Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.02.2009, 14:33   #21
kalush
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.10.2007
Postovi: 34
Downloads: 509
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Pa500, Roland EM50
kalush befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Postovane kolege, imam roland discover 5M, i mogu vam reci da je to odlicna sprava.
Posedujem roland klavijaturu, E96, i kad se poveze taj modul sa njom, dobijete odlicne performanse... To je sve isto kao Discover 5, samo sto nema dirke. Sprava ima 5x vise boja i ritmova od e96 + poseduje i vokoder + moze da pusta midi-karaoke fajlove, tako da, po mom misljenju, to je odlicna sprava. Cena Roland discover 5 - u Srbiji kosta 1200e... S obzirom da ova sprava koja se pominje ovde, ima dirke, dodajte jos jedno 300e i to vam je cena...
kalush je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio kalush za ovaj koristan post:
Pero3 (01.01.2020)
Star 19.02.2009, 16:07   #22
mesh
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.01.2009
Postovi: 21
Downloads: 12
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
mesh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Slažem se s tobom da je to izvrsna sprava.Cijene se kreću za DisCover5 u Njemačkoj oko 600-800€ (dakle,verzija "sa tipkama" ). Navodno je bio i jedan negdje u Hrvatskoj za oko 700€ za keš u Oglasniku,ali nikako da ju pronađem. Inače, to su malo starije sprave, nemoguće je da drži toliku cijenu (u Srbiji).Ja ga svuda tražim, daleko mi je do Njemačke potegnuti samo za to, a na ovim prostorima ni za lijek da ga nađeš...
Ako tko zna, ponavljam se, JAVITE AKO SE NEGDJE PRODAJE:...
Dodato:
Ljudi, zamislite ovo: neki lik iz Pule mi pošalje mail da ima ganz novog zapakiranog DisCover5 (nače je iz music shopa) i da ga mogu kupiti kod njih za "tričavih" 11.500 kn ili oko 1.500€. Ja ga pitam kako nov,kad se davno prestao proizvoditi,kaže javili mu iz neke slovenske trgovine da imaju jos jednog na skladistu, neprodanog!
Pa se ja pitam (a i vas sve) jel normalno da neka stara roba koja se ne proda, drži cijenu kao da je nova?
Kao da mi za Golfa III traže danas 20.000€, a isto toliko je Golf VI.
Meni to nije jasno...
Dodato:
Imam ponudu za novoga,zapakiranog DisCover5 (kaže čovjek da ga je našao u nekom skladištu neke trgovine u Sloveniji) za 1.500€!
Ko' da mi nudi "novog" Golfa III za 20.000€, a novi Golf VI me isto toliko kosta a puno je bolji...
Jeste li vi imali iskustva sa tom "novom" opremom zaostalom po skladištima?

Promijenjeno od mesh (23.02.2009 u 16:14 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mesh je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2020, 15:03   #23
miskopn
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.04.2020
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
miskopn ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobio sam od prijatelja Roland Discover 5. Molim da mi neko da savet kako da ucitam ritmove jer vidim da ih nema, ne znam da li uopste ima tu mogucnost jer je starija klavijatura. Ako je neko imao kontakt sa ovim Rolandom neka mi javi,. Ako nekoga zanima da ga kupi postoji i ta opcija jer mi ne treba a uz njega dajem u kompletu stalak originalni, zvucnik sa miksetom i mokrofon. Cena po dogovoru.
Pozdrav i hvala

Promijenjeno od miskopn (11.04.2020 u 15:08 sati)
miskopn je offline   Reply With Quote
Star 12.04.2020, 07:49   #24
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Discover nema funkciju da reprodukuje ritmove. Bez obzira sto je starija sprava, prosto nije zamisljen da radi kao aranzer. Kolege su vec sve objasnile. Za oglase imate temu prodajem, pa postavite tamo, posto vam post vise izgleda kao oglas a ne kao da trazite savet.
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
discover, roland

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije