Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.11.2019, 00:58   #1
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Koji smartwatch kupiti??

Zanima meako imate iskustva sa smart watch satovima. Znaci koji kupiti, koju marku a da precizno mjere parametre os pulsa na dalje. Ima ih sad punk pogotovo kineza, ali zanimaju me ovi od poznatijih firmi tipa garmin, samsung itd. Ima li tko iskustva i sto mislite, koliko se uopce isplati izdvojiti za dobar sat takav?
makl je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2019, 12:24   #2
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja vec dugo nosim Samsung Galaxy Watch, ne bavim se baš nekim sportom pa da mi za to treba iako uredno on sve mjeri. Uglavnom od sata se ne odvajam, i prije sam uvijek nosio klasični sat, ali više se nebi vratio sa smartwatcha na klasični. Jednostavno kad se navikneš da ti obavijesti stižu na sat, i da ti mobitel može biti i utišan, a sat diskretno samo zavibrira, super je. Recimo dok sviraš negdje obavijest na satu ili poruku možeš pročitati da ne prekidaš svirku i vidjeti dali je nešto važno. Jedina mana je što imaš još jedan uređaj za punjenje. Baterija mi drži oko 4 dana s jednim punjenjem. Ako ti treba više sportski tracker i duža autonomija onda je Garmin bolja opcija za tebe. S tim što Garmin i je sport tracker, a menje smartwach. Definicija smartwacha u pravilu podrazumjeva da na njega možeš instalirati dodatno aplikacije kao i na mobitel.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk

Promijenjeno od Tihotyros (25.11.2019 u 12:25 sati)
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2019, 14:34   #3
Mafia
Vredan član društva
 
Mafia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.08.2015
Mjesto: USK BiH
Postovi: 117
Downloads: 9
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Pa1x pro
Mafia ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koristim MI band 4 i mogu reći da je odličan. Ekran u boji (amoled čini mi se), baterija drzi 15-20 dana sa jednim punjenjem, u vodu do 50 metara plivanje i te fore, možeš odabrati koje notifikacije da primaš na njega sa telefona npr pozivi, poruke, Tapatalk itd. Ima DND mode, i još štošta, odlični senzori i po meni najbolja ponuda za cijenu od cca 40 eura. Ne skidam ga ni dok spavam jer je baš lagan i ima sleep tracker pa mi je interesantno pratiti. Spaja se na telefon preko Bluetootha. Fina spravica za male pare.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Mafia je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2019, 15:11   #4
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mi band je definitivno najbolja kupnja za tu cijenu i najprodavanija je fitnes narukvica na svijetu. Samo što je to fitnes narukvica, a nije pravi smartwach.
Osim komfora većeg ekrana i recimo izgleda pravog sata, na smartwach mozes instalirati i aplikacije. Ja na svom recimo imam štimer, metronom, pravu navigaciju i još štošta..

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk

Promijenjeno od Tihotyros (25.11.2019 u 15:12 sati)
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2019, 15:41   #5
Mafia
Vredan član društva
 
Mafia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.08.2015
Mjesto: USK BiH
Postovi: 117
Downloads: 9
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Pa1x pro
Mafia ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slažem se. Funkcionalno smartwatch moze više i to se naravno odražava na bateriju. Na korisniku je da vidi šta mu tačno treba jer mu se lako može desiti da pretplati funkcije koje uopšte ne koristi ili obratno, da se razočara sa ograničenjima na narukvici. U oba slučaja, treba ići na provjereno i kvalitetno bez puno eksperimentisanja sa kopijama.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Mafia je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2019, 22:31   #6
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma ja imam nekoliko kineza noname ali su im jako slabe baterija, a i neznam koliko su pouzdani senzori. Imam i jedan garmin vivosmart 3, ali to je narukvica nije klasican sat. Ta nije losa i cini mi se da mjeri relativno tocno sve, ali gledam uzeo bi neki sat koji izgleda bas malo ljepse i elegantnije kao "pravi" sat. E sad neznam na sto ici i ciljati, a opet citam po netu da ima i raznih kvaliteta tih senzora i slicno, pa zato pitam kakva su iskustva, i ako se netko malo bolje razumije u sve to...tocnosti mjerenja, senzore itd...
makl je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2019, 22:42   #7
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Što se tiče senzora mislim da je Garmin najpouzdaniji. Meni samsung npr pomicanje rukom dok sviram klavijaturu mjeri kao korake Inace sve točno pokazuje, al to mu je jedini "feler"
Držim ga na desnoj ruci pa nju više i pomičem naravno. Uglavnom on broji korake iako ja sjedim.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk

Promijenjeno od Tihotyros (25.11.2019 u 22:44 sati)
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2019, 01:16   #8
Ivan.
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.10.2017
Mjesto: Bosna
Postovi: 18
Downloads: 0
Uploads: 6
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg PA1000
Interesi: Klavijature, tehnika
Ivan. ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Preporucio bih ti Samsung gear s3 frontire verziju. Odlican sat, vec prosle generacije, ali sta ces kad ih brzo izbacuju. Ima hrpu opcija za lako koristenje, od sms.a, muzike, fitnes aplikacija. Meni najvise sluzi radi lakog spajanja sa telefonom i slusanja muzike na bt slusalice, to su mi nekako glavne stvari prilikom te kupovine. Baterija sama po sebi je dobra, nije sad nesto wow odlicna, ali izdrzi sasvim dovoljno za prosjecnog potrosaca. Spram cijene, odlican sat i preporucujem!
Ivan. je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2019, 01:35   #9
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Onda je bolji ovaj moj Galaxy Watch. Noviji je model i tu su popraviii trajanje baterije za duplo. Funkcionalno je isti. Mislim da se S3 frontier vec odavno ne moze naci novi, tako da bi bio osudjen na kupnju rabljenog. A tako nesto kupovat rabljeno - ja nebi.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2019, 20:21   #10
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nista rabljeno samo novo. I da ima neku kvalitetu i gledam da senzori mjere tocno a ne ovo sto kazes ako sjedis da ti broji korake. Zato i pitam ako se netko malo vise pozabavio time i razumije se jer ja nisam i neznam.
Dodato:
Gledam nekako i razmisljam izmedu dva modela, pa mi recite sta mislite. Huawei gt2 ili garmin fenix 5??

Promijenjeno od makl (27.11.2019 u 01:44 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
makl je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije