Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Tehnike i teorija

Tehnike i teorija Usavršite Vašu tehniku!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.01.2011, 16:11   #1
ZIVAISTINA
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.01.2009
Postovi: 34
Downloads: 334
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
ZIVAISTINA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Sabloni sviranja akorda u praksi

- Posto niko nije htio da odgovori na moja neka pitanja,koje sam vec postavio u nekim tudjim temama,morao sam da otvorim svoju temu,da bi tako upao u oci,pa zato molio bih da mi negovorite sto si otvorio novu temu,a vec si postavio slicno piatnje,znaci razlog sam vec naveo hvala,jer ako neko nece da mi odgovori,bolje da nepise nista sto se netice teme.

- Jos jedna napomena,ako neko moja pitanja smatra pogresnima i glupima,to ja nemislim,razlog je taj sto sam pocetnik imam zelju da naucim svirati,ali nemam nikoga da bi neke stvari obasni uzivo,pa moram se ovako varakati,ali nadam se da ima dobrih ljudi koji ce mi pomoci.

- Predjimo na temu nase danasnje emisije

1) Ovako citajuci Lakyjevu skolu vezano za harmoniju u pjesmama,vidio sam da se u pjesmama upotrebljavaju tri glavna akorda,sto sam skontao i prepoznao u dosta pjesama,ali on poslije spominje paralelne akorde tj.sporedne koje mijenja sa glavnima.To mi se cini bas zamrseno i komlikovano,necu time da se zamaram,jer cilj mi je da naucim svirati za svoju dusu,a ne da budem neki super muzicar.

** Zanima me to dali vi koji svirate radite po tezgama i tako to,dali u pjesmama koristite samo ona tri osnovna akorda ?,ili koristite neke slozenije sablone?,i dali je dovoljno svirati pjesmu samo sa 3 osnovna akorda,jer sam vidio tj. probao skidati pjesme i vidio da dosta pjesama sadrzi samo 3 akorda i gledao sam na youtube dosta raje svira sa 3 akorda i nezvuci lose.

2) Drugo pitanje je vezano za skale.Laky govori da je dovoljno znati dur,mol-prirodni-harmonijski i orijental skalu.Znaci ove skale sam dosta dobro skontao da se izvode jedna iz druge i tako to,Ali buni me to sto Laky na pocetku kaze da je dovoljno znati samo dur,mol-prirodni-harmonijski i orijental skalu da bi mogao skidati pjesme,dok poslije navodi da treba znati jos neke druge skale (ima ih dosta) neznam kako se zovu,kao koriste se u pjesmama JV.

** Znaci dali je dovoljno znati one osnovne skale koje sam naveo (dur,mol-prirodni-harmonijski i orijental skalu) ili treba jos neke?
Vi koji svirate voli bih da kazete koje su to skale koje vi poznajete i prvenstveno koristite u praksi ??
Jos sam zaboravio pitati dali se melodijski mol cesto koristi i dali je njega potrebno znati??


Toliko od mene,sad je na vas red
ZIVAISTINA je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2011, 18:24   #2
savo puric
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.01.2011
Postovi: 45
Downloads: 239
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
savo puric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

evo odgovoricu ti na ovo prvo pitanje, najbolje je pesmu svirati onako kako je snimljena ako su tri akorda svirati ta tri akorda, ali se toga retko ko pridrzava pa ni ja, uvek se tu ubaci malo privatne harmonije, vecina tezgarosa tako svira, dok se recimo kod narodnih orkestara tako nesto nemoze cuti, mada prosirivanje harmonije u pesmama po meni nije pogresno ako se uradi sa ukusom i bez preterivanja. Sto si tice skala sve zavisi koju vrstu muzike sviras, koliko pravaca...
savo puric je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio savo puric za ovaj koristan post:
ZIVAISTINA (03.02.2011)
Star 08.02.2011, 01:37   #3
ZIVAISTINA
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.01.2009
Postovi: 34
Downloads: 334
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
ZIVAISTINA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kao sto sam vec naveo hocu da naucim svirati prvenstveno narodnu muziku i znam vec nesto od teorije,znam citati note,ali se neznam bili tehniku (koja je losa) prstiju prvo trebao vjezbati po hanonu,cherniju klasika itd. ili bih trebao tehniku unapredjivati samo vjezbajuci kola jer u njima ima dosta trilera ili jedno i drugo,sta preporucujete?
ZIVAISTINA je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2011, 02:35   #4
energy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.03.2009
Mjesto: Zemun
Postovi: 224
Downloads: 589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: pa3x i triton le
energy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam samouk i moj najiskreniji savet je da platis nekog da te nauci 7,8 dobrih kola da odsviras,a posle toga mislim da ce ti biti sve lakse.Onda ces znati sta treba da vezbas i cuces sta treba da sviras da bi skinuo neku pesmu.Neznam koliko imas godina ali ako imas dovoljno zaposli se u nekom kaficu ili nesto slicno preko leta (ako nemas pare)da platis profesora.oni uzimaju oko 20-50 e po casu.ako to stvarno zelis uspeces,a potom veruj mi i naplatices.Ja da sam tako uradio kad je bilo vreme jeo bi klavijaturu.No nije imao ko da me posavetuje,pa sam muke mucio da ispravim ono sto sam pogrsno naucio i to nisam bas skroz uspeo.Mnogo je tesko preko interneta(cak mislim nemoguce)nauciti da sviras.Pozz
energy je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2011, 02:50   #5
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ja sam svirao i chernya i kulaua i duvernoya u muzickoj i ne bi je nikad prosao da ih nisam svirao kako treba, tako da ti mogu rec iskreno, dok nisam poceo da vjezbam kola, to nije bilo to Glupo zvuci jbg, ali jedno je tehnika za klasiku, drugo za narodno. Sjetim se jednog citata kolege Jefte koji je rekao koliko bi njegovih kolega klasicara voljelo da mogu svirati narodno, ali ne ide. Znaci ako hoces narodno da sviras, uzmi ucitelja, sam ces tesko ista naucit i nek ti pokaze sto je rekao kolega iznad 7-8 kola. Ne mozes ti preko nota niti preko videa vidjet neke cake koje muzicari cuvaju ko oci u glavi od drugih, a pokazace ti neki ucitelj.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije