Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Kutak za harmonikaše

Kutak za harmonikaše Pravo mesto, za pravo pitanje ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.09.2010, 18:14   #21
zsimonovic
Odomaćeni član
 
zsimonovic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.08.2007
Mjesto: gornji milanovac
Godina: 45
Postovi: 509
Downloads: 6502
Uploads: 39
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 26 puta u 24 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: racunari,lepe devojke
zsimonovic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
zsimonovic pošalji poruku preko MSN messengera zsimonovic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ako je ove godine Jelena Davidovic pobednik u kategoriji seniora onda jebiga.Nije bas ovo kvalitet za prvo mesto.Takmicio sam se i ja devedesetih godina u Sokobanji i video sam sta se tamo radi.Ima podplacivanja,pa rodbinske,prijateljske veze.Braca Ivanovic su se i tad takmicila i dobro momci sviraju.
zsimonovic je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2010, 18:26   #22
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jelenu Davidovic ocigledno neko gura pa je zato postala apsolutni pobednik u Soko banji.

@Jefto,imao sam priliku pre sedam ,osam godina da je pratim,bila je gost na koncertu nase drugarice Goce Stojicevic i naseg druga Gedze.
Devojka svira solidno,vise folkoraski a na ovom snimku koji si ti postavio imitira Radojku Zivkovic.Daleko je to od prve harmonike ali
ne pitamo se mi bivsi harmonikasi vec "strucni ziri"!!!
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2010, 00:40   #23
bokajunior
Drugar foruma
 
bokajunior's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2009
Mjesto: Batajnica
Godina: 46
Postovi: 62
Downloads: 547
Uploads: 1
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 21 puta u 14 Postova
Instrumenti: FUGITONE
bokajunior befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bokajunior pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Bio sam prisutan te veceri kada su svirali revijalno pred publikom. Tu i ne moze da se oceni neki kvalitet s obzirom da su svi negde gresili i da ih prati i orkestar koji je takodje napravio po neku gresku, pa su prekidali kablovi klavijaturisti, harmonikas iz benda je pokusavao da hvata tercu gde je stigao (nekad uspesno nekad bezuspesno)... Ne mislim zaista nista lose s ovim. To je ipak bila svirka za publiku. To mi muzicari gledamo kroz mikroskop druge kolege.
Pobednik je bio odredjen od strane zirija jos to pre podne u hotelu gde su odseli, sto je Pavkovic (predsednik zirija) i rekao pred samo proglasenje. Sta su svirali pred zirijem, to niko ne zna. Ja im verujem da su realno ocenili jer su ih verovatno iscedili do kraja. I sam Pavke je izjavio da je harmonika mnogo izgubila na popularnosti i da je nasa narodna muzika u senci nekih sarenih televizija i produkcija, a da su svi ucesnici zasluzili nagrade jer cuvaju tradiciju ovog instrumenta. Jedno je sigurno a to je da je Jelena pobrala ogromne ovacije od publike jer je proglasena za najbolju pored toliko momaka koji su ubijali sa svirkom. Jagnje medju vukovima.
Ove godine je bilo bas malo takmicara. Pa za duete preko 15 godina bio je samo jedan par!!! Zar niko vise ne zna da svira harmoniku u duetu?
Generalno meni su svi ucesnici to vece bili OK.
__________________
...i pijan i trezan za tebe sam vezan...
bokajunior je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2010, 01:00   #24
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Lächeln

e moj boki,nije to bas kako ti kazes da su ih iscedili i da mi muzicari gledamo tanka crevca i sve nam ne valja.ovde je stvar ocigledna.Devojka,siguran sam nije bila najbolja a sad kako je pobedila,nije ni vazno.to je zalosno
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2010, 10:21   #25
bokajunior
Drugar foruma
 
bokajunior's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2009
Mjesto: Batajnica
Godina: 46
Postovi: 62
Downloads: 547
Uploads: 1
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 21 puta u 14 Postova
Instrumenti: FUGITONE
bokajunior befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bokajunior pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ma znam da nije to tako, ali kada pogledas, ziriju je pored dobrog i tacno odsviranog potrebno da je i tehnika dobra (nacini sviranja, dinamika, prstored...). Ali jos jedna stvar je bitna, ipak mislim da je velika razlika u brzini i lakoci sviranja dugmetare u odnosu na klavirnu harmoniku a takmicari su ove godine svi bili u istoj kategoriji.
__________________
...i pijan i trezan za tebe sam vezan...
bokajunior je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2010, 09:22   #26
zeks
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.07.2010
Postovi: 57
Downloads: 142
Uploads: 2
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
zeks ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Boki sve sto pricas, je netacno. Pratio sam takmicenja redovno, pogotovo Sokobanju, samo nisam bio ove i prosle godine (nikad me nije privlacilo da i sam ucestvujem).
To sto oni sviraju pred zirijem, svako moze da prisustvuje i cuje u hotelu Moravica u sali za priredbe. Druga stvar, nikad takmicari nisu bili razdvajani po klavircima i dugmetarcima, nego po starosnim granicama...
A kvalitet ovogodisnje pobednice, ne bih ni komentarisao. Ima devojaka koje sviraju daleko bolje od nje, kao i momaka koji sviraju bolje od Nese. Ali porediti nju i Nesu... stvarno nema smisla. Ne kazem nista lose za Pavkovica, svi znamo da je veliki umetnik, i da se zalaze za ocuvanje prave srpske muzike (na tome svaka cast), a oni koji ga znaju, znaju da nije gadljiv na pare...
zeks je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2010, 01:27   #27
vladan.pro
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.12.2007
Postovi: 141
Downloads: 282
Uploads: 0
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
vladan.pro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve pohvale za Predraga i Nenada Ivanovica !!!
vladan.pro je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2010, 03:03   #28
stefan2410
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.04.2008
Mjesto: Niš
Postovi: 25
Downloads: 311
Uploads: 0
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa50 sd
stefan2410 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Meni je Srdjan Savic inace komsija. Covek svira sta pozelis, ako imate vremena pogledajte kako svira rumunsku muziku.
stefan2410 je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2010, 16:43   #29
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ljudi, ja sam bas iz Sokobanje... To sto je prva harmonika Jugoslavije bila tad u to vreme, i ova smejurija koja je sad, nemaju veze s vezom.... trenutno, kvalitet sviranja i tehnika su na zadnjem mestu i iz tog razloga potpisujem post kolege zsimonovica... Ljudi su dolazili iz svih krajeva i zemalja bisvse jugoslavije,sto publika, sto takmicari... bilo je i tad podmicivanja i ostalog,ali u mnogo manjoj razmeri... a ovo sad je jedno veliko nista... organizacija 0, takmicari 0, ziri 0...
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2010, 20:18   #30
shtimerserviser
Moderator
 
shtimerserviser's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2008
Mjesto: Skopje Makedonija
Postovi: 341
Downloads: 2
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 58 puta u 48 Postova
Instrumenti: harmonika i kontrabas
shtimerserviser befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
shtimerserviser pošalji poruku preko MSN messengera shtimerserviser pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

hadzidinic ! Slazemse skoro u celini sa tvojim komentarom, zato sto sam se i ja takmicio 1972 god. i video sve shtose tamo radi. Publika takodje burno reagovala nezadovoljna, odlukom zirija. Neslazemse stobom da i takmicari su VELIKO NISHTA.
shtimerserviser je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:52


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije