Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.04.2009, 06:25   #1
baxuz
Drugar foruma
 
baxuz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.12.2004
Mjesto: Boston, USA
Godina: 40
Postovi: 92
Downloads: 1903
Uploads: 14
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: KORG PA800/Triton LE
baxuz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
baxuz pošalji poruku preko AIM messengera baxuz pošalji poruku preko MSN messengera
Standard pa800 PAD

Imam jedan problem u vezi pravljenja PADova na pa800. sta hocu da uradim je da napravim pad sa audio samplom. Taj audio sample je isjecak od jedne pjesme. To sam semplovao i postavio sempl na jednu tipku od DRUM KIT. Sada isao sam u RECORD pad i tamo sam napravio pad pritiskajuci to dugme (jedno 6 sekundi koliko snimak traje. Onda sam namjestio na loop i sync. Dok sam u PAD RECORD sve radi bez problema.

Problem je u tome kada odem u STYLE PLAY i ako je tempo drugciji od onoga sto sam namjestio u PADu nezvuci tacno. Ako je tempo brzi onda snimak prekine prije kraja. Ako je tempo sporiji onda LOOP neradi kako treba. Kad pocne drugi put ima prekid nekoliko milisekunda i onda LOOP opet pocne.

Nadam se da nisam vas previse zbunio. Da li iko zna kakoovo uraditi ili mozda licno ima iskustva u vezi ovoga? Hvala.
baxuz je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2009, 06:32   #2
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dok ti se javi neko ko je 100% siguran mozda ti ja mogu pomoci jer sam samo jednom uradio tako nesto i vise mi nije trebalo (a vec sam zaboravio).Moras da uradis jos samo"Time Slice".Mislim da je u tome poblem.Probaj,dok neko ko zna 100% ne objasni tachan postupak.A ima na forumu negde,sigurno...

Pozdrav.
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2009, 06:43   #3
baxuz
Drugar foruma
 
baxuz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.12.2004
Mjesto: Boston, USA
Godina: 40
Postovi: 92
Downloads: 1903
Uploads: 14
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: KORG PA800/Triton LE
baxuz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
baxuz pošalji poruku preko AIM messengera baxuz pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hvala na odgovoru. probao sam time slice i onda import groove. Ali neznam jesam li tacno uradio jer nije radilo kako treba. Idalje kad tempo promjenim pojavlja se prekid.
baxuz je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2009, 14:29   #4
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 46
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Za takve semplove ne mozes raditi time slce nece biti dobro nikako a i na pad ne mozes da ga stavis kako si opisao... mozda je resenje da stavis u sam ritam u neku traku npr acc5 ili neku drugu koja ti je prazna..
pozzzzzzzzzzzzz
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2009, 14:55   #5
zillavi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.11.2007
Mjesto: Beograd
Postovi: 46
Downloads: 511
Uploads: 17
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA4X, Yamaha CP33, Kurzweil PC1SE
Interesi: Muzika
zillavi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard loop

Ja stavljam u slobodnu traku u ritmu, kao sto je i tesla naveo, i odlicno radi. Bitno je kad radis time slice da namestis u koliko taktova da ti ide a to odredjuje i tempo. I dobro je malo pojacati ili normalizovati taj iseceni deo u nekom od muzickih programa, ja to radim u sound forge ili cool edit-u . Obicno stavljam u intro 3 ili fill 3 - break, u zavisnosti kakav je loop, za koju mi pesmu treba.
zillavi je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije