Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Kurzweil

Kurzweil Vrhunski synthovi za vrhunske muzičare

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.01.2022, 19:19   #1
palas
Vredan član društva
 
palas's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.12.2007
Mjesto: Niš
Postovi: 260
Downloads: 101
Uploads: 2
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5
palas befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Kurzweil terce, portamento, dirka.

Pozdrav,
Zanimaju me solo klavijature u cenovnom rangu do 1000e. Prvenstveno za terce, portamento i da je dobra dirka.
Kurzweil PC 3k6 sam gledao ali nista o njoj me znam.
Čitao sam ovde po grupi ali su mahom teme vezane konkretno za neki problem. Mene zanima opšte mišljenje u odnosu na to sto nidi korg, yamaha, roland. Zašto "da" Kurzweil ili zasto "ne".
palas je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2022, 18:17   #2
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

u cenovnom rangu do 1000eu uzmes M3 i zaboravis na sve iku drugu, ova ti radi kao da imas kronos..
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio branoy za ovaj koristan post:
palas (30.01.2022)
Star 27.01.2022, 23:46   #3
marioDX
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 20.02.2016
Mjesto: vinkovci
Godina: 39
Postovi: 53
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Instrumenti: yamaha motif xs6, kurzweil pc3k6, korg pa80
Interesi: svirati dok sam ziv i uzivati u tome
marioDX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nedavno sam kupio Kurz Pc3k6. Kvalitetna klavijatura i lijepa dirka, i za narodnjak i za pop/rock. Na razglas izlazi jako dobro, iako kuci programiram na studio monitorima. Materijala mozda neces naci puno kao za korga, ali iz moga kratkog iskustva mogu ti reci da se moze lijepo srediti, v.a.s.t. je jak softwer. Ako nisi upoznat sa programiranjem klavijatura, moze ti zadati malo glavobolje, jer mali ekran nekad ne moze prikazati pune nazive parametara koje programiras. Ali kad se naviknes onda ide puno brze. Ja sam za sada jako zadovoljan, to je neko moje skromno misljenje, nadam se da ce se javiti jos kolega koji imaju Kurz da te jos vise informiraju
marioDX je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio marioDX za ovaj koristan post:
palas (30.01.2022)
Star 29.01.2022, 11:17   #4
beronjan
Vredan član društva
 
beronjan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.01.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 255
Downloads: 115
Uploads: 2
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 116 puta u 110 Postova
Instrumenti: Kurzweil Forte 7, Yamaha Montage 6, Kurzweil PC3K6, Kurzweil PC3
beronjan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Što se tiče terci, možeš lepo da ih namestiš na Kurzweilu. Imaš dva načina da ih praviš, možeš u program modu ili u setup modu. Ako ih praviš u setup modu onda možeš i da ih transponuješ. Terce se prave malo drugačije nego na ostalim klavijaturama, kod Kurzweila se terce prave pomoću layerovanja boje. Zvuk je dobar, fabrika mu je dobra, mada je to sve oko zvuka dosta individualna stvar, i lepo izlazi na razglasu. VAST je dosta moćan sistem ali zna da bude malo "komplikovan" dok se ne navikneš na njega, a kad skontaš gde se šta nalazi i kako funkcioniše, videćeš šta sve može da se uradi Što se tiče portamenta, nisam ga nešto mnogo koristio pa ne mogu da dam neko mišljenje. Znam da ga ima i znam da može da se sredi ali do koje mere, ne znam, meni nije trebao nikad nešto preterano. Dirka mu je dosta dobra, bar meni odgovara, nije jako duboka i ok je za hramonike i tako te solo zvukove. Za klavir i rhodes ipak više volim hamer A što se tiče toga koja klavijatura je bolja, da li Korg, da li Kurzweil... Mislim da je to dosta subjektivna stvar i da svako od nas traži nešto drugo od klavijature. Za Korga ima više materijala, ali meni lično se Korg nikad nije nešto preterano sviđao kad je zvuk u pitanju. Kurzweil mi više leži i zvučno i po opcijama i po mogućnostima, ali ima dosta manje materijala za njega i kod njega moraš da sedneš i da zagreješ stolicu da ga središ. To je moje mišljenje i moj lilčni utisak
__________________
beronjan je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio beronjan za ovaj koristan post:
palas (30.01.2022)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije