Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.07.2012, 18:35   #1
amavrenski
Vredan član društva
 
amavrenski's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.05.2005
Mjesto: Srbija, Zrenjanin
Godina: 38
Postovi: 134
Downloads: 364
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: korg tr, korg pa2xpro
Interesi: muzika
amavrenski befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
amavrenski pošalji poruku preko Yahoo! messengera amavrenski pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Zamena dirki - klavijature Korg pa2xpro

Da li je neko dosao na ideju ili mozda cak uradio zamenu komletne klavijature (kompletnih dirki) na pa2x? jel neko mozda otvarao pa2x pa da vidi od koje klavijature odgovaraju dirke? ja se razmisljam da nadjem neke dirke, npr neko ko je uradio preradu na dugmetaru i ostale mu klavirne dirke, da zamenim sa mojima na pa2x, ove originalne su mi bas duboke i malo mi je tesko da sviram na njima, a hocu da prodam TR da ne vucaram dve klavijature.
amavrenski je offline   Reply With Quote
Star 08.07.2012, 21:21   #2
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10250
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ovo i mene zanima
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Star 09.07.2012, 19:25   #3
amavrenski
Vredan član društva
 
amavrenski's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.05.2005
Mjesto: Srbija, Zrenjanin
Godina: 38
Postovi: 134
Downloads: 364
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: korg tr, korg pa2xpro
Interesi: muzika
amavrenski befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
amavrenski pošalji poruku preko Yahoo! messengera amavrenski pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

izgleda da samo nas dvojicu zanima. rastavicu ja klavijaturu ovi dana pa cu da vidim na sta to lici unutra, mozda da prikacim dirke od tr-a ako moze da vidim da li ce raditi.
amavrenski je offline   Reply With Quote
Star 09.07.2012, 21:42   #4
bogy
Vredan član društva
 
bogy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.03.2006
Postovi: 143
Downloads: 637
Uploads: 1
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Korg Pa 600
bogy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
bogy pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

i mene to interesuje ali mislim da to nemoze ti niko odgovoriti
bogy je offline   Reply With Quote
Star 10.07.2012, 02:19   #5
energy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.03.2009
Mjesto: Zemun
Postovi: 224
Downloads: 589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: pa3x i triton le
energy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To sto pokusavas nema sanse da se uradi ,ali postoji drugo resenje.Postoji covek koji preradjuje dirke za nekih 70 evra.Menja federe i stavlhja drugacije tegove....Drugar je to uradio na pa3x-u i dirke su sada vise nego vrhunske,neverovatne su tacnije
kao na fantomu......ako moderatori dozvole postavicu broj telefona.a covek je inace iz okoline topole.....e da dirke posle tog sredjivanja na klavijaturi ostaju potpuno isto,nema razlike,samo su plice i drugacije otezane,jednom recju vrhunske...
energy je offline   Reply With Quote
Star 10.07.2012, 13:36   #6
amavrenski
Vredan član društva
 
amavrenski's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.05.2005
Mjesto: Srbija, Zrenjanin
Godina: 38
Postovi: 134
Downloads: 364
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: korg tr, korg pa2xpro
Interesi: muzika
amavrenski befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
amavrenski pošalji poruku preko Yahoo! messengera amavrenski pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pa za te pare se ne isplati budziti, ali uvek treba nesto cackati, probavati, tako se uci.
to je problem kod mene sto su duboke, i onda mi se mozda cini da sporije vracaju, ako bi ih on preradio verovatno bi se i brze sviralo, ovako se ziv napatih. ako moderatori ne dozvole, pusti broj na PP. hvala unapred.
amavrenski je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2012, 11:22   #7
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od energy Pokaži Post
To sto pokusavas nema sanse da se uradi ,ali postoji drugo resenje.Postoji covek koji preradjuje dirke za nekih 70 evra.Menja federe i stavlhja drugacije tegove....
Ko te to slagao, ja lično znam da može da se sve poveže ako imaš pravog čoveka, moj drugar ima dirke od fantoma x6 na pa1xpro, i osećaj sviranja na njemu je vrhunski. Kad ne bi bilo moguće stavljati druge dirke kako bi se prerađivale klavijature na dugmetare?

Citat:
Originalno postovano od amavrenski Pokaži Post
pa za te pare se ne isplati budziti, ali uvek treba nesto cackati, probavati, tako se uci.
Drugar svako zadovoljstvo košta, dugmetarci za pravu preradu znaju i po 500-600e odvojiti iako ima prerada koje koštaju 100-tinjak evra, samo da bi im odgovarala dirka.

Ja mislim da je mog drugar oko 150 evra platio da mu se odradi pa1xpro sa dirkama od x6 fantoma, naravno i komplet dirke je dobio u tu cenu. Što se mene tiče vredi svaki dinar, neko i više od toga plati alufelne na autu samo da bi izgledao bolje, što ja da ne dam u nešto što će mi pomoći da zarađujem.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2012, 12:31   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I ne samo to sto pises vec postoje i firme sa ogromnom reputacijom koje se bave izradom samih klavijatura a kod kojih se snabdjevaju i sami proizvodjaci instrumenata. Postoji takodje i veliki broj modela tih klavijatura koje su po svojim elektronskim i interface osobinama standardne i mogu se ugraditi u bilo koji instrument. U Evropi a i u svijetu, veliki znacaj u ovom domenu imaju italijanski Fatar i njemacki Doepfer. Fatar na primjer, snabdjeva vec decenijama i Korga i Yamahu kad su u pitanju klavijature a sto ovi za svoje aranzere uzimaju uglavnom najeftinije modele to je vec druga prica. Treba samo otici na stranice Fatara i Doepfera i sve ce biti mnogo jasnije, a bice i manje dezinformativnih postova.

Promijenjeno od tranzit (14.07.2012 u 12:32 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2012, 16:52   #9
energy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.03.2009
Mjesto: Zemun
Postovi: 224
Downloads: 589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: pa3x i triton le
energy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

"nikadvisekorg",istina je da mogu da se prebace dirke sa jedne klavijature na drugu(manje,vise),ali bi voleo da mi objasnis sa koje klavijature da decko stavi dirke na pa2x.Moze da se stavi sa g6 na pa2x,iako ima manje oktava,iako su krace dirke,ali na sta ce to da lici,osim na najgoru budzevinu....da ne pricamo o tome da ce doci dan da proda klavijaturu i da ce mu cena te klavijature biti drasticno niza zbog te budzevine.Ovo sto sam mu ja ponudio kao resenje,ama bas ni malo nemenja izgled klavijature,a napominjem da onaj ko nije probao posle te dirke nema pravoda prica o njima.ja garantujem da ce te dirke biti bolje od dirki na g6,uostalom pre bilo kakve intervencije covek u radnji ima vec preradjene klavijature,pa moze da se probaju....
energy je offline   Reply With Quote
Star 17.07.2012, 15:57   #10
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

pa ako ti radi neki dunster ličiće na to što si rekao, ali ako ti radi neko ko se time bavi, uradiće ti tako da ne naruši kompletni izgled klavijature.
Pomenuo sam G6 radi poređenja vrste dirke, valjda i sam znaš da postoji i fantom G7 koji ima isto toliko dirko kao i pa2x, da sam napisao G7 odmah, skrenuo bi s teme, i bar neko bi se javio da pita da li je ista kao i g6 i ku*ac palac odosmo s teme.
Zato sam napisao G6 da bi ljudi znali na koji tip dirke sam mislio.

Odakle ti to da će cena biti niža zbog te budževine? Jedino ako je budžio čekićem, svaka kvalitetno i funkcionalno odrađena budževina vuče veću cenu pri prodaji, ako ne veruješ daću ti moj mejl da te razuverim na pm.

A nek uradi te dirke da rade bolje nego na g6 ja prvo dolazim da mi uradi i meni, jer ne mogu da nađem trenutno nijedne od fantoma,
možda je čovek stvarno provalio način da uz manje jebavanja dobijemo dirke na pa2x koje nam biti lakše za sviranje..... reci nam samo koliko košta takva prerada?
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije