo kino od Rolanda i V-Semplera sasvim dosta,a ako sviraš sam, onda ti ja nikako nebi preporučo nikakav software,rađe uzmi neku klavijaturu.

Nemoj me krivo shvatit.
To je moj savjet,eto,razmisli si malo.

Pozdrav!
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2007, 22:24   #3
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2736
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zgodan program nema sta reci .
Umesto aranzera mozes i da koristis tastaturu od kompjutera i sa njom pozivas sve sta ti je potrebno ali moras da imas i monitor da uopce vidis sta radis .Aktuelna verzija sad je OMB 10 a za sve detaljne informacije i help imas na njihovoj stranici gde mozes i skinuti demo tog programa .A za full se malo potrudi .

EDIT:
Dopuna stajlovi ti odgovaraju svi od yamahinih aranzera tako da mislim da neces morati puno da konvertujes

Promijenjeno od Vaxter (19.11.2007 u 23:09 sati) Razlog: Samo da premestim text... ;) Lepo od tebe shto koristish Edit! :)
fico je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2007, 19:34   #4
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard hvala

Hvala na odgovorima zanima skinucu demo verziju probam pa se javljam pozzz
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2007, 19:56   #5
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard ...

Ja znam za jednu jacu soluciju!treba ti jedan onako dobar lap top racunar,visekanalna zvucna karta da mozes da odvojis izlaze i reason program!Sve sto ides iz klavijature ides preko midi kabla u zvucnu kartu a iz zvucne karte cepas sve posebno po kanalima!Znaci ako uzmes zvucnu sa osam izlaza dobijas osam izlaznih kanala i sve stelujes po tvojoj zelji,ako uzems kaartu sa 16 kanala jos bolje nabavis dobre semplove i dobijas zvuk bolji nego svi mi sa Pa1 x pro,T2,G70 itd...Znaci napravis prsete u programu i samo cepas,a ja bih licno ostavio i desnu ruku sa sinta da se cuje!Slusao sam i gledao kako to radi,veruj mi ostao sam bez komentara.Malo je zajebano sto moras sve to da pakujes raspakujes i tako to ali kad pocnes da sviras zaboravis na sve poteskoce sa montiranje i slicno
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2007, 20:04   #6
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Probao, i nije bash tako sjajno...
Tu imash sa sredjivanjem mnooogo vishe posla...
Ne postoje aranzeri za dz...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2007, 20:11   #7
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard :)

Postoji mogucnost da kad ti promenis ritam i sam prograam ti menja sve u presetu prema ritmu koji si izabrao ali pre toga moras sve to da sredis i memorises!Ja nisam mogao da verujm kako to zvuci,covek svira PA 50 ali ide sve preko kompa,koristi ritmove iz aranzzera i prelaze i zajebanicje ali vuce sve boje semplove iz reasona!Koristi Motu 16-okanalnu kartu i sou pravi...Odvaja posebno dobos posebno nogu i tako sve redom sa efektima koje je on upamtio u presetu!sve sto ja kazem veze nema,treba cuti i videti kako se lako ustosas sa tim i kad stanes na binu samo prikljucis lap top i slobodno ga zatvoris da ga niko ne vidi a cepas na aranzeru i ljudi se tamo smrzavaju Jos ga ja pitam majke ti kako napravi taako taj Pa50 da zvuci,on covk crce od smeha kaze nisi jedini sto me to pita!znaci vrhunski semplovi i lepo izmiksani preseti dobijas studiozan zvuk...
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2007, 20:39   #8
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma, naravno da ce to sjajno da zvuchi. ali treba to spakovati...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2007, 20:44   #9
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard ...

Pa kad sve saberes i oduzmes to te kosta mnog vise nego aranzer visoke klase!Zvucna karta eto primer koji sam dao
-motu 16 kanala kosta jedno 1200-1400 evra
-dobar lap top najmnje 600-700 evra
-Softver i ssemplovi jer se sve placa
- i plus osrednji aranzer kao pa50 jedno 600-700e
Mozes kupit pa2 x pro za te novce ali nikada neces postici takav zvuk,cak ni pola zvuka
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2007, 20:56   #10
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2736
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja sam se samo malo pokusao igrati sa njim i odustao .Sto kaze Vaxter treba tu puno da se radi da bi to stvarno zvucalo onako kako treba ali dok se ne nazulja stolica nema ni rezultata.Imam sve potrebno da bi to mogao da sredim ali sam i suvise ljen za to a po drugoj strani sta ce mi to kad ne koristim to svakodnevno da bih zaradio za hljeb.
fico je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
band, man, one


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije