Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.01.2009, 18:10   #11
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2736
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ako imas ugradjen HD u sintu vidi dali ti je ozemljenje od diska skopcano i dali ima dobar spoj .Prilikom vadjenja i stavljanja diska moze da se izgubi ta nula i imas odma problem
fico je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2009, 18:13   #12
gega
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 22.11.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 632
Downloads: 1181
Uploads: 72
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 89 puta u 85 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3
Interesi: Bike i Muzika neprofesionalno
gega befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln Korg pa80 zujanje

Pozdrav Hamso.
Vidim svi su se potrudili barem po jedan savet da ti daju...pa velim ajde i ja
da napisem koju recenicu u vezi ,,zujanja,,
Zujanje koje izaziva ,,dotrajao ,,ili defektan kabal se potpuno jasno razlikuje od zujanja koje nastaje zbog nepostojeceg uzemljenja ili slabog ohmskog otpora pomenutog.Treba reci da se neretko u kucnim instalacijama koristi i ,,nullovanje,,pogotovu u starijim gradjevinama.A posto je zastita sa FI zastitnom sklopkom samo dodatna zastita od napona dodira (osnovna je nullovanje)nisu svugdje ugradjene.Kod tebe kuci mozes lako ustanoviti i kao laik dali ti je uzemljenje i FI sklopka ok.
Svaka ima dugme za ,,test,, ako ne izbacuje pritiskom na dugme ,znaci da ti je uzemljenje slabo ili sklopka otisla.Ukoliko nemas FI sklopku,znaci da je izvedba,,nullovanje,,u pitanju. Vazno je znati da se na uticnici u zidu nalazi most izmedju nulltog voda i kontakata za uzemljenje.Ukoliko se taj most pogresno postavi (izmedju faznog voda i nulle)nastaje slican problem koji si ti opisao.Moze ti pomoci i ako uticnicu okrenes,znaci viljuska koja je bila levo,sada ulazi u stekdozu-rupu desno..
Ovo sam spomenuo zbog toga sto ste kao muzicari stalno usput i prikljucujete vase naprave na vodove i uticnice koje vam se stave na raspolaganje od strane,,Domacina,,Najbolje resenje je stabilizator napona sa prenaponskim odvodnikom koji se prikljucuje u zid pa odatle razdelnicom (produzivacem) na opremu.
Javi se ,bas me interesuje koja je varianta kod tebe.
Izvinjavam se ako je ovo izlaganje bilo malo duze ali mislim da je bolje znati gdje se nalazi problem nego eksperimentisati sa kojekakvim folijama na stekeru.
POOOOZDrav Svima.
gega je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, gega, za koristan post:
korgijas (13.04.2010), xxxnamexxx (10.01.2010)
Star 18.01.2009, 18:59   #13
hamso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 06.02.2007
Postovi: 71
Downloads: 833
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
hamso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Probao sam kolega i kablovi su potpuno novi kao sto sam rekao probali smo pa800 i triton na iste kablove i utikace u struju al kod njih se nije culo zujanje.A da odgovorim i drugom kolegi da nemam HD JER sam vec napisao u naslovnoj temi.
Puno vam hvala za pomoc a vidim da su mnogi imali isti problem ili ga imaju vec.
hamso je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2009, 19:31   #14
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svaka čast prijatelju gega!

Barem što se mene tiče, tvoje izlaganje niti malo nije niti opširno, niti dosadno za čitati.Naprotiv, kao što i sam kažeš, mi smo muzičari koji se štekamo u ono što nam domaćini '' ponude '', a znamo svi kakvih sve instalacija ima, ali nažalost i kako naponi variraju od mjesta do mjesta.
Vrlo poučno izlaganje i obrazloženje za sve nas.

Srdačan pozdrav
__________________
Bolje bit mrtav pijan, nego mrtav trezan




svirko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg, pa80, zujanje


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije