Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 14.01.2010, 19:55   #51
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ama izgleda da i ti i ja ovo dzaba pisemo. Bas tako kako kazes, nema pristojnog sviranja bez dinamike i aftertoucha i sve sto se uradi na klavijaturi cime se imalo poremete njene kontrole ne moze da bude dobro. Svaki instrument je jedna cjelina kod koje su pojedini dijelovi striktno podeseni jedan prema drugom. To spustanje dirki zalazi vrlo duboko u osnovne funkcije klavijature i kao rezultat se dobije poremecaj ravnoteze cijelog instrumenta odnosno ti pojedini dijelovi instrumenta ne stoje vise u onom odnosu kako je to proizvodjac zamislio. I tu svu izuzetno dobru RX sintezu je nemoguce maksimalno iskoristiti bez da je sama klavijatura po svojim dinamickim i aftertouch karakteristikama onakva kakva odgovara bas toj sintezi i definisanim kontrolerima u njenim sound programima. Mislim da bi i koriscenje volume ili expression pedale jos vise doprinjelo da ta draz muzike, o kojoj pises, jos vise dodje do izrazaja. Sto vise kontrola, to je i svirka raznovrsnija.
tranzit je offline  
Star 15.01.2010, 01:50   #52
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 46
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@ tranzit
poenta u svemu sto sam ja pisao pa i stavio nekoliko upozorenja je da ukoliko misli neko da skracuje hod dirki postoji nacin da se to uradi na mnogo bolji nacin nego da se postavljaju letvice alu profili i sl. Isto tako postoji nacin da se zadrzi aftertouch i da ostane dinamika. Naravno dinamika na dirci koja ima hod 4mm i na dirci koja ima hod 10 mm naravno da nije ista. jedina stvar na kojoj insistiram jeste da ljudi treba da znaju sta dobijaju a sta gube a sada sta kome odgovara ISKLJUCIVO je njegova stvar. Ja licno sam spustao dirke bio na mom pa800 i odradio to jako dobro ima ih nekih ovde koji su probali pa slobodno neka kazu ali sam isto tako pre dva meseca sve vratio na staro i otezao dirke. Tako da znam ceo proces i to bez podbacivanja letvica i imao sam i aftertouch i dinamiku i onako i ovako sad.
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline  
Star 15.01.2010, 03:54   #53
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od tesla Pokaži Post
@ tranzit
poenta u svemu sto sam ja pisao pa i stavio nekoliko upozorenja je da ukoliko misli neko da skracuje hod dirki postoji nacin da se to uradi na mnogo bolji nacin nego da se postavljaju letvice alu profili i sl.
Poenta svega sto sam ja pisao je samo da upozorim sta se sve gubi bilo kakvim skarcivanjem a ti si pisao iskljucivo o postupku skracivanja hoda dirke. Ako bas tjeramo mak na konac, postoji daleko bolji nacin od podmetanja rentgen filma a o letvama i aluminijumskom profilu da i ne govorimo, medjutim to se nikako ne bi moglo uraditi u kucnoj radinosti.
tranzit je offline  
Star 15.01.2010, 16:19   #54
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 46
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Procitaj post br 18. Mislim da vise ne treba da duzimo o tome jer tema ode na sasvim drugu stranu.
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!

Promijenjeno od tesla (15.01.2010 u 16:20 sati)
tesla je offline  
Star 15.01.2010, 20:56   #55
dekipa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.03.2007
Postovi: 194
Downloads: 487
Uploads: 19
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 21 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg pa 500
dekipa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dekipa pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo citam svo vreme i malo se nerviram, kolega tranzit zasto ti druze ne otvoris novu temo i nazovi je stetne posledice prilikom skracivanja hoda na dirkama.Ne mora da se zove bas ovako moze i drugacije ali da ima tu formu.Pa brate toliko si zapeo, napisao si jednom, drugi put...Uredu, ljudi su shvatili sta hoces da kazes.Mozda sam i ja bio pristalica toga da se ne skracuje hod, medjutim kad sam probao velika je razlika.Da napomenem da sam ja to uradio na korgu pa 50.E to ti je brate taraba od dirki.E sada ne mogu da je prepoznam.Nisam izgubio dinamiku, kako ti kazes i tvrdis da se gubi.
Da sumiramo, kolega roki je postavio svoju temu a ti brate postavi svoju temu i gotova stvar, pa ko hoce pratice njegovu temu a ko nece naravno pratice tvoju.Ovo brate nicemu ne vodi.
Toliko od mene, nemoj da zameris i pozdrav svima!
dekipa je offline  
Star 16.01.2010, 02:31   #56
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I onda cemo imati desetak tema na istu temu. A sto ti kolega ne kudis i ostale ucesnike u diskusiji koji malo vise ponavljaju jedno te isto po nekoliko puta ? Nije na odmet malo vise obzira.
tranzit je offline  
Star 16.01.2010, 03:18   #57
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

i tako se ova tema pretvorila u laganu svadju,Moderatori podelili banane i onda su clanovi opet kukali i zalili se kako Moderatori ne valjaju...

...a da do toga ne bi doslo tema se zatvara...hvala svim ucesnicima...LOCK
 
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:56


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije