Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.05.2009, 13:40   #11
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ zox2003

Vidi, Pa60 ima istu ploću i isti sistem napajanja kao i Pa80. Čak već na Pa60 već i imaš predviđeno mjesto za lotanje slota potrebnog za flash karticu i neki majstori to već naveliko rade. Na njega može ići ugradnja Flash readera bez problema, no s Pa50 kako sam se informirao će to ići jako teško.
Ispravljač (napajanje) napona od Pa50 je puno slabiji nego na Pa60/80 koji imaju ispravljač u sebi, ali i malo drugačiji sistem napajanja.
Znaći moj osvrt i savjet se odnosi prvenstveno na KORG Pa50, za njega mislim da će ugradnja Flash readera i posebice USB konekcije biti jako veliki i skupi zahvat. Samo ti USB interface košta 130 €. A danas daš Pa50 i uz 300-tinjak € nadoplate imaš Pa80 i jako dobrom stanju.
__________________
u penziji !

Promijenjeno od kreso (26.05.2009 u 13:42 sati)
kreso je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2009, 15:19   #12
nele1
Ovaj baš voli da kuca
 
nele1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.09.2006
Mjesto: Nemacka Berlin
Godina: 54
Postovi: 491
Downloads: 552
Uploads: 0
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 80 puta u 76 Postova
Instrumenti: 2 Harmonike Artist,PA800,LE korg
Interesi: pomagati dobrim ljudima
nele1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nele1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Evo samo da kazem

Da ja imam odradjen pa 50 ,odradio sam ga kod Mikija iz Kg
klavijatura radi berprekorno vec jedno 10 meseci
znaci sve semplovi 16 mb,hard moze maksimim 40gb
jos sam spustio dirke na pa 50 i radi kao bombona
a imam i pa 800 ali zbog raznih pijanica ipak koristim po restoranima pa 50
znaci izvodljivo je sve ali to rade ljudi koj poznaju sve oko elektronike kao naprimer
Mikiiz Kg
__________________
NELE 1
nele1 je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2009, 18:12   #13
KORGX5D
Drugar foruma
 
KORGX5D's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2006
Mjesto: Njemacka i naravno Bosna u srcu
Postovi: 62
Downloads: 1697
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 105 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korgovi razni, gitare, saz...
Interesi: Razne sfere kroz koje covjek ucenjem postize napredak
KORGX5D befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pozdravljam!

Evo da se opet malo javim, posto sam u zadnje vrijeme u stisci sa vremenom, ali sam uskoro opet tu i istrajat cu kao i kod ugradnje HD-a u Pa50.
Vidim da ste konacno poceli malo da se zanimate i komentarisete na ovu temu, ali ne vidim ipak da ima dovoljno zainteresovanih za poduhvat. Vjerovatno ce se pojaviti uskoro.
Za (zox2003) cu postaviti i fotografiju mainbord ploce korga Pa80, da malo pogleda i posto vidim da ima potencijala, neka se ukljuci i pripomogne da i ovu temu pozitivno realizujemo.
Naravno, nece biti problem ugraditi flash reader u korga Pa60 (to cu vam postaviti ovdje), ali je u Pa50 zato puno teze, pogotovo sto nisam siguran da li je ovaj zahvat izveden na njegovoj mainboard ploci ili je izvrsena zamjena kompletne ploce. Tu bi nam vidim, mogao pomoci (nele1) sa nekom fotografijom, osim ako ne bude kao sa (gogilo-cacanin) kada je odustao postaviti fotografije za ugradnju HD-a, pod prijetnjom nevazenja garancije kod "izvjesnog gospodina". Ali bilo kako bilo, rekao sam da cu ja i to rijesiti kao i HD i postaviti ovdje, uskoro nadam se.
Cinjenica je da ovi zahvati nisu preporucljivi za totalne laike, ali ko ima imalo znanja i vjestine, moze bez straha da se upusti u posao uz moju pomoc i podrsku, a nadam se i uz pomoc jos nekih forumasa ovdje, jer ima ovdje iznenadjujuce velikog kapaciteta.

Toliko za ovaj put, pa do slijedeceg, lijepi pozdravi.

evo jos ova fotka sto sam rekao:
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Korg Pa80 Mainboard.jpg (95,8 KB, 115x skinuto)
Highslide JS
KORGX5D je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, KORGX5D, za koristan post:
zorke (29.05.2009)
Star 26.05.2009, 18:43   #14
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozdrav kolege. Ovo mi jedna od najdrazi tema i drago mi je da se do sad jako razumno i mirno odvija!
Imam pa50 vec neke 4 godine i nedajem je to mi je prva, na njoj mi je nevinost
Sto se tice pa60 nisam siguran kako stoji situacija kod nje i dali je Korg uzeo identicnu maticnu za pa60 i 80 samo sto je kod pa60 bez flash prikljucka. To bi bio lahk posao i sa nekih 200 eura i 2 sata posla vise, moze se imat pokoji samplovan ritam i sto sta. Sto se pa50 i njegove prerade tice, to je rizicno to bola i neznam ni jednog koji nije problema sa tim imao. (Nele, slozit ces se samnom) Tako da bi odusto ja licno prerade. Jedino nabavit maticnu od pa80 i roknit je u manje Pa serije, inace nebi.
Ako neka slika bilo kakvog dijelica pa50 treba, samo javite tacno sta i kako pa je otvaram i uploadujem pa gledajte!
Pozdrav, Alen.
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2009, 19:41   #15
zox2003
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: USA
Postovi: 171
Downloads: 283
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
zox2003 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo vec duze vremena je tema neaktivna....Da li je moguce da nema niko zainteresiran i voljan da odradimo ovu prepravku?
Sta bi sa obecanjima?
zox2003 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zox2003 za ovaj koristan post:
darido (18.03.2010)
Star 15.08.2009, 01:22   #16
Mirnes24
Drugar foruma
 
Mirnes24's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.02.2008
Postovi: 55
Downloads: 140
Uploads: 1
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Mirnes24 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I sam cekam necel iko dati neko objasnjenje!
Mirnes24 je offline   Reply With Quote
Star 15.08.2009, 21:52   #17
KORGX5D
Drugar foruma
 
KORGX5D's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2006
Mjesto: Njemacka i naravno Bosna u srcu
Postovi: 62
Downloads: 1697
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 105 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korgovi razni, gitare, saz...
Interesi: Razne sfere kroz koje covjek ucenjem postize napredak
KORGX5D befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln Pozdrav raja!

Evo vratih se sa godisnjeg odmora i obavih jos sto sta po povratku, pa me evo opet sa vama.
Ne vidim doduse dovoljno zainteresovanih, pa ako ovako ostane rijesicemo ovaj zahvat putem privatnih poruka ili MSN-a, ali hajde jos da vidimo koji dan, pa se mozda pojavi jos neko da nas ima dovoljno da to stavimo direktno ovdje u temu.
Takodje ne vidim niti inicijative nekih clanova koji bi mogli pomoci u realizaciji ove teme (kao sto je NELE) vezano za Pa50, jer bi mozda samo jedna njegova fotografija rijesila dilemu da li je moguca dogradnja fles ridera u Pa50 ili je izvrsena izmjena meinbord ploce i postavljena od Pa60 ili Pa80. Sto se tice ugradnje u Pa60, to je davno vec rijeseno i mogao sam vam to postaviti, ali sam htio da sve to objedinim i usputno rijesimo i nase Korgove Pa50 pa ih nakon ugradnje HD-a ovim transformisemo konacno u Pa80.
Vidim i clanove koji, ne znam iz kog razloga, ruse moral i ambicije onih koji su zainteresovani ali su jos nedovoljno sigurni u sebe da bi se u to upustili.
Ipak ako se ko odluci, ja cu uvijek biti tu da pomognem i rijesim bilo koji eventualno nastali problem.
Iskreno, ja sebi mogu priustiti masinu poput ove na mome avataru, ali sta ce mi kad se ne bavim aktivno muzikom i sviram samo za svoj cejf i svoju ekipu, a jos kad sviram na masini koju poznajem u dusu i kojoj sam jos dodao neki "organ" koji nije imala, to je onda neopisiv gust i osjecaj. To je moj dugogodisnji hoby (elektronika i muzika), pa oni koji nemaju veze o elektronici, neka onda bar pokusaju nesto da nauce ali ne i da demoralisu one koji imaju ambicija.
Sto se tice komentara oko napajanja u Pa50 u odnosu na mladju bracu, mogu reci da nisu na mjestu, iako uvijek mozemo i u Pa50 da dogradimo drugo mrezno napajanje, odnosno iskoristimo neko mrezno napajanje od komjutera uz male korekcije (vec provjereno).
Dakle, ponovo sam tu i ostajem do realizacije ove teme i jos jednom pozivam zainteresovane i one koji mogu da pomognu da se ukljuce i saradjuju sa nama.

Lijepi pozdravi!
KORGX5D je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2009, 00:03   #18
zorke
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.02.2009
Mjesto: Osijek Hr
Postovi: 21
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg Pa50
Interesi: Muzika
zorke befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da se i ja malo javim.Prije svega Pozdrav svima na sajtu a narocito gospodinu KORGX5D od Zorketa iz Osijeka.Odmah da ga izvjestim da je evo proslo vec oko tri ili cetiri mjeseca od ugradnje HD-a u moj Pa50 po njegovom receptu i sve radi bezprekorno.Sto se tice ove teme Flash readera u Pa50 vrlo sam zainteresiran za ovu temu jos od pocetka ali evo doslo je do nekog zastoja.Tema mi je interesantna i vjerujte mi da sam jedva docekao da se pokrene s mrtve tocke.Ja sam jedan od kandidata za ugradnju flasha u Pa50 i imam puno povjerenje u KORGX5D i nadam se da ce i za nase pedesetke naci rjesenje oko ugradnje.Pomoci cu koliko mogu iako sam laik za elektroniku ali imam covjeka koji je carobnjak u doslovnom smislu te rjeci i stoji mi na raspolaganju.Toliko za sada.Nadam se da tema ide dalje i da ce krajnji rezutat biti pozitivan za nas koji imamo pedesetke kao bas kao i ugradnja HD-a.Pozzzz!!
zorke je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2009, 16:39   #19
zox2003
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: USA
Postovi: 171
Downloads: 283
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
zox2003 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I ja cekam mesecima da odradimo PA60 Flash...Daj da krenemo sa projektom...Imam sve spremno samo cekam uputstva...
zox2003 je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2009, 01:31   #20
dekipa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.03.2007
Postovi: 194
Downloads: 487
Uploads: 19
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 21 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg pa 500
dekipa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dekipa pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo drugari i ja se prikljucujem ovoj temi posto planiram prvo da ugradim HDD na pa 50 i vec sam zvao neke ljude oko HDD-a ali ne javljaju mi{oko kupovine}.
E posle toga planiram ugradnju Flash.
Pozdrav za KORGAX5D i druge clanove!
dekipa je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije