Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.01.2014, 23:27   #1
demir
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.01.2014
Mjesto: Zavidovici ; BiH
Postovi: 25
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: flauta, klavir, horna, korg pa50
demir ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard pravilno prebacivanje seta sa klavijature na racunar

pozdrav kolege, kao sto kaze naslov, kako pravilno prebaciti set sa klavijature na komp. imam pa50, snimim set normalno na disketu, prebacim set na komp, otvorim ga u kat2000, i onda vidim da mi neki acc1,acc2,bass budu izmijenjeni,tj ne budu kao na klavijaturi, zasto to... kako da snimim set, i kad ga otvorim na komp da bude slozen kao na klavijaturi...
Dodato:
i jos nesto, kad skinem neke ritmove sa neta, to mi se isto desava, sve mi se pomijesa.. nije do programa, izbrisem ga, pa ga opet instaliram al opet sve isto... tako da kad skinem set, ustv nez od cega se pravom sastoji, koji je bas, acc i sl..

Promijenjeno od demir (22.01.2014 u 23:49 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
demir je offline   Reply With Quote
Star 23.01.2014, 00:24   #2
acakasper
Stvarno kod kuće
 
acakasper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2012
Mjesto: Periferija
Postovi: 1.146
Downloads: 1259
Uploads: 61
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 137 puta u 134 Postova
Instrumenti: Korg pa2xpro
acakasper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
acakasper pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pomesa se zato sto nisu usvakom setu isti elementi,kada skines set ucitaj ga celog,a ne po jedan ritam,jer onda ces morati da sredjujes u samoj klavijaturi taj ritam kako bi radio kako treba.a ovo prvo u kat2000 su verovatno izmenjeni jer on prepoznaje samo GM sound,ako je bubanj recimo izmenjen on nece pravilno pustiti na katu jer je to GM player.
__________________
Bog je stvorio zemlju a ostalo je
MADE IN CHINA
acakasper je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2014, 21:02   #3
demir
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.01.2014
Mjesto: Zavidovici ; BiH
Postovi: 25
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: flauta, klavir, horna, korg pa50
demir ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ovako, set na klavijaturi radi perfekt, kad ga skinem na flopi, izbrisem sistem, opet ga ucitam sve je isto... al me interesuje, kako da ga snimim na komp, da ga otvorim i da vidim od cega se sastoji, a da se bubnjevi ne pomijesaju... da li postoji neki drugi program. il kada skinem sa neta neki set, da mi bude orginalan, a ne da se izmijesaju bubnjevi, to me interesuje, jer i kad hocu da napravim svoj set, tj da kombinujem neke ritmove, kako cu znat koji gdje bubanj ide i sl, kako cu znat sta trebam ubacit u program l.p.
demir je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2014, 21:13   #4
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Oko softvera ti je @Acakasper odgovorio, KAT2000.

Razlog zasto ti se to desava je taj sto nisu svi drum kit-ovi poredjani po GM standardu! Bukvalno receno, nisu svi elementi na svojim originalnim mestima. Verovatno kada si uzimao neki ritam iz nekog seta, povukao si i bubanj i on radi pravilno, ali ne po GM standardu. Imas vise drum kit-ova u klavijaturi, neke koristis za ovo, neke za ono itd. Uglavnom, ako zelis da ti drum kit koji je pravilno rasporedjen (GM standard) radi lepo na odredjenim ritmovima moras da ga nastelujes u event edit, i tako za svaki ritam posebno ili da preradis drum kit. Jedan od glavnih problema sredjivanja korga je taj, al sta je tu je, posveti mu paznje. Tu smo ako sta zatreba. Pozzz.

Promijenjeno od EmirTotic (25.01.2014 u 01:10 sati)
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio EmirTotic za ovaj koristan post:
demir (25.01.2014)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:08


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije