Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Kutak za harmonikaše

Kutak za harmonikaše Pravo mesto, za pravo pitanje ;)

 
 
Alati tema Display Modes
Star 22.12.2019, 22:43   #1
mali mrav
Početnik forumacije!
 
mali mrav's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.12.2019
Postovi: 26
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
mali mrav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Stimovanje Tonova

Dugogodisnjim radom sa harmonikama,sam stekao jedno vredno iskustvo,za koje mislim da vredi da podelim sa kolegama.Sto se samog instrumenta tice,otprilike se vec sve zna,i ne bih mnogo na tu stranu,vise bih obratio paznju na moderne majstore koji po defaultu postavljaju za osnovni stim 442,00 herza.Da li je moguce da niko, bas niko ne obrati paznju , i da primeti da svi ostali u orkestru stimaju na 440 hz? Ma to je minimimalno,kazu,niko to i ne primeti.Ali nije tako.To je ono sto smeta,najlakse da probate sa klavijaturom npr.442 je previse drecava frekvencija,ono sto vam nazovi majstori ne kazu je da kad jednom povecate frekvenciju,nema vise povratka,sledi kompletno menjanje tonova , a to brate kosta para.Novi tonovi, pa ruka...Daleko im lepa kuca.Ne kazem da su svi majstori neposteni,ali nije lose da znate.Prilikom kupovine harmonike,npr neke skupocene ,obavezno ponesite stimer,moze i na android telefonima da se instalira dz.,i ako ne stima na 440, znate sta sledi.Komplet tonova minus,pa ruka minus...Smucili mi se vise preprodavci Guerinija i Dalapea ,koji ove osnovne stvari neznaju(ili ne zele da pricaju o tome),a cene astronomske.Covece ne treba mi raketa,treba mi obicna harmonika,prosta,nastimana fabricki,sta me briga ko to kaze da je bolje ,pa zar ne bi proizvodjac sam stavljao taj stim da to tako treba?Probao sam par harmonika starijih od mog dede,fabricki na 436,i zvuce ubedljivije nego neke guerinke od 10000.Jednostavno, tonovi zvuce prirodnije u nizim frekvencijama . A tu foru sa podizanjem frekvencija koriste da maskiraju tonove losijeg kvaliteta,normalno harmonika dobije na snazi,zvuci prodornije,ali samo to.Harmonika vise ne zvuci ubedljivo kao u fabrickom stimu,to vise nije taj instrument.Jel ima jos neko iskustva sa pogresnim stimovanjem?
mali mrav je offline   Reply With Quote
 

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:13


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije