Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.04.2013, 12:27   #61
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Akordeonista Pokaži Post
Dirke na GW8 se ne mogu porediti sa Pa800 (on ima bolje dirke), pre bi se mogle porediti sa Pa50! Uostalom, proveri sam pre nego sto pazaris da ne napravis pogresnu kombinaciju!
I ja sam stekao takav utisak da si poredio dirke GW8 sa PA 50.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2013, 12:32   #62
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da, ali poenta je bila u onome "pre bi se mogle"! Treba malo bolje citati postove!
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2013, 12:39   #63
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ali to sto si napisao nije tacno,to je dezinformacija sa tvoje strane.Procitao sam ja tvoj post pazljivo i zato sam trazio razjasnjenje.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2013, 12:48   #64
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da li je dezinformacija ili ne to treba ljudi da provere, kasnije sam jasno obrazlozio zbog cega tako mislim dok ne videh da me je bilo ko argumentovano demantovao vec se svodi na "meni se svidja"! U redu je i to, postujem ja to ali imajte postovanja i za tudje misljenje koje nije u skladu sa vasim! Usput, mogu jos da obrazlazem po pitanju dirki ali ne videh da je bilo ko osim mene to radio, voleo bih da cujem tvoje argumente po pitanju istih!

Promijenjeno od Akordeonista (11.04.2013 u 12:50 sati)
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2013, 12:58   #65
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nema tu mnogo sta da se objasnjava,jednostavno dirka na PA 50 je suvise lagana,imam osecaj kao da ce svaka dirka da pukne pri malo jacem udarcu prsta,lepe se prsti za nju,nema potisak nikakav,ma to je najgora dirka koju sam ja ikada probao.Moze i na tome da se svira ali ne treba je uporedjivati sa dirkom na GW8 koja nije ni priblizna dirci na PA50 zato i smatram da je to dezinformacija.

Moras voditi racuna sta pises i biti oprezan ne zbog mene vec zbog kolega sa foruma koji imaju mnogo manje iskustva sa klavijaturama od mene.Ovo ti je dobronameran savet i na taj nacin ce te ljudi vise postovati.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2013, 13:45   #66
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Neso, ti mi upurno imputiras to da sam rekao da su dirke na Pa50 bolje nego na GW8 sto je u najmanju ruku NEPOSTENO s tvoje strane jer ni jednog trenutka nisam to rekao!!! Poredio sam dirke na Pa800 i GW8 i konstatovao da su na Pa800 bolje dirke i rekao "pre bi se mogle porediti" sto nikako ne znaci "na Pa50 su bolje dirke" kako si ti to interpretirao! Ocigledno NISI pazljivo procitao moj prvi post i zbog toga cela ova ujdurma oko toga. Ocigledno ti je tesko da priznas to ali nemoj zbog toga meni stavljati u usta reci koje ni jednog trenutka nisam rekao, kako bi se ti opravdao pred ostalima!
U postu koji mi je obrisan je stajalo i to da sam ja samo jedan u nizu krajnjih korisnika muzickih instrumenata i opreme i kao takav imam pravo da ih hvalim ali i kudim njihove mane kojih, u slucaju Rolanda nije malo (na nasu zalost)! Za razliku od tebe Neso, nemam nikakav finansijski interes zbog kog bi hvalio i negirao mane nekog instrumenta! Sviram na Tyros 3 koji bih rado promenio, prvenstveno zbog velikih gabarita i tezine koja sa flightcase-om iznosi oko 25kg, mozda i vise! Rado bih presao na Rolanda koji zvuci odlicno ali nije operativan kao Yamaha ili jos bolje kao Korg (koji ima odlicnu operativnost ali mu je zvuk zbog ocajne D/A konverzije veoma mutan i "ne izlazi" kako treba) ali to zbog dosta nedostataka Rolanda meni jos nije moguce, sto ne znaci da ne smem da komentarisem njihove klavijature i da me po svaku cenu treba "ucutkati"! Ono sto je korisno za sve clanove da znaju je to da je ovim klavijaturama moguce, uz odredjene dodatke, nadomestiti sve njihove nedostatke sto je Tranzit vec pominjao! U tom slucaju bi se prevazisle razne mane, kao sto su mali broj solo partova, nedostatak lowera, terce, ukljucivanje/iskljucivanje internih i pozivanje externih zvukova i mnogo, mnogo drugih stvari ali to sve treba znati i podesiti jer sve ide putem SysEx protokola koji, osim Tranzita, nisam siguran da iko od forumasa poznaje dovoljno dobro!

Promijenjeno od Akordeonista (11.04.2013 u 13:48 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2013, 14:56   #67
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ala si se ti raspisao ponovo,a ja sam ti samo odgovorio na postavljeno pitanje u proslom postu i dao ti koristan savet.

Drugi put kada nesto pises ne bi bilo lose da napravis da ti post bude pregledniji,ovako mi je tesko da te pratim.
Ja stvarno ne znam zasto si se zakacio na mene i moje pisanje.

Ovoga puta si bio malo kulturniji nego u proslom postu koji ti je izbrisan.

Nego,sto nepostavi ponovo moje oglase da me besplatno izreklamiras ovde na forumu?
Mozda si shvatio da si prekrsio pravila foruma pa si sada operzniji u svom pisanju.

Sujeta je strasna stvar a ti si prilicno sujetan u svakoj situaciji kada se neko ne slaze sa tvojim misljenjem i onim sto si napisao.

Ponovo se izvinjavam sto sam opet izasao iz teme ali morao sam ponovo da reagujem.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 16.04.2013, 15:29   #68
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa to su vec opasne prozivke Neso! Kad tako nesto napises morao bi i da imas argumente za tako nesto inace to ostaje samo mlacenje prazne slame i ljaganje clanova foruma! Bas bih voleo da vidim na osnovu cega si ti to zakljucio da sam ja "prilicno sujetan"?
A tvoje oglase nemam potrebe da stavljam, dovoljno je da se zna da trgujes rolandovim proizvodima i da imas interes od njihove prodaje pa ih zato i hvalis za ono za sta ih svi drugi kude!
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 16.04.2013, 21:42   #69
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Akordeonista,aj malo mene zaobidji,predji na nekog grugog.
Molim @admine da brisu ove glupe postove i ova prozivanja,bez pokrica.Ovo stvarno nije u redu.
Nemam vise zivaca da se raspravljam sa ovakvim clanovima pogotovo kad im proradi sujeta i kad im se napise da treba da gledaju svoja posla e na da neargumentovano prozivaju ljude samo zato sto nemaju isto misljenje kao i oni.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 16.04.2013, 22:14   #70
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Cini se da se u ovoj temi diskutuje prilicno neargumentovano. Malo, malo pa se pominju "neki" nedostaci i "neke" mane, kod raznih instrumenata (ne odnosi se samo na Rolandove aranzere), a i kada se nesto i imenuje onda je uvijek glavna argumentacija ukus pojedinca, po principu: meni se svidja ili ne svidja. Sve ima svoje ime i prezime, pa ga treba konkretno imenovati a onda cemo prodiskutovati, isto tako konkretno, o konkretnim nedostacima i manama. Da se malo uozbiljimo, pa da krenemo od pocetka, mozda ce nekom i valjati takva diskusija.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
pitanja, roland gw8, utisci


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije