Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.03.2012, 18:39   #21
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@ Dell pa onda kad smo na klaviru svirali i na pa50 kad si ti svirao ono bas i solo... ili sam ja sa anijem bio kad sam rolanda probao stojao roland iznad pa50sd bas se sjecam i reko ja Marku da ga upali na slusalice da ga malo probam... Ili sam s tobom bio ili sa anijem...
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2012, 20:22   #22
brajo456
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.11.2011
Mjesto: Šumadija
Postovi: 109
Downloads: 102
Uploads: 11
Rekao HVALA: 34
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Korg pa1x & Triton Classic
Interesi: folk, BMW, zene
brajo456 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

snimljeno direkt u komp preko line in kabla! htio sam reci da ovo nije snimljeno sa kameron znaci direkt zvuk, jer razglasi su razlicit , pa znate sto mislim, nemojte me sada podjebavat! !

kada npr slusam preko mojih headphones za monitoring zvuk pa50 je puniji nego kada sviram na interne zvucnike! ne cuju se svi detalji u to sam htio da kazem!

Promijenjeno od brajo456 (04.03.2012 u 20:26 sati)
brajo456 je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2012, 20:27   #23
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard


ma sve je ok ali nisi bio jasan pa si me zbunio
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2012, 20:43   #24
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pa ne sviras na svirci preko njegovih zvucnika nego preko ozvucenja,a svako ozvucenje moze da se namesti. Ako je snimano izlazi R i L na korgu pa u Line in na kompu onda tako mora da radi i preko ozvucenja.

Sent from my LG-E900 using Board Express
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2012, 20:50   #25
aleksakorgpa500
Drugar foruma
 
aleksakorgpa500's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.08.2011
Mjesto: Sivac
Godina: 30
Postovi: 62
Downloads: 86
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg pa 500,casio ctk 800
Interesi: Muzika,obaranje ruku...
aleksakorgpa500 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@nesaband

Ja neosporavam sta sve moze Roland gw8,ali nikako netreba podcenjivati korga pa50sd..
sam si rekao da se korg pa 50sd moze polovan naci i za 350e za te pare je odlican aranzer,cak moze dodati i 50e i kupiti triton le i onda ce imati dobar solo,zar ne?!Slazem se da se bubnjevi na pa50 mogu srediti da zvuce dobro ali tu treba dosta posla ko i za sve drugo,Korg pa 50 moze da zvuci onako kao na snimku sa youtube-a nije nikakva prevara..jednostavno sve je stvar ukusa da li ce uzeti rolanda ili korga.pozZ
__________________
Ludi korgovac
aleksakorgpa500 je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2012, 20:53   #26
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

S Anijem, onda smo samo pa50sd probali Sto se tice ovog Sudo seta na snimci, nista me ovdje nije impresioniralo, bubanj-serpice sa pa50 koje i sam slusam svaki dan, fabricki kitovi malo obradjeni i mnogo tanke boje. U downloadu kod nas imas 50 puta bolje setove od ovoga i to za dz.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2012, 21:16   #27
aleksakorgpa500
Drugar foruma
 
aleksakorgpa500's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.08.2011
Mjesto: Sivac
Godina: 30
Postovi: 62
Downloads: 86
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg pa 500,casio ctk 800
Interesi: Muzika,obaranje ruku...
aleksakorgpa500 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Slazem se sa tobom Dell u potpunosti,i mene nista nije impresioniralo na snimku,ti imas pa 50
najbolje znas.
__________________
Ludi korgovac
aleksakorgpa500 je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2012, 22:26   #28
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Lächeln

@aleksakorgpa500

ja tebe druze ne razumem sta si hteo da kazes!!!!
prvo si rekao citiram:"@nesaband

Ja neosporavam sta sve moze Roland gw8,ali nikako netreba podcenjivati korga pa50sd..
sam si rekao da se korg pa 50sd moze polovan naci i za 350e za te pare je odlican aranzer,cak moze dodati i 50e i kupiti triton le i onda ce imati dobar solo,zar ne?!Slazem se da se bubnjevi na pa50 mogu srediti da zvuce dobro ali tu treba dosta posla ko i za sve drugo,Korg pa 50 moze da zvuci onako kao na snimku sa youtube-a nije nikakva prevara..jednostavno sve je stvar ukusa da li ce uzeti rolanda ili korga.pozZ"

a onda odgovaras @dellu:citiram"lazem se sa tobom Dell u potpunosti,i mene nista nije impresioniralo na snimku,ti imas pa 50
najbolje znas."

nista mi nije jasno ali cu ipak da ti odgovorim na pitanje koji si mi postavio.

moj zadatak je da ako mogu na neki nacin pomognem kolegi koji je pokrenuo ovu temu i da mu dam argumentovan savet.
Posto je prica krenula pogresnim tokom tako da je pocelo dezinformisanje onda sam se ja ukljucio i izneo svoje misljenje o obe klavijature koje su pominjane.


Posto sam se susretao sa obe klavijature imam pravo da iznesem svoje misljenje i da posavetujem coveka da ne bi napravio gresku kao sto je skoro u jednoj slicnoj temi covek trazio pomoc pa nas onda ispljuvao bez razloga.

jos jednom da ponovim.korg pa 50 je u najboljem slucaju sto se tice izrade i sounda decija igracka u odnosu na GW8.Da stavis bilo koji najbolji set na svetu u pa50 ,GW8 ce da ga pojede za dorucak,bez leba
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2012, 22:50   #29
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I ja bih pre uzeo rolanda gw8 nego pa50... pocev od izrade pa nadalje roland je napravio mnogo ozbiljniju masinu nego sto je to korg pa50. stvar je samo u tome koliko zelis da se bakces klavijaturom koju kupis... ako hoces samo da sednes za sint, loadas set i udri, onda je ipak za tebe pa50 pravi izbor, posto setove za njega mozes naci iza svakog coska.... ako si voljan da se malo potrudis, zagrejes stolicu i pravis set sa nekim svojim idejama onda uzmi rolanda... uostalom pogledaj samo u demo snimcima temu od kolege bobana pa ces videti kako taj roland moze napucano da zvuci... ima mnogo bolji ton generator po meni od pa50, mnogo masnije boje, a i ritam masina mu je solidna (priseti se samo legendarne G serije rolanda koja je pionir narodnjacke aranzerske svirke kod nas, a ovaj roland ima u sebi postavke G serije i mnogo mnooogo vise)... Izrada mnogo bolja i profesionalnija od pa 50, i da napomenem portamento kojega na pa50 ne mozes imati... ne znam samo od koliko boja moze da se pravi farba na rolandu (mozda ga jedino tu korg prestize) neka me neko od kolega koji imaju tog rolanda ispravi... Onda takodje, na ovom rolandu imas mp3 player, koji pravim muzicarima ni ne treba, ali opet nadje svoju namenu itd itd.... ovo je samo ono sto mi je trenutno palo na pamet... da si se dvoumio npr. izmedju korga pa80 (pa cak i pa500) i ovog rolanda bila bi druga prica, islo bi sve u korist korga, ali izmedju pa50 i gw8 po meni gw8 nosi pobedu... e sad, ne znam da li si razmisljao o yamahi, za te pare mozes naci neku solidnu yamahicu psr serije, cak i novije proizvodnje (mozda bi i ja svoju psr s700 prodao za te pare) ali ne bih da ti pricam dalje da ti ne unosim zabunu ako se razmisljas iskljucivo izmedju ove dve klavijature...
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2012, 22:54   #30
aleksakorgpa500
Drugar foruma
 
aleksakorgpa500's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.08.2011
Mjesto: Sivac
Godina: 30
Postovi: 62
Downloads: 86
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg pa 500,casio ctk 800
Interesi: Muzika,obaranje ruku...
aleksakorgpa500 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@nesaband

ja neznam sta tu tebi nije jasno:/..to sto sam napisao delly da delimo misljenje u vezi snimka i da snimak nije nista posebno i da pa50 moze bolje da zvuci sto znam i sam iz licnog iskustva..dakle odnosi se samo na snimak,a naravno da i ja zelim da pomognem kolegi da kupi najbolje sto moze,zato se i mucim oko ovih komentara.I naravno da imas pravo da izneses svoje misljenje kao i svi mi ovde a kolega treba da proceni sta je za njega najbolje.I da,ja nijednom nisam rekao da je pa50 bolji sto se tice sounda..naravno da je Roland gw8 u tom segmentu dosta bolji ali opet pogledaj cenu..Ili da kupi Rolanda koji je neosporivo bolji za 600e ili da uzme pa 50 za 350e koji je solidan i uzme tritona le sto bi ga izaslo oko650e...e sad je na njemu da odluci da li mu uopste treba solirka ako ne onda nek uzme Rolanda kao sto sam i u prvom postu napisao....uh bole me prsti od kucanja..
__________________
Ludi korgovac
aleksakorgpa500 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije