Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.02.2008, 21:53   #101
jager
Odomaćeni član
 
jager's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2007
Mjesto: Subotica, Srbija
Godina: 55
Postovi: 512
Downloads: 69
Uploads: 12
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Triton Extreme
jager befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jager pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

To ti moze zalemiti bukvalno bilo ko, samo da je malo vise verziran sa lemilicom. Verujem da imas nekog prijatelja, a da je TV mehanicar ili nesto slicno...

EDIT:

Ako se neko odluci na ugradnju, a nedostaje mu 2.5" disk, imam ja jedan NOV od 60Gb, i kabel za njega. Saljem postom ZA DZABE!
Toliko mogu da pripomognem ovoj akciji "friziranja" pa50!
__________________
... bolje 5 do 12 nego nijedna posle 1

Promijenjeno od jager (14.02.2008 u 21:55 sati)
jager je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2008, 00:39   #102
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Lemljenje...Nabaviš sebi CIN (žica za lemljenje),lemilicu (max.30W,jer jača može da ti spali kontakte na ploči) i obavezno oštra špica na lemilici (zbog preciznosti da se ne zaleme 2 kontakta u kratki krug)...A doduše što je kolega reko---Svaki električar sa znanjem ti to može zalemiti...I nemaš problema...A za disk 100% neće se pokvariri ako se naopačko okrene...Ako šta bude džabe šaljem novi...A garant se neće...Eto ako se La Alen ili kolega Krešo odluče za ugradnu diska pomoću im...Čak ako se Krešo odluči rade volje dođem kod njega u Zagreb da mu to odradim jaranski i garantujem da će da radi...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2008, 04:38   #103
antalus1000
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.05.2007
Postovi: 193
Downloads: 305
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
antalus1000 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Reden

evo i sad u ovo doba razmisljam o tome. moram da nadjem nekog elektricara ja to nikad nisam radio zamislite kad bi nam i miki ovo jos potvrdio hehehehehehhehehe ljudi ovo je ekstra carevi ste ali stvarno tako mislim
antalus1000 je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2008, 09:52   #104
jager
Odomaćeni član
 
jager's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2007
Mjesto: Subotica, Srbija
Godina: 55
Postovi: 512
Downloads: 69
Uploads: 12
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Triton Extreme
jager befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jager pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alix Pokaži Post
Čak ako se Krešo odluči rade volje dođem kod njega u Zagreb da mu to odradim jaranski i garantujem da će da radi...Pozdrav!
A ja mu posaljem disk i eto sve ima da se sredi...
__________________
... bolje 5 do 12 nego nijedna posle 1
jager je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2008, 10:04   #105
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ Alix

Prijatelju, hvala na pomoći no ja sam svoj Pa50 odavno prodo (baš po eksperimentu s FDD adapterom i Memory dual karticom). Inaće i sam sam završio pride elektroniku pa bi si i sam znao ugraditi adapter, no mislim da to nije sve. Dopisivao sam se svojedobno s Mikijem iz KG i mogu ti reči da se zahvat ne svodi samo na ugradnju diska i upucavanje softwarea od Pa80. Ima tu još nekih dorada, sitnih ali dovoljno zahebanih ako nisu u tom poslu 100 %, a ja s elektronikom već godinama samo "kokošarim", onako više s PC računalima nego za ozbiljno. Ipak se već 15 godina bavim menagmentom, pa mi je elektronika više sada hoby nego profesija. I sam sam bio otvorio Pa50, pokušavajući ga usporediti s pločom od Pa60 koji je imao mogučnost ugradnje diska, ali ploče su samo na oko slične. Ipak je riječ o drugačijoj elektronici koja napon drugačije distributira nego na Pa80/60. Ispravljač od Pa50 je jednostavno preslab da bi ganjao još i HDD, bez obzira što on ne treba dodatno napajanje, no kad ga ugradiš primjetit ćeš kao prvo slabije osvjetljenje na diplayu (naravno jer napon se gubi na HDD), a i FDD više ne čita kako treba. A osim toga, predlažem ti da uzmeš osciloskop pa preko njega pogledaš promjene na glavnoj ploči prije prištekavanja diska i po instalaciji diska. Mislim sve će ti biti odmah jasno. Impedancije su i do 25 % van tolerantnih vrijednosti ulaznih napona iz ispravljača. Znači, to će kad tad crknut garant.

Neću u detalje iznosit svoja zapažanja jer mislim da bih nekima više odmogo savjetom nego bi koristio. Cjelokupna prerada koštat će više nego da prodate Pa50 i doplatite za Pa80. Ne isplati se samostalno zajehebavat i riskirat. Taj zahvat stvarno ne može kvalitetno nitko uradit ako nije minimum dipl. ing. elektrotehnike s najmanje 5-6 godina radnog iskustva u struci. Ne plašim vas i ne trabunjam gluposti, ali ovo su provjereni fakti.

Promijenjeno od kreso (15.02.2008 u 10:09 sati)
kreso je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2008, 12:47   #106
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma to sam ja i prije govorio (bio je jedan post oko Štefanovog OS)...NE ISPLATI SE PRERADA...Kad se preradi PA50 u PA80 nije to to...PA80 je u svemu bolji,već od napona,zvučnika,oblika,tipki,izradnje,displeya,skr atka BOLJI je...A drugo...PA50 preradiš u PA80...Nikad nećeš moći dobiti toliko z anjega ko za pravi PA80...A PA80 kod nas košta već sramotnih 850eur...A PA50 700...Pa kihneš onih 150eur i kupiš sebi pravu spravu i ne moraš se zezati sa nikakvim lemljenjem i preradom...A za aj napon što pričaš Krešo...Nije to poređenja matičnih ploča...Ni osciloskop tu nije potreban...Ako imaš priliku da dođeš do spektralnog analizatora da analiziraš izlaze na konektorima ustanovićeš da i nije neki odstup već je to samo priča...Nisam probo ali 100% se razlikuju ploče PA50,PA60,PA80...Prvo zato što PA50 apsolutno ima drugačije napajanje (preko adaptera) a PA60 i PA80 preko 220V trafo stanice u klaviaturi...Ajd da ne dužim više,Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2008, 15:03   #107
sreleristic
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Hvala Krešu na ovom obavještenju,da bar ne sjebemo klavijaturu.Samo mogao si nam to napisati ranije da se ne bakćemo.Da se primijetiti da ti je menadžment u krvi .
Kada si već namjeravao da nam pomogneš mnogo bi to bolje uradio da si nam postavio sliku da se lično uvjerimo u složenost ovog poduhvata i da se ne igramo.Ako se ne ljute ovi što ugrađuju hard diskove jer i tako nam prave podvalu ako sam dobro shvatio..Ovako lutajući po temi bez rezultata potrošićemo Hard disk.Znači narode bolje je da platimo Mikiju da nam to ugradi nego da se vrtimo po ovoj temi bez rezultata.

Ipak si ti dobar super moderator!!!
_______________________________

ZNAŠ TI NAS JEBO TI NAS

Promijenjeno od sreleristic (15.02.2008 u 15:28 sati)
  Reply With Quote
Star 15.02.2008, 15:51   #108
antalus1000
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.05.2007
Postovi: 193
Downloads: 305
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
antalus1000 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Reden

evo ja onda odustajem hocu pa50 da menjam za pa80 ako neko ima raspolozen i zeli neka se javi na p.m
antalus1000 je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2008, 15:55   #109
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vidi, nit' sam sliko ploče, nit me interesira takav zahvat. A da ću sad otvarat svoj Pa80 samo zato da bih sliko ploču i kačio ovdje mi je čista glupost. Da je to pametno radit KORG bi napravio konektore i predvidio bi upgrade HDD-a. Ugradnju je moguče ugradit, ali samo kako sam reko jako e napravi majstor koji se razumije u sve prepravke. Mikikg to zna uradit. Zna ih ovdje još par mojih jarana učinit, ali ono što sam sam zapazio dok sam proučavao ploče su problemi koji se prvenstveno odnose na napon. Alix, ja sam izračunao da je potrebano puno jače naponsko napajanje nego što je adapter od Pa50. Čak i do 35%-40 %. Nisam sad siguran da ne širim informacije mislim da ispravljač mora biti 12 V - 1.200 mA. Postoječi je 12 V - 850 mA što je slabo da bi ganjo HDD. Ako pak staviš adapter s jačim napajanjem tada pregrijava određene komponente unutar Pa50. Znači i njih treba nekako reducirat da trpe "šokove" .Po meni je možda pametnije ugradit nekako utičnicu za memory stick od 8 Gb. To bi već možda i bilo moguče i realno, samo opet nadogradnja i pizdarije oko promjena na samoj ploči će te koštat više para i živaca nego da prodaš Pa50 i doplatiš 200-tinjak €-a.
I na kraju da dodam, čitao sam vaše postove jer sam mislio da ste možda nešto revolucionarno otkrili oko ugradnje, no potom sam naglo došao pameti pa se zamislio zar nismo Alix i ja sami injženjeri elektrotehnike pa se ne usudimo raditi takove zahvate. Ja prvenstveno neću radit takovu glupost jer znam da ugradnjom konektora i HDD-a u jedan Pa50 neču ništa postić. Upucat ću i software od Pa80, pokrenut ću i disk, no neka mi netko odgovori tko će riješit hardvarske i softwarske bugove koje se pojavljuju tokom svirke. pričo mi je jedan znanac koji je ugradio HDD u Pa50 da mu se synth zatupi u sred svirke. Ton ostane "zujit" i moraš ga ugasit. Po paljenju moraš mu očitat nanovo OS jer nema nit slike nit tona. Kad očitaš nanovo OS ponovno sve radi OK do idučeg zatupljenja. E pa jedan GAF na svirci mi se može desit, ali par u mjesec dana nikako. Još bih i preko gafova nekako prešo (nisam ja kriv što je oprema prdnula), ali da mi vrisne klavijatura za koju sam bacio svojevremeno 800 € (nekom je to dosta velik novac) to nikako.

Promijenjeno od kreso (15.02.2008 u 16:05 sati)
kreso je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2008, 19:59   #110
antalus1000
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.05.2007
Postovi: 193
Downloads: 305
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
antalus1000 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Reden

da li neko zna da li se fabricki ugradjuje kontroler na plocu od korga pa50? ako je fabricki ugradjen imam resenje, definitivni
antalus1000 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg, pa50, usb


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:38


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije