Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.07.2018, 14:26   #21
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nije isto pratiti neke umetnike na pianinu i pratiti komercijalne pevače pored ovolike hiperprodukcije pesama i pevača....
Kao što sam već rekao svako kupuje prema svojim potrebama i muzici koju svira.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 07.07.2018, 14:50   #22
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naravno, svatko ima svoje rezone i logiku ulaganja u opremu.

Moj stav je napisan u temi. Ako se bavis glazbom i zaradjujes od nje, ulaganje u opremu je minimum koji treba ispuniti.

Bas me zanima kako bi reagirao taj moj isti kolega, profesionalac muzicar, da ga taksista provoza u "stojadinu" iz 89' godine. Po ljetu, bez klime ...

Hebiga, treba biti realan i isti obrazac primjeniti na sve.

Al dobro, zato jesmo razliciti i zato valjda postoje ovakve teme.

Sent from my XT1052 using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Star 07.07.2018, 15:59   #23
Jovan4e
Vredan član društva
 
Jovan4e's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2010
Mjesto: Makedonija, Prilep
Godina: 30
Postovi: 114
Downloads: 1064
Uploads: 12
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Roland G-1000 Korg PA1X pro, PA3x
Interesi: Sve sto je interesantno
Jovan4e befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jovan4e pošalji poruku preko MSN messengera Jovan4e pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@casper naravno da jesmo razliciti ...

dok sam svirao na g1000 dugo vreme sam nosio i kurzweil k2000 sa 64mb ram + vokalist digitech vhm5. Ni sam nisam svestan koliko sam boje i kakve ne terce imao na k2000 ali nisam iskoristio ni 50% od svih boja koje sam imao a pricina zbog to je repertoar koji sviram .... ne trebaju mi neke strase boje i neznam sta jos da bi svirao Zdravka Colica, Oliver Dragojevic, Miso Kovac, tozovac, toma i td td... Kurzwela sam nosio samo zbog harmonike (najvise harmonike) koje u rolanda nema.U pa1x ima toliko mnogo boja i ritmova da prakticno ne postoji pesma koje ne mozes odsvirati a spasio sam se od kurzweila tako da nemoram da ga nosim vise, kao i vokalizer ... sve u jedno pakovanje i to je dovoljno.... lepo si rekao druze kasper "Naravno, svatko ima svoje rezone i logiku ulaganja u opremu."
Sto se tice stojadina .. imam ga a imam i jedno yugo u koje uzivam dok fiat brava i fiat tipo staju ispred kuce i cekaju da ponekad budu provozani. Taksista, naravno on ne moze da vozi u stojadin ali ne zbog mene, nego zbog ljudima na kojim je vruce u letu pa zele se ohladiti u snazan klima uredjaj. A ja ... ja nikoga necu ohladiti sa 256 mb rama. Imaj samo dobar repertoar i dobro pevaj a ljudi pusti ih neka se stope od znoja i veselja jer je to i najbitnije. SVAKO SA SVOJE POTREBE.
__________________
Roland G-1000

Promijenjeno od Jovan4e (07.07.2018 u 16:05 sati)
Jovan4e je offline   Reply With Quote
Star 07.07.2018, 17:36   #24
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kad smo vec kod profesionalnih muzicara i ulaganja u opremu pogledajte samo na sta i danas svira Milan Djurdjevic Korg N364 ,klavijatura za koju vise ni delove ne mozes da nabavis.Ona sipod Korga ne znam ni koja je ali je sigurno jos starija. Onda recimo Amdeus Bend,ljudi rade na starije modele,nema Kronosa,Rolanda G,Motifa FX... Vecina danas misli ako kupe noviji model da ce svirka da im bude kvalitetnija. 90% kolega koji koriste Kronos danas ne zvuce nista bolje od nekog ko koristi srednje srednje korg Tr ili extrime. Klavijaturu koja ima neverovatne mogucnosti i ogromnu ram memoriju oni napune,ubace set od TR ili Extrime i kazu ne radi nista bolje... Naravno da ne radi,treba znati podestit eq,efekte i ostalo da bi se iz nje izvukao maksimum pa makar i sa tim semplovima od pre Hrista. Ja licno ne vidim razlog nekog ko koristi Pa3x da sad mora da predje na PA4x. Po meni bacanje para za malu razliku u instrumentu.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 08.07.2018, 13:24   #25
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sto ljudi , sto čudi....sve je to individualno....opet ću se ponavljati,da imam para počastio bi sebe Genos-om,bez obzira što sam hobi glazbenik.Dok sam aktivno svirao kupovao sam isključivo top klavijature.Najmrže pitanje postavljeno meni od strane mojih glazbenih poznanika"a kad ćeš ti to isplatiti".Savršeno mi je jasno da oni to nikad neće,a možda i ne mogu shvatiti.Naravno da mi ne pada na pamet komentirati,kritizirati, nečiju kupovinu jeftinijeg instrumenta....ja nikad ne bi kupio skuplje auto.Na kraju priče bi povukao paralelu sa pričom kolege @tonija u vezi njegovog bubnjara.
Landison je offline   Reply With Quote
Star 12.08.2018, 19:51   #26
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pročitao sam nekoliko komentara i mogu da kažem jedino tako.
Casper ima potpuno prevo to znam iz osobnih iskustva.Posle promijena ogromno različitih klaviatura došao sam također do jedinog zaključka da sve ono šta je novo ni u kom slučaju ne znači da je bolje od starijeg nego je skoro uvijek ono starije čak bolje nego novo.
Sama pojedinost neme nikakve logike,da ja sada kupim najnoviji model klaviature i na njega teram neke stare setove sa ritmovima te zvukovima pa samplovima pa da mi klaviatura posle zvuči jednako nego ona prije stara.
Šta sam onda sa time nego da sam bacio pare postigao?
Pa da naložim sa stare zvukove te samplove na noviji model koji se ni u kom slučaju ne mogu uspoređivati sa onima na novom modelu klaviature?
Ako se koriste samplovi i napravljeni su to jest snimani i obrađeni kako oni moraju biti radit če jednako na klaviaturi stari 20 godina ili na klaviaturi staroj mjesec dana.
A ako samplovi nisu kako trebaju biti bit če na staroj ili novoj klaviaturi više nego užas i svaki več naloženi tvornički instrumenat na njoj prava je milina prema lošem samplu.
Na ogromno klaviatura malo višeg ranga tvornički instrumenti sa nekoliko podešenja i kombinacija mogu se podesiti tako,da ni jedan sampl pravljen dodatno bez jake studijske obrade (i ogromnog znanja te alata) ni slučajno ne može zvučati bolje nego se to samo svakome čini jer on misli da zvuči bolje jer nije jednakog zvuka.
Sasvim logično je da svaki proizvođač klaviatura ne snima neke zvukove čak direktno preko mikrofona i ubacuje ih u klaviaturu nego ima posebnu tehnologiju te jako kvalitetan alat za pravljenje tih stvari.
Puno puta sam na klaviaturu stavljao slagao te obradivao razne samplove sa mogu da kažem vrhunskim znanjem kojeg sam toku godina stekao i mada su bili dobri te jako sličili na pristan zvuk akustičkih instrumenata oni svejedno ipak nisu bili ono što bi trebali biti ako se pogleda iz tog vidika.
Da ih je uradila neka od firmi koje su izdale instrumenat logično je,da bi bili vrhunski i kakvi moraju biti jer oni imajo za te stvari alat od mixeta i tako naprijed o kojem svaki pojedinac samo može da sanja kao prvo zbog cijene nabavke barem sličnih.
Samplovi do kojih mi možemo doči donekle imaju drugačiji zvuk ali često oni su potpuno lošiji od onih tvorničkih instrumenata koji se nalaze na klaviaturi.Naravno niko ni ne obrati pažnju na to a naročito raji na svirci sasvim dovoljno je da čuje neki malo drugačiji zvuk pa je sve u redu a onoj pijanoj dovoljno je ako nešta samo lupa i cvili.
Prije nakupovanja te promijene stare klaviature na novu potrebno je proveriti nekoliko stvari i tako doči do zaključka ako je promijena uopšte potrebna te što se novom klaviaturom pridobije sem pažnje na koju nitko puno ni ne gleda ili lakše služenje midi fajlašima koji puštaju midi file a o sviranju pojma nemaju i sramota su za sve ostale muzičare.
A baš takvi nabave novije modele klaviatura kod kojih svatko ko zna malo više odmah zbog toga primijeti da puštaju ili midi file ili mp3.
Onaj,ko svira uživo svirat,če jednako dobro i na staroj ili na novoj klaviaturi sem što če naravno na novoj nekog jako višeg ranga prema staroj i njegovo sviranje biti još bolje.
E pa tako sam počeo razmišljati i ja.Šta če mi bacanje para za neke nove modele klaviatura koje su večinom sama malo više doterana šminka a kvaliteta nikakva i sve ono na njima kao novi top model šta mi na svirci uopšte nikada ne treba.Šta če mi primjer neka funkcija da uključujem galop Konja??
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 12.08.2018, 20:30   #27
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja bi s tom funkcijom zamišljao kako jašem konja!
Landison je offline   Reply With Quote
Star 13.08.2018, 11:33   #28
neconix
KRVAVI
 
neconix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.10.2006
Mjesto: Žabalj
Godina: 45
Postovi: 484
Downloads: 1063
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 42 puta u 38 Postova
Instrumenti: PA2 & XP-30 & Superior 2
neconix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
neconix pošalji poruku preko MSN messengera neconix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sto ljudi, sto ćudi..sto žena, dvesta sisa...
__________________
don't worry,be happy,and drink 'ladno Jelen pivo!
neconix je offline   Reply With Quote
Star 13.08.2018, 17:15   #29
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sto konja četiristo nogu.......aj sad opet ti.......
Landison je offline   Reply With Quote
Star 13.08.2018, 18:42   #30
neconix
KRVAVI
 
neconix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.10.2006
Mjesto: Žabalj
Godina: 45
Postovi: 484
Downloads: 1063
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 42 puta u 38 Postova
Instrumenti: PA2 & XP-30 & Superior 2
neconix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
neconix pošalji poruku preko MSN messengera neconix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sto stonoga....
__________________
don't worry,be happy,and drink 'ladno Jelen pivo!
neconix je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
klavijature, nove, sample

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:22


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije