Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.06.2014, 14:10   #11
asmir90
Ovaj baš voli da kuca
 
asmir90's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.05.2010
Mjesto: Srebrenik
Postovi: 304
Downloads: 679
Uploads: 12
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg PA900
asmir90 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

poprsko sam malo vd-om ali nista opet isto, ako je ne pritisnem neko vrijeme kao da se zalijepi izgleda da cu morati rasklopiti...
__________________
Konobar donesi vrata hocu da izadjem
asmir90 je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2014, 18:43   #12
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Lepo ti covek rece u predhodnom postu. Uopste nije za igranje to prskanje WD-om. Pogotovo sto su kod nas loseg kvaliteta. Mozes ostetiti neki procesor ili vec nesto drugo. A da proradi od WD to nije neko trajno resenje.
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2014, 19:13   #13
al bundy
Ovaj baš voli da kuca
 
al bundy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.11.2007
Mjesto: PRIJE U CENTRU...SADA U EPICENTRU
Postovi: 398
Downloads: 592
Uploads: 4
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Paraglider KOYOTE
Interesi: istjerujem zlo i utjerujem dobro
al bundy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
al bundy pošalji poruku preko MSN messengera
Standard ............

Citat:
Originalno postovano od asmir90 Pokaži Post
poprsko sam malo vd-om ali nista opet isto, ako je ne pritisnem neko vrijeme kao da se zalijepi izgleda da cu morati rasklopiti...

asmire,jeli zahebajes ili si stvarno vd sprico??
__________________
NEIGRAJ SE SA ZENSKIM SRCEM,ONO JE JEDNO!!!......igraj se sa njenim sisama...njih su dvije...
al bundy je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2014, 19:21   #14
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Super je taj novi KORG (kao i oni stariji), znači već je počeo je da se kvari a nije ni razrađen još kako treba. Koliko dugo ga imaš? Meni se za 14 godina na Rolandu to nikada nije desilo.
Verovatno ti je klavijatura još u garanciji, idi kod prodavca pa neka ti to zamene u servisu.
Mikroprekidač je zatvoren i u njega malo teže prodire sprej, zato ti i nije pomogao. Sprej može da pomogne samo ako ti glavi između tastera i prekidača.
Što reče čovek, ako baš mora sprej, onda KONTAKT sprej, a ne WD40.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2014, 20:30   #15
asmir90
Ovaj baš voli da kuca
 
asmir90's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.05.2010
Mjesto: Srebrenik
Postovi: 304
Downloads: 679
Uploads: 12
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg PA900
asmir90 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pa rece mi ovaj da je prsko na tyros i da slobodno prskam.a i ja sam na pa80 prsko i nista nije bilo.a vidicu za garanciju pa da odnesem onda to.al to dugo traje ne isplati mi se :/
__________________
Konobar donesi vrata hocu da izadjem
asmir90 je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2014, 20:34   #16
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

''Ovaj'' bar ima ovde korisnicko ime! Slobodno prskaj,pise da je sprej za kontakte i ostalo,svaki elektronicar ga ima u svojoj radnji. Tako da,nista da zalepis ne mozes,ja sam cak i sibere na mikseti prskao i sljakaju bez problema.

NordX
NordX je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2014, 22:01   #17
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nije problem u tome da li će da naškodi ili neće. Problem je što je WD40 mastan i onda će lepiti za sebe svaku prašinu koja uđe i onda vremenom ta prašina ostruže kontakte na šiberima. Zato je bolji kontakt sprej.Kod tastera nije toliko opasno.
Drugo, električar je električar, a elektroničar je nešto drugo. Elektroničari koriste i elektrostatik, i silikon i kontakt sprej zbog osetljivijih delova u elektronici, što električari ne koriste jer im ne treba osim WD40 za grublje kontakte. Za električare su zakon motorcangle (kombinirke), glinerica(probna lampa) i šrafcigeri. Retko kad koriste i lemilicu. Za tehniku "faza-nula-zemlja" je ovo sasvim dovoljno.
I da, zaboravio sam najvažnije, ČEKIĆ, naravno
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2014, 06:20   #18
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od NordX Pokaži Post
Tako da,nista da zalepis ne mozes,ja sam cak i sibere na mikseti prskao i sljakaju bez problema.

NordX
VD 40 - primena: ,,podmazuje i zaptiva sve metalne delove i doprinosi efikasnom radu,odstranjuje
koroziju i oslobađa metalne delove od rđe. Sluzi i kao "start engine" sprej. "

Šiberi postoje otvorenog tipa i zatvorenog tipa ( skuplji). Sprej čak i za takve namene ( VD40) nije preporučljiv, ali svakako moze da trenutno poboljša kontakt delova koji su kontaminirani prljavštinom. Mikro mrekidač je sklop zatvorenog tipa. Čak i da se može sprejom poboljšati njegova funkcionalnost to bi bilo utiskivanjem tečnosti između radnog dela prekidača i tela prekidača ( ukliko ima bilo kakvih mogućnosti ili lufta). Izuzetno je bitno da se koristi u tim situacijama kvalitetan sprej precizne namene ( a ne široko primenjujuća sredstva) iz razloga što je površina kontakata mala i kapljica , tj deseti deo kapljice koji prodre unutra mora biti po sastavu takva da u svakoj svovoj čestiti sadrži isključivo fluid za ostvarivanje kontakata bez drugih primesa.

ALI - U pitanju je noviji mikro prekidač po svojoj proizvodnji i apsolutno nije preporučljivo otvarati klavijaturu radi njegovog podmazivanja. Ukoliko se klavijatura otvara, prekidač se menja. Mikro prekidač ne košta više od 1 - 10 evra otprilike. Da li je to vredno uštede kada se već klavijatura otvara? Mislim da nije. Škrt plati dva puta. Prskanjem bez otvaranja se NISTA neće dobiti. Tecnost koja se nasumično pod pritiskom utiskuje pored tastera bez preciznog nanošenja može da dospe i na matičnu ploču te da napravi kontakt između dva lema ili slično. To vam se ne bi dopalo.
Dodato:
Uzgred WD-40 je dobio naziv od reči ,,Water Displacement" dakle istiskuje vodu i ostvaruje prijanjanje kontakata ,,većih površina". Broj 40 je simbol pokušaja iz koga su u laboratoriji uspeli da usavrše sprej i njegovu namenu.

U mikroprekidaču ni slučajno nije reč o vodi.... već o oštećenim kontaktima.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (04.06.2014 u 06:31 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije