Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software > Editori ritmova

Editori ritmova Editori ritmova - Najbolji prijatelj jednog klavijaturiste...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.04.2011, 09:32   #1
blajah
Drugar foruma
 
blajah's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 70
Downloads: 130
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 5 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 1100
Interesi: Muzika, računarske mreže
blajah befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
blajah pošalji poruku preko MSN messengera blajah pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Uputstvo za modifikaciju STW

Zdravo ekipo,

Mučilo me je par stvari sa ovim programom i uspešno sam ih rešio. Imam Yamaha psr e 423 (nećemo da komentarišemo kakva je ). STW naravno nema podršku za konkretno ovaj model, i logično je jer nema podršku za mnogo jače modele. Ovaj problem se može rešiti a posao je dugotrajan i dosadan ali u principu lak.

Kod ove yamahe koju ja imam Arabic drum kit nije na onim PRG/MSB/LSB vrednostima koje su na ostalim yamahama, pa naravno nikada mi se ovaj druk kit nije ni čuo. Malo sam čeprkao po instalaciji STW-a i našao rešenje.

Otvorite folder gde vam je instaliran STW. Tu postoji gomila fajlova i foldera, a ono što vama treba je "init_rol" ako koristite Roland, "init_ya" ako je Yamaha, "initkorg" ako je korg.

U okviru ovog foldera (koji ste otvorili u zavisnosti od proizvođača klavijature), nalaze se fajlovi sa extenzijom *.SND (sounds) u kojima se nalaze informacije o svim voice-ovima koje ima odabrani model u formatu MSB-LSB-PRG.

Pogledajte neki model koji je najsličniji vašem.

Sada imate 2 opcije:
Prva je da krenete od početka i da sastavite sami svoju definiciju instrumenta (što bi značilo da unosite jedan po jedan pannel voice i ovo naravno ne bih preporučio). Napravite npr običan *.txt dokument u nazovete ga GW8 i sačuvate ga kao .SND. Ako imate uputstvo sa svim voiceovima, možete i kopirati sekciju po sekciju. Samo uvek gledajte da se poklapa sa nekim od prethodnih modela.

Druga opcija je da jednu od ovih definicija koja je najsličnija vašoj klavijaturi (Imate Tyros 2, editujete tyros file) tako što samo treba da dodate voice-ove koje Tyros 2 ima a Tyros 1 ne(veći broj user farbi ili dk).
Taj *.SND file otvarate notepad-om, i npr u drum kits dodajete drum kit koji ne postoji (na psr 9000 Arabic je na 035-000-126 u red ispod sam dodao 036-000-126 i Napisao Arabic MIX što je kod mene rezultiralo time da ARabic kit koji do tada nije radio sada radi).

Bitno je da PRG ili PC vrednost uvek umanjite za 1 u donosu na ono što vam piše u uputstvu ili datalist-i.

Nadam se da sam ovo uspeo da objasnim normalno. Za sav dodatna pitanja i pomoć sam tu.

Pozzz,
Dodato:
Napravite npr običan *.txt dokument u nazovete ga GW8 i sačuvate ga kao .SND u folderu init_rol. Ako imate uputstvo sa svim voiceovima, možete i kopirati sekciju po sekciju (one GM ili XG voiceove koji se nalaze posle drumkit-ova iskopirajte slobodno oni su svuda isti). Sekcije treba da budu poslagane kao na samoj klavijaturi (Piano, Strings, Bass, Guitar...). Zatim u istom tom folderu (za sada je to init_rol jer pravimo novi GW8 iskopirajte sličicu od bilo kog postojećeg modela *.bmp je extenzija i preimenujte da se zove isto kao i sam SND file koji ste napravili. Naziv mora biti potpuno isti.)
__________________
Progres Bar - jedina stvar gledanija od XXX filmova!

Promijenjeno od blajah (14.04.2011 u 09:37 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
blajah je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, blajah, za koristan post:
romario (19.04.2011), spale (10.07.2011), zeljko (14.04.2011)
Star 14.04.2011, 10:42   #2
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ovo je korisna informacija.

Mene licno vise interesuje samo mapiranje bubnja i po kojoj logici SW konvetuje bubanj.
__________________
Click for Niš, Srbija Forecast
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 14.04.2011, 11:04   #3
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druze hvala ti na ovome..I ja ganjam to bas i bio sam blizu trazio sve sam uradio kako pises i znam da je tu problem da nece da prepozna ovaj moj ketron,ali nisam dosao na tu ideju da sa notepadom otvorim snd.folder....bas cu pokusati ponovo da uradim nesto pa ako uspijem javljam...Hvala puno jos jednom
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 14.04.2011, 11:16   #4
blajah
Drugar foruma
 
blajah's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 70
Downloads: 130
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 5 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 1100
Interesi: Muzika, računarske mreže
blajah befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
blajah pošalji poruku preko MSN messengera blajah pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Milanče,

Da li misliš na bubanj kao jedan element (npr ono što u event-u udara kao C1 Kick Drum 1) ili misliš na ceo kanal za ritam (npr track 10)?
__________________
Progres Bar - jedina stvar gledanija od XXX filmova!
blajah je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2011, 09:04   #5
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@blajah
Kakva "slucajnost" da se fajl nazove GW8....
Na ovu temu sam napisao nekoliko stranica,kako modifikovati STW za Roland GW8,posto u ono vreme nije imao podrsku za ovu klavijaturu,a kljava nije imala OS 2.0 sa Style composerom.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2011, 09:22   #6
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@blajah
otkud bas GW8 kao primer?
ja ipak mislim da je ovo Bobanov rad ili se varam kolega.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2011, 12:11   #7
blajah
Drugar foruma
 
blajah's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 70
Downloads: 130
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 5 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 1100
Interesi: Muzika, računarske mreže
blajah befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
blajah pošalji poruku preko MSN messengera blajah pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Bobane, Nešo,

Ja te postove nisam čitao i ni u jednom trenutku mi nije bila namera da nekome preuzmem zasluge. Nisam nešto mnogo tražio po forumu ovakve informacije, jer sam zbog svog problema čeprkao po stw.
Ako je Boban već postavio ova objašnjenja, molim Vas i admine da se ova tema odmah obriše (ne da se lockuje) a ja Vam javno upućujem izvinjenje jer ovo stvarno nije blo namerno, već sam (kada sam već provalio foru ) samo hteo da podelim sa ostatkom forumaša.

I, još samo da dodam, pre postavljanja teme poslao sam PP Milančetu i Svrakanu, pitao ih da li je takva tema dozvoljena. Da sam od njih dobio crveno svetlo ova tema ne bi ugledala svetlost dana.

Kako bilo, izvinite na eventualnim neprijatnostima nisam imao lošu nameru.

Pozdrav!
Dodato:
P.S
@Boban010
Evo sada sam pogledao svih 20 strana sa tvojim postovima, ne videh nigde to pisanje o STW. GW8 sam kao primer uzeo potpuno spontano jer nisam hteo da pričam o psre423 koju verovatno samo ja imam ovde na forumu. Pošto je GW8 budžetski aranžer, prvi mi je pao na pamet, a i sviđa mi se .
__________________
Progres Bar - jedina stvar gledanija od XXX filmova!

Promijenjeno od blajah (19.04.2011 u 12:25 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
blajah je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2011, 12:30   #8
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ma sve je ok druze od dodatnih informacija nece nista da nam fali.
Boban je to malo drugacije opisao,to je tacno ali nije ni bitno.
Drago mi je da si podelio svoje saznanje sa ostalim korisnicima foruma.
pozz
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2011, 12:34   #9
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tacno da je @Boban010 vec pisao ovo, ne toliko opsirno mozda al uglavnom to je bilo to. Mada to ne znaci da ce se tema brisati. Ukoliko ima neko sta konstruktivno da doda il pita nek izvoli. Suvisnih komentara predlazem da ostavimo na stranu da nam ne kvare temu.
Hvala
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2011, 15:27   #10
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo linka gde se na forumu moze procitati o ovome
http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=8047
Zasluge za modifikaciju STW-a ne pripadaju meni cisto da ne bude zabune,informacije sam nasao na netu,vise se i ne secam gde.
Samo da dodam za one koji ce mozda koristiti STW na ovaj nacin,prilikom otvaranja modifikovanih ritmova,STW postavlja boje za bubanj po nekoj svojoj logici a ne one koje je korisnik usnimao(ignorise promene Rom-a koje su unesene za drum trake).
Boban010 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:56


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije