Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.12.2013, 17:01   #81
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od sale_band Pokaži Post
@transit

....
E, sad, imam jos dva prikljucka za USB2 na zadnjem panelu I dva na prednjoj strani na kojima nema nista osim 1818VSL-a....

......

Ako se ja smijem uključiti kao padobranac. Hoćeš reći da ti je 1818VSL spojen na prednji USB. To nije dobro i zbog toga može nastati problem. Upikni ga u ovaj stražnji utor USBa jer se on nalazi direktno na ploči.
casper je offline   Reply With Quote
Star 09.12.2013, 18:47   #82
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To uopste nije bitno. Ako je Front Panel USB prikljucak povezan sa maticnom plocom kako valja, to ne cini nikakvu razliku, Bitno je... i jedino je bitno, da 1818VSL bude sam na jednom USB Portu. Kod jacih sistema cak ni to nije primarno ali kod tvog mora biti tako. Provjeri da li je 1818VSL sam na USB Portu i da li taj Front Pannel USB prikljucak ne pripada istom USB Portu kao i neki sa zadnje strane, na koji ti je prikljucen bilo koji drugi uredjaj. Pisao sam ti gore u jednom postu zasto je to bitno. Ukratko, 1818VSL treba veoma, veoma sirok Band bri svom radu jer se kod njega radi o 18 ulaza i 18 izlaza koji moraju u isto vrijeme biti dostupni sa svim svojim efektima. Obrati paznju i na kvalitet USB kabla kojim je 1818VSL prikljucen na PC. Postoje Audio USB kablovi (vjerovatno prvi put cujes za takvo sta) koji su veoma vazni i odgovorni za maksimalnu stabilnost i kvalitet rada jednog USB audio interfacea, pa bi uz 1818VSL trebalo da imas takav jedan. Cijena im nije bas sitnica. Jesi li skinujo najnoviji Driver sa Presonusove stranice ?

Promijenjeno od tranzit (09.12.2013 u 18:49 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 09.12.2013, 19:10   #83
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slažem se, nije apsolutno bitno ako je front USB pravilno i dobro spojen.

S velikom vjerojatnošću mogu predpostaviti da je kabl do tog front USB najlošije kvalitete....
casper je offline   Reply With Quote
Star 09.12.2013, 19:23   #84
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moguce, vrlo moguce jer ljudi ne obracaju paznju misleci da su svi USB kablovi isti i da tu nema nikakve razlike. Medjutim, to je velika zabluda koja dolazi od toga sto takve stvari niko i ne pise, niti daje bilo kakve informacije, pa cak ni prouzvodjaci profesionalnih audio interfacea. Kako ce onda korisnik to uopste i da zna. Ovako bi izgledao jedan Audio USB kabl kojem je cijena oko 40 eura.

Highslide JS


Mada, kod sale banda ima problema u samom sistemu i to upravo sa USB Busom kojem nedostaju driveri. To me vise zabrinjava nego kabl.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2013, 03:30   #85
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sto se tiče konekcija na maticnoj, sve je po PSu.

Nego, kako mogu da vidim na kom USB portu mi je priključen VSL i da li još nešto zauzima isti port?
Takođe, ako je ovo slučaj, kako rezervisati određen port samo za VSL, ako je moguće??



Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2013, 04:22   #86
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vidjeces sve USB Portove u Device Manageru, a da ti ne bih puno pisao, pogledaj sliku i znaces odmah sta treba da radis iako je ovaj Windows na njemackom jeziku.

tranzit je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2014, 00:28   #87
siny
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.06.2008
Postovi: 4
Downloads: 217
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
siny befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pozdrav kolege,
nebi otvarao novu temu.odnedavno sam nabavio presonus 1818 vsl,koristim windows 7 64 bit i kada startujem windows ukljucim i presonus,lampica za usb sinhronizaciju svijetli plave boje i presonus radi .medjutim problem je sto nece da mi otvori mikser od presonusa te ga moram ponovo iskljuciti i opet ukljuciti.najnovij drajveri su instalirani .

takodje koristim i cubase 5 a uskoro stizu i par adam ax7 pa bi vas zamolio koji od studijskih mikrofona bi mi preporucili ili dali je cak i preamp neki potreban da bi imao zadovaljavajuce snimke.
unaprijed hvala i oprostite ako pitanje nije u ovoj temi
siny je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2014, 00:58   #88
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Dvostruki klik na Audiobox ikonu u tasku sa donje desne strane i mikser će se otvoriti.

Do koliko para želiš ići za mikrofon? Pored ovih preampa na Audiobox-u nije ti potreban nikakav externi preamp, oni rade vrhunski posao.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2014, 10:21   #89
siny
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.06.2008
Postovi: 4
Downloads: 217
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
siny befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

zahvaljujem harepa 50 na odgovoru.
problem je sto mi smbol uopste nije u tasku,a i kada kliknem na desktopu na taj signal nista se ne desava.znaci samo kad presonus iskllucim i ponovo ukljucim mkser se pojavi.
sto se tice mikrofona planirao sam do jedno 300 eu izdvojiti
siny je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2014, 10:40   #90
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Desi mi se povremeno slicna stvar sa Presonus 16.0.2. Pc dize sistem, ukljucujem i Presonus....desi se da ga vidi u sistemu ali nema zvuka. Pokrenem UC i u task-u bude crvena ikona. Moram iskljuciti PC (ne restartovati) a presonus je i dalje ukljucen. Pri ponovnom startup sistema sve bude ok zato uvijek prvo ukljucujem Presonus a onda PC. Citao sam malo na presonusovom forumu vezano za taj slucaj koji nije samo kod mene i tebe i naisao na tri moguca problema : 1.FireWire kartica 2. FireWire kabal 3.Software i firmware. Vecina nas korisnika imamo zadnji update software-a tako da tu sumnju vecinom odbacimo. Ostaju one prve dvije. Karticu nisam mijenjao (mrsko mi) a kablo jesam i nije do njega. Meni licno ne smeta to sto se desi ali od kako radim ovim postupkom, prvo power on na 16.0.2 pa onda PC , nemam nikakvih problema. Pozdrav!

Promijenjeno od DinO74 (18.01.2014 u 10:42 sati)
DinO74 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:50


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije