Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.08.2011, 20:18   #1
Nautica
Drugar foruma
 
Nautica's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2011
Mjesto: Niš
Postovi: 79
Downloads: 113
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Pa50sd
Nautica befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Dijete - iskustva i sveti

CITRUS DIJETA:


Napomene:

-nije dozvoljeno unošenje alkoholnih pića;
-namirnice se moraju uzimati propisanim redom (ne sme da se izostavi ni jedna);
-namirnice se mogu uzimati tople ili hladne - kako vam odgovara


Raspored obroka:

1. dan

*DORUČAK (isti tokom svih 15 dana):
- 1 pomorandža (ili 1/2 grejfruta, čaša nezaslađene limunade od pola limuna, a u letnjim mesecima može i 1 kruška ili parče lubenice),
- 1 dvopek i
- 1 šolje čaja ili kafe bez šećera.

*RUČAK
- 1 pomorandža,
- 1 kuvano jaje,
- kisela pavlaka

*VEČERA
- 2 paradajza (ili 2 dl kuvanog paradajza),
- 2 kuvana jajeta,
- 1/2 zelene salate (ili 1 krastavac)

2. dan

*RUČAK
- 1 pomorandža,
- 1 jaje,
- 1 kisela pavlaka,
- 2 dvopeka

*VEČERA
- 125 grama mlevene junetine,
- 1 paradajz,
- 1 pomorandža,
- 1 dvopek,
- 1 šolja čaja ili kafe

3. dan

*RUČAK
- 1 pomorandža,
- 1 kuvano jaje,
- 1 kisela pavlaka,
- 1 glavica salate (ili 2 krastavca),
- napici bez šećera

*VEČERA
- 125 grama mlevenog mesa,
- 1 pomorandža,
- 1 dvopek,
- 1 šolja kafe ili čaja

4. dan

*RUČAK
- 125 grama kravljeg sira,
- 1 paradajz (ili 1 dl kuvanog paradajza),
- 1 dvopek

*VEČERA
- 125 grama mlevenog mesa,
- 2 paradajza,
- 1 jabuka,
- 1 dvopek

5. dan

*RUČAK
- 200 grama kuvanog mesa ili ribe,
- 1 paradajz,
- 1 dvopek

*VEČERA
- 1/2 kg kuvanog povrća (šargarepa, grašak, krompir),
- 1 jaje,
- 1 paradajz



Ovo je za 5 dana, ako se počne u ponedeljak što bi i najbolje bilo onda se ovo drži do petka pa se pravi 2 dana pauza (subota i nedelja) pa se od ponedeljka ponovo pocinje i tako 3 nedelje. Prosečan gubitak je oko 7kg za 3 nedelje.




To je to e sad da vam kažem i lično iskustvo sa ovom dijetom. Provereno je zdrava i sve ovo što se jede ima proteina i vrlo malo kalorija. Ja lično sam sve jeo i pio samo nisam kafu ili čaj jer kafa bez sećera je smrt (za mene) a čaj ne podnosim. Ko kaže e nema šanse ja ovo da izdrži jer se jede mnogo malo itd ne brinite kolege kad sam ja izdržao izdržaćete i VI. Teško jeste prva dva tri dana samo dok se čovek navikne na ovo. Ja sam u prvom ciklusu od 3 nedelje smršao 6 kg a u drugom 4kg. Večera je najveća tako da je to dobro ko do kasno ostaje a i zbog tezge je super jer se i onako svira do kasno. I kad se završi sa dijetom teško da ponovo dodate (jedino da se bas ne pazite) jer se želudac smanji i da hoćete ne možete da uzimate veliku količinu hrane.

Toliko od mene ko hoće neka proba i neka kaže svoje mišljenje i komentar
__________________
Tu sam za pet minuta, ako kasnim, procitaj opet!
Nautica je offline   Reply With Quote
Star 03.08.2011, 01:06   #2
jeftabgd
Belaj boy
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 654
Downloads: 534
Uploads: 18
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 70 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg Pa-800,Dallape,Guerrini.
Interesi: sakupljanje mp3,narodna kola
jeftabgd ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
jeftabgd pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

I ja sam probao ovu dijetu ali samo pet dana i skinuo sam 4 kg,ali mi se vrtelo u glavi jer je to za mene smesno mala kolicina hrane.Bukvalno mi se desavalo da to pojedem za minut........i onda??????Deletvorno je ali 15 dana nisam ni u snovima mogao da izdrzim.Svakako treba probati.
jeftabgd je offline   Reply With Quote
Star 03.08.2011, 01:11   #3
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Jedina dijeta koja daje pravi rezultat se zove "busna kasika". Recept je jednostavan,smanjiti klopu do te mere tek da se ne ostane gladan i povecati broj obroka na minimum 5 dnevno,a sve druge dijete daju neki rezultat u pocetku i posle se kilaza vrati i bude muka za dzabe...smanjiti klopu,izbegavati slatkise,gazirana pica takodje i polako ce salce da spada,a kada se organizam navikne na manje a cesce unose hrane sve je lakse.
  Reply With Quote
Star 03.08.2011, 03:32   #4
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Moja dijeta je:.Ujutru na prazan zeludac prokuvati litar vode,tako da kljucanjem ispari i ostane 6 decilitara,ohlditi je 15-tak minuta,i popiti tih 6
Dcl za vreme od 20 min,i nakod toga narednih 2 sata ne jedes i ne pijes apsolutno nista...Za tih dva sata,budes nekako fizicki aktivan-hodanje,trcanje,voznja bicikla,neke vezbe,radis nesto,bilo sto sto zahteva bilo kakav fizicki napor,tako da tad dok jos nema hrane u zeludcu,on pocne da trosi naslage sala...Zatim bitno je imati sto vise obroka dnevno,a unosti manje kolicine hrane u svaki obrok...Kako i nutricionisti kazu najbolje je 3 obroka i dve uzine,izmedju svkog je razmak od 2 sata,znaci jedete stalno a pomalo,za uzine jedes sezonsko voce...Ja uglavnom ne ispostujem bas takav redosles,ali trudim se da pojedem neko voce izmedju obroka,da ukoliko i naijde glad,utolim tim vocem...ali bitno je imati vise obroka,da biste ubrzali metabolizam i,to je nacin da sredite "stolicu",i da je ucestalite ako vam nije redovna,jer je to jedini nacin da vase telo pocne da topi naslage...Da kazem da u prvih 5 kilograma koje skinete,da ne budete u zabludi,nema ni grama skinutog sala,to gubite samo vodu iz organizma,tako da tek posle 5-og kilograma krecu da se tope masne naslage..Inace potrebno je piti sto vise tecnosti,najbolje obicne vode,zato sto ona vezuje masne naslage i izbacuje ih iz tela putem mokrace...pozeljno je piti dnevno 2 litara vode...a ja je bogami i pijem..pijem je dosta i kad nisam na dijeti jer mi godi,i taman dobro doje kad je dijeta,jer koristi...Ako mozete trebate jesti umesto belog hleba dvopek,ali ja ga ne voloim pa jedem obican hleb,ALI samo po jedno parce za dorucak i rucak,a jedem vise jela,a znaci manje hleba... Sad najkasnije zadnji put jedem do 20h,mada i ranije,s tim da legnem bar 5 sati nakog toga, da bi moje telo svarilo sve sto sam pojeo za zadnji obrok...obicno ne veceram,ako nesto i pojedem do 8 sati,onda je opet neko voce ili slicna laka hrana...Da znate da i voce u preteranim kolicinama goji..Dnevno do 300 grama voca je dovoljno i nece uticati da se gojite...Izbacite testa iz jela,ili ako oh jedete jedite dosta umereno,zato sto belo testo,od belog brasna ubedljivo najvise goji,jos ako preterate,dzabe vam sav ostali trud...Znaci ako imate pitu recimo za rucak,pojedite,ali samo jedno parce i toliko...Generalno ja nista konkretno nisam totalno izbacio iz upotrebe,samo kontrolisano unosim u ogranizam...Ako je nesto jos sa "crne liste" za gojenje,onda to unosim jos manje...Recimo nisam batalio ni skroz slatko da jedem...ali ne jedem ga svaki dan...zamena za svakodnevnicu za slatko vam je recimo voce..inace kad ima nekih kolaca ili torte,ja recimo pojedem,ali kao sto rekoh,minimalno,znaci po jedan kolac,ili parce torte,kolko da vas prodje zelja,jer ipak ne mozete izbaciti secer skroz iz upotrebe,jer to ne valja za organizam,ali dosta oprezno ga unosite...Takodje grickalice trebate da izbegavate....one su vam rak rana za dijetu..jer mislite,ajde pojescu kesicu kikirikija,li kesicu cipsa,to je samo 100-150 grama,ali ima OGROMNU kalorijsku vrednost...Ako necete da se gojite nadalje,jedite minimum 2 sata pre nego li planirate da spavate..Ako zelite da smrasate,kao sto rekoh bar 5 sati pre spavanja,zadnji obrok..Ove dijete,kao sto je kolega napisao u prvom postu nazalost imaju los rezultat...Zato sto imaju "jpjo efekat",a to je da vas one totalno izgladnjuju,da su predvidjene za kratak vremenski period,a rekoh da za taj pocetni kratki vremenski period,kao zabludu izgubite samo visak vode iz organizma,i mislite onda ste smrsali...ako i smrsate neko liko pravog sala takvim kratkorocnim dijetama,istog momenta cim prestanete da drzite diejtu,vi biste pojeli vola,i 99% ljudi to ucine,i tu stupa na scenu pomenuti jojo efekat,vi se nakon toga jos vise ugojite,jer pocnete da jedete nekotrolisano da biste nadoknadili sve ono sto niste pojeli u toku dijete i opet u 995 slucajeva,vrati se sva izgubljena tezina,i jos se pride doda jos koje kilo viska,viska kilograma nego li sto ste imali ranije...Verujte da sam ranije dosta kuburio sa dijetama i probao sve i svasta- milon vrsta dijeta,i uloske za mrsavljenje,i razne cajeve,jabukova sirca,i neke tablete,i jos trista cuda m.da,i uvek kad sam koristio pomenuta sredstva,nestane nesto malo kilograma ,koji se,odmah nakon sto prestanem da ih koristim,vrate,i to vrlo brzo..To generalno ubija ljudima motivaciju i lose utice na njihov psiholoski momenat po pitanju dijete,jos jedna losa strana ovih dijeta...I tako dok nisam poslusao savet nutricioniste,i sam uvideo neke stvari,a to je,da raznoraznim kratkotrajnim dijetama,i jos raznim cudima koje sam pomenuo,pravo mrsavljenje necete videte...Prava dijeta,nalik ovoj koju sam opisao gore,treba da bude dugorocan proces,i ako je moguce da postane sastavni deo vase svakodnevnice,to je najbolje ako mozete,jer samo na duze staze mozete izgubiti salo,a pritom da ostanete "zategnuti"..Zasto zategnuti?..Zato sto,opet ako nekom dijetom i uspete da smrsate dosta brzo i skinete salo recimo,10 i vise kila za mesec dana,vasa koza nije u stanju da toliko brzo prilagodi novonastaloj fizionomiji vaseg tela,i oda koza cesto pocne da visi,isto kao u trudnice nakon porodjaja,kad ima visak koze na stomaku...naravno ne bas toliko izrazeno.ali to je cinjnica da ste smrsali ali da se koza ne stigne prilagoditi,i ona postaje kao pomoranzina kora,pocinje da visi,tako da vam se i ne svidja bas ono sto vidite nakon dijete..Zato pravilnom dijetom treba mrsaviti kilo-do najvise kilo i po nedeljno,da bi vasa koza mogla da se prilagodi vasem novom telu,i da bi nakon dijete stvarno izgledali kako treba sa vec skinutim kilogramima..Da kazem da sam ovom dijetom sada smrsao 8 kila za mesec dana ali samo zato sto rekoh da sam tek na pocetku,a da se napocetku za veoma kratak period izgubi visak vode iz organizma,tih prvih 5 kg-a,kojih smrsate maltene za 10 dana,a a teko onda krece salo....Takodje preterani izgladnjivanje uopste ne valja za bubrege i srce,opet losa strana brzih dijeta...Ovom nazovimo "mojom" dijeto, sam pre 3 godine smrsao oko 20 kila za oko 3.5-4 meseci,dosta uspesno,i nakon prestanka sa dijetom,vratilo mi se tek 2-3 kila,sto je samoj figuri neprimetno,i tako je ostalo do skoro,znaci nema bas pune 3 godine,ali manje-vise tu negde,s tim da nisam poceo naglo da nakon prestanka dijete poceo da jedem sve sto sam stigao..pre svega zato sto i nisam mogao,jer mi se organizam privikao na manje kolicine hrane, zeludac se smanjio,pa ako bih i pokusao da pojedem nesto malo vise,cesto bi mi bilo muka i nisam mogao da jedem....Da kazem opet da za vidljive promene na figuri potrebno je smrsati bar 8 kilograma,da bi se primetilo nesto 'novo' na vama..da kazem da trebate izbegavati gazirano,narocito kiselu vodu...I opet uz sve to,neophodno je biti fizicki aktivan...mozete i bez fizicke aktivnosti,ali ce rezultati izostajati,tj. dijeta ce vam se previse oduziti,mrsavicete cak i sporije nego li treba,pa ce vrlo brzo i vama postati mucno i batalicete dijetu...Najgore je kad ljudi pocnu dijetu, i onda krisom grickaju samo "po malo" ovoga malo onoga,kao da lazete nekog drugog,ali u sustini lazete samog sebe,jer vi drzite dijetu i vi u tom slucaju necete smrsati...Ja se vodim tim da ako sam vec resio da se lisim nekih zadovoljstava hrane,necu bar kao sto rekoh,krisom,sebi iza ledja svakog dana uzimati od svega onoga sto ekoh treba izbegavati,i na taj nacin jos vise mucite sebe,jer niti drzite dijetu kao sto treba,a niti jedete ono sto volite kako treba,vec sve na "kasicicu",a to nikuda ne vodi..Rekoh opet,ja se nicega konretno nisam skroz lisio,ali dosta vodim racuna,koliko cu da pojem neke namirnice koje goje...Ili ako mogu,skroz ih zibegnem,ali ako bas moram,onda uzmem minimalno i uvek bezim od stola cim zavrsim ono sto mislim da mi sleduje za taj obrok u vezi dijete...Jer ako ostanete da gledate kako ostali jedu,i da li da mozda uzmete jos malo,uvek cete se polakomiti i uzeti to "jos malo"..ako sto moja baba kaze: 'Kad ti je najsladje,ti se skloni sa stola"..i pokusavam to da priomenim,jer to najsladje je ono kad pokusavate da se najedete do kraja da napinutte stomak,a to svakako ne valja za dijetu,tako da ga isecite u korenu,ustanite i odite od stola,i zaboravite na hranu..Takodje je pozeljno da zvacete za vreme obroka sto duze jedan zalogaj,oko 40 puta,jer na taj nacin mozak prima ranije informaciju da je telo "nahranjeno" kako treba i vi imate osecaj relativne sitosti...ja sam pokusao,ali mi je 40 puta previse,ali se trudim da zvacem sto duze...
Znaci generalno majka mara za pravo mrsavljenje je: obavezna fizicka aktivnost, sta god to bilo,sto vise tecnosti,smanjite testo i hleb,jelo slobodno jedite, jer ne goji toliko kao hleb,a ne morate se lisiti niceg konetnog skroz,vec uzimajte ,ali u vrlo malim kolicinama,kolko da vam prodje merak,imajte sto vise obroka dnevno,ne jedite kasno u noc,jedite voce kada ste gladni da se zasitite,i rezultati ce biti nemonovni,garantujem...Ako krenete da drzite dijetu i sednete i cekate da smrsate,nece biti,bar ne kao treba...Probajte i videcete,,Postavicu uskoro jos par korisnih saveta,sada sam se raspisao,a treba vec na psavanje..pozz svima

Promijenjeno od Milan$ (03.08.2011 u 03:36 sati)
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 03.08.2011, 03:38   #5
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da vam ja kazem nesto sto se tice tih dijeta, sta ne treba da radite ni pod razno. APSOLUTNO se protivim cekanju od 2-3 sata poslije ustajanja da se nesto pojede. Na kakvoj god bili dijeti, ujutro obavezno nesto pojedite, jer je jako ruzan osjecaj kad vam zelucana kiselina (HCl) nadrazuje zeludac. Pogotovo ako pijete kavu, pusite ili kao gore navedeno popiti 6 dcl vode. Time samo pogorsavate efekt. Dzaba vam skinutih 10-15 kg sa ostecenom zelucanom sluznicom.
Jedan mudar covjek rece. Dorucak pojedi sam, rucak podijeli s prijateljom, a veceru daj neprijatelju
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 03.08.2011, 03:41   #6
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja sam iz večere izbacio pivo, i izgubio 5kg za dve nedelje.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 03.08.2011, 03:47   #7
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Nautica

Je li burazeru, a kako ja da prezivim samo prvih 5 dana, to jest kako ziv da docekam subotu ? To ti je tipicna jo-jo dijeta to jest koliko izgubis toliko se po prestanku i vrati, a moze da bude i vise. Ona Vuletova suplja kasika je jedina d sada i medicinski opravdana dijeta (ako se i moze nazvati dijetom). Na zapadu je zovu "pola porcije" a radi se tako sto sipas u tanjir koliko inace jedes a onda pojedes samo pola. Jedino njome (potreban je nesto duzi period) ces smanjiti obim i zapreminu zeluca tako da ces za izvjesno vrijeme automatski da jedes manje to jest da subjektivno budes manje gladan. Jos jedan trik postoji u svemu tome. Nastoj da jedes sto sporije. Informaciji koja dolazi od zeluca do mozga da se u njemu nesto nalazi, treba od 15 do 20 minuta. Onog momenta kada stigne ta informacija covjek ne osjeca vise glad. Tako, ako sporo jedes ta informacija ce stici za vrijeme za koje nisi stigao da pomlatis pola praseta. Ovo dalje znaci da nisi stigao ni da natrpas previse kalorija u sebe a rezultat je smanjenje tezine na duzi period bez opasnosti od onog jo-jo efekta.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 03.08.2011, 03:50   #8
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

dell ja sam u svom postu napisao da ne treba jesti dva sta nakon sto ustanete,ali ste pritom popili 6 Dcl prokuvane mlake vode... ta mlaka voda na prazan zeludac itekako cisti ogranizam i pokrece creva da znas,to je preporuka svakog doktora..Ja sam to u stvari od doktora i cuo.tako da zeludac nije prazan,vari tu mlaku vodu koji si popio,ali samo vodu..vrlo koristan nacin za ciscenje organizma,i tako da kazem "siromasnija" zamena hidrokolor terapije...pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 03.08.2011, 04:07   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Poneki doktori, ponekad svasta lupe. Izgleda da je taj tvoj bas pronasao mlaku vodu ili je u dilu sa nekim pogrebnim drustvom. Ne radi to za zivu glavu prijatelju, ne igraj se zdravljem.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 03.08.2011, 04:11   #10
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja baš načitao da je jedna cigareta dnevno dobra za sprečavanje srčanih bolesti...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:44


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije