Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.03.2006, 23:12   #21
vojvoda82
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.03.2006
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 16
Downloads: 93
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Power Supplies
vojvoda82 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Cena T2 je potpuno opravdana jer je elektronika u njemu poslednja rec tehnike a i Yamaha mora nesto da zaradi! Za razliku od predhodnih generacija klavijatura ovde je ulogu centralne procesorske jedinice preuzeo DSP (Digital Signal Processor). Pri tom ne mislim na DSP procesore namenjene obradi govora i zvuka, tj. one koji sluze za dodavanje efekata (T2 takvih ima cak 6). DSP je izmisljen jos davno na Harvard univerzitetu upravo za potrebe obrade slike, govora, produkcija muzike, prenosni audio uredjaji, obrada suma (noise cancelation), sintezi zvuka (za nas najbitnije) i jos mnoge druge stvari. Sad ce neko da kaze “Pa to moze I CPU!” Pa moze ali ne moze OnLine tj. u realnom vremenu, vec je za izvrsenje operacije potreban takt signal odnosno vreme (to su oni gigaherci kod kucnih racunara). E vidite neko se setio (ustvari nije se setio vec je tehnologija napredovala) da u T2 ovo cudo ubaci umesto standardnog CPU-a tako da su se muzicari resili svih svojih problema kupovinom T2 a to kosta! Plus onih 6 efekt procesora dolazimo do vrlo ozbiljne cifre. Jos sempler, vokal procesor, prateca elektronika, maticna ploca u neznam ni ja koliko slojeva, kolor displej i ostale zajebancije plus profit = 3000 eur! Prednosti DSP-a su pre svega velike performanse, moze da obavlja vrlo zahtevne matematicke operacije sa vrlo velikim brojem ponavljanja, nekoliko pristupa memoriji u jednom instrukcijskom ciklusu, siguran prenos podataka (vrlo bitno za polifoniju da ne dodje do tzv. “gutanja”), specijalizovani U/I mehanizmi kao sto je direktan memorijski pristup i rukovanje prekidima. Najvaznije u svemu ovom je sto je DSP vrlo prijateljski raspolozen prema promenama u OS-u. Moze se nadograditi i ubaciti raznoraznih stvari, naravno ukoliko proizvodjac ima interesa (ne bi smo zeleli ugroziti MotifES ili S90 zar ne
). Uh, odoh predaleko! Da skratim:
T2 vredi toliko a kako cena elektronike svakodnevno opada trebalo bi u skorijoj buducnosti uslediti i pad cene. Sviram PA-80 ali ja bih ovog Yamahinog terminatora tako rado posedovo!
vojvoda82 je offline   Reply With Quote
Star 26.03.2006, 14:47   #22
vojvoda82
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.03.2006
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 16
Downloads: 93
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Power Supplies
vojvoda82 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard MANA

Nasao sam mu manu. Za mene razocaravajuci podatak. Vec 3-4 dana listam uputstvo pripremajuci se za veliki test Tyrosa 2 i sve ja to predjem po dva-tri puta i nigde ni reci jedne da nadjem o tzv. “Groove Sampling-u” sto me je navelo da pomislim da T2 uopste nema ovaj zgodan dodatak. Za one koji neznaju Groove Sampling je vrlo zgodna stvar koja moze da proizvoljni audio fajl u wave formatu (taj audio zapis je najcesce uzivo odsviran instrument koji se kaci na sempler) da izdeli na pojedinacne delove (bukvalno svaku notu mozete izdvojiti iz zapisa), naravno pod uslovom da je u audio zapisu koriscen samo jedan instrument. Ti delovi se konvertuju u semplove i klavijatura pravi jedan midi fajl (kod pa80 ima ekstenziju grv) koji posle mozete ubaciti u neki ritam. Ovo je narocito korisno za bubnjeve. Npr. neki profi bubnjar vam odsvira neku zajebanu rumbu, snimi vam u wave formatu i vi kad dodjete kuci ubacite taj wave fajl u klavijaturu i napravite grv fajl. Time ste dobili dve stvari: semplove kvalitetnog bubnja i plus nemate dodatni napor prilikom pravljenja ritma jer dobar deo bubnja imate vec odsviran (manje ili vise kvalitetno). Kod pa1x tempo moze biti variran ±30 BPM a da ne osetite nikakav gubitak u kvalitetu ili nekakva preskakanja. Nemogu da verujem da T2 ovo nema a ima ga recimo pa1x-pro!!Pa ima ga cak i moj pa-80! Neznam za druge ali meni ovo manje-vise treba.
:cry: :cry:
vojvoda82 je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2006, 23:38   #23
Admirr
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ne bih bas prerano donosio neke zakljucke.Ni manje ni vise T2 moze svirati sve vrste loopova.I u njemu mogu loopovi biti obradjeni kao i na drugim aranzerima!

Veoma brzo ce se pokazati sta ustvari ovo cudo od aranzera moze!
  Reply With Quote
Star 17.07.2006, 17:05   #24
lody
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.05.2005
Postovi: 4
Downloads: 327
Uploads: 6
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
lody befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Tyros 2 semplovi

Pozdrav svima!

Molim vas da mi pomognete! Kako da ubacim semplove u T2. Naime, imam dosta semplova koji su uradjeni u tonalitetima ali kako da ih sastavim? Da li idem svaki sempl po elementima ili drugacije. Nerazumem, T2 ima 8 elemenata a ja u nekom semplu imam vise od 8 elemenata. Molim vas, kakav je postupak ubacivanja ?
lody je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2006, 01:44   #25
GRUPAMAX
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

POZDRAV ZA DRUSTVO I JA IMAM T2 IZGUBIO SAM 2 GODINE ZIVOTA DOK SAM GA MALO RAZUMIO ALI SADA POCINJEM MALO DA BARATAM SA NJIME.
AKO MOZE JEDNO PITANJE ZA ADMIRA? DA LI ISTO ZVUCE SEMPLOVI SA EXTREMA NA T2? CAO
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
tyros


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije