Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Tehnike i teorija

Tehnike i teorija Usavršite Vašu tehniku!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.08.2011, 23:48   #61
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

nema neke iole mudrosti, sve sto trebas znat o trileru je da se on ne svira kao triola (primjer odskocnog trilera) nego kao pred-udar i treci ton, a sviras iz zgloba, znaci umjesto da da dizes prste kad sviras triler, ti to uradis tako sto zarotiras zglob, znaci prsti opusteni, samo zglob radi
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 15.08.2011, 00:11   #62
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@ driftkiller evo kako sam ja radio, ja sam vjezbao samo skale (pravilan prstored) od C1 do C5 npr(i tako svaki i C,D,E,F,G,A,H...), i trilere vjezbao za 3i4 i 4i5 prstom, npr. (C,D; D,E; E,F....) Ja sam radio dok mi se doslovno zglobovi i tetive i podlaktica ne upale(da te znoj oblije) tada se najbolje vjezbaju trileri, te se prsti opuste.... Eto brate u 3 tjedna vjezbe, ja sam poceo svirati triler sa 4 prstom, a 5 jos u zraku visi isto visibaba ali navjezbat cu ja i njega isto... ako znas citati note mogu okaciti par vjezbica, a ako nista, poslati ti ih na mail...
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (15.08.2011 u 00:14 sati)
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 15.08.2011, 00:52   #63
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da razdvojimo neke stvari, skale se vjezbaju jer vam npr. u sred svirke pjevac/pjevacica zapocne pjevat bez da ste dali intonaciju, a moze se potrefit tzv. polutonska intonacija, a drugo radi tehnike. Cistoca trilera ne ovisi striktno o tehnici sviranja, jer postoje mnogi vrsni tehnicari s brljavim trilerima. Bitno je samo na pravilan nacin svirat trilere i na pravilan nacin vjezbat kao sto sam opisao u svom prethodnom postu. Inace, treba se svirat sa opustenim zglobom, sto naravno ispocetka nije moguce, ali i to se vjezba. Sto se tice petog prsta u zraku, cuo sam od pojedinih kolega da profesori u muzickoj to zamjeraju, ali ne trebate se previse time zamarat, jer on se spusti (razdvoji od ostalih) nakon neke 3-4 godine svirke i manje i uopce nije neka smetnja pri sviranju, nego sviraca eto estetski nervira.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 15.08.2011, 14:04   #64
driftkiller
Ovaj baš voli da kuca
 
driftkiller's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.05.2008
Mjesto: Hadžići, Sarajevo
Godina: 30
Postovi: 321
Downloads: 1198
Uploads: 8
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa50 i Yamaha Psr 620, Alesis QX49 midi controler
Interesi: Svirka, Računari, Tehnologija
driftkiller befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala obojici, a @mirandess mozes okaciti vjezbe, znam citati note, nemam s tim problema
__________________
Alestis bend, tu za vas.
https://www.facebook.com/pages/-Alestis-Band-/214815251928691
driftkiller je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2011, 03:45   #65
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Sto se tice tog petog prsta, ja sam imao problema s tim dugo vremena, i da, profesori u muzickoj to zamjeraju. Koju sam ja muku mucio da se peti prst spusti, uspio sam za neka 2 mjeseca. A to sto je peti prst u zraku, to prvenstveno odaje ukocenost ruke.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2011, 09:55   #66
korgic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Postovi: 381
Downloads: 658
Uploads: 3
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
korgic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I jabi voleo da mogu 5 prst da koristim ali nazalost nije to moguce jer cim pretisnem dirku dobijem u prsto jako bolove,mada svimram vec skoro 20godina tako bez 5 prsta.
korgic je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2011, 00:04   #67
aleksandar14
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.08.2011
Postovi: 31
Downloads: 18
Uploads: 4
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
aleksandar14 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

evo da iskorisim post dal moze neko da napise kako se sviraju trileri sa duvackih instrumenata na primer od saxa,klarineta to jest najvaznije vremenski interval duvanja...pozz
Dodato:
Mirandess, Dell, jel mi mozete poslati te note sa vezbama za trilere jer me muci 4 i 5 prst...hvala unapred

Promijenjeno od aleksandar14 (01.11.2011 u 23:36 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
aleksandar14 je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2012, 15:49   #68
ZIVAISTINA
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.01.2009
Postovi: 34
Downloads: 334
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
ZIVAISTINA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

vjezbam vec neko vrijeme samostalno,jer sam isao kod ucitelja i znam citati note i one osnovne stvari .

Sad po malo vjezbam trilere,i nasao sam na netu kako treba vjezbati trilere i tako sam posao vjezbati.

evo primjer obicnog trilera kako vjezbam :



Ovaj triler e-f-e ,vjezbam tako da mi je prva dva tona e-f jednake tonske duzine ,kao na slici.

Al Del boy me je sad zbunio jer je rekao da ova prva dva tona treba odsvirati kao predudar na ton f u ovom slucaju i onda samo dodati ton e.

Posto ja ucim samostalno trilere,nemam nekoga da mi pojasni .

Bili mi ti DEL mogao pojasniti ovo sto si rekao da se prva dva tona svira kao preudar a treci se doda i dali je ovo ispravno kako sam ja vjezbao do sada.

I jos dali je za dvostruki triler e-f-e-f-e,koji sam svirao tako da su mi prva 4 tona iste duzine,jer i ovdje treba svirati na prva cetiri tona predudar na ton f i peti samo dodati.
ZIVAISTINA je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2012, 16:58   #69
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

video tutorijal za trilere je gotovo, samo cekamo Vaxtera da omoguci gledanje samo kod nas na forumu
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2012, 17:21   #70
ZIVAISTINA
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.01.2009
Postovi: 34
Downloads: 334
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
ZIVAISTINA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ok hvala na odgovoru,a gdje ce biti posttavljeno u nekoj zasebnoj temi jel
ZIVAISTINA je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
trileri


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:20


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije