Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Harmonizeri

Harmonizeri Da zvučite kao hor...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.08.2019, 18:22   #31
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tihotyros je u pravu. Ako si danas ostao na akordima F,G, Am... uf... ajde da si rekao to prije kojih 30 godina. Danas su pjesme dosta teske, sastoje se od puno slozenijih akorda. Kod nas ne postoji rijec "solaš" kod klavijaturiste stoga je vrlo tesko naci rijesenje za tvoj slucaj. Ja imam VL2, sve fino na 4.kanalu koji mi prati lijevu ruku-lower. Nema tog mola, dima, koji nece otpjevati. Odlicna masina.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2019, 18:54   #32
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ima ih kolko oces jer narodna muzika i jeste a ja narodnu sviram, tako zamisljena i nikad jedan covek pa i da je supermen ne moze da zameni orkestar ali sad to je druga prica. Ja sam solas ili soler ili ako je lakse svirao sam solo klavijaturu u orkestru ili orkestrima mnogo dugo pa nikad nisam imao potrebu za nekom harmonijom a kazem poznajem osnove na kojima svira dobar deo aranzerista ali bas zato sto sam dugo bio sa orkestrom i naviko na masan bas i dobru ritam sekciju ne mogu to da slusam pa posto nemam drugo resenje po nekad je midi ekstra solucija i naravno ja sviram sve solo deonice dal je midi ili namenski ritam ispod. I da, svako svira onako kako njemu odgovara ali ovde se radi o harmonizeru i kad se Dr. Casper rashladi jedva cekam nastavak
psr je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2019, 19:19   #33
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ako je tako, ako si solaš, ako ti nije problem svirati bilo koji tonalitet s desnom rukom, josh manji ce ti biti sviranje lijevom rukom.


Da, svako svira kako njemu odgovara samo je problem kad sviras "van standarda", tada imas van-standardni problem.

Nemoj me krivo shvatiti, ja te ne obeshrabrujem. Razmisljam o Rolandu Discover5 koji bi upravo iz tih razloga mogao tebi odlicno posluziti. Mozda njegov vokalist po defaultu prati midi file prema njegovim akordima.

Promijenjeno od Alen P (25.08.2019 u 19:21 sati)
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2019, 19:38   #34
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala ziv bio bas cu da pogledam koji je model, a za sviranje si u pravu jesam van standarda ja sviram desnom a leva kazem ko mrtva, dva tri akorda i dva prelaza i vec tarapana...ne ide, kad nikad nisam koristio tu levu sad tesko pod stare dane da se ucim. Probao sam nije da nisam.
psr je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2019, 19:50   #35
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako je vocalist gitaristicki, tj. Ako ima prikljucak za gitaru koji razumije audio signal onda se on moze iskoristiti. Spoji se izlaz slusalica iz klavijature u taj ulaz i vocalist ce prepoznati harmu iz koje svira midi fajl.
Drugi je nacin da se svakom midiju dodjele harme. Postupak je vrlo jednostavan i radi se sa PSRUTI programom na racunalu. U njemu se biraju kanali koji sadrzavaju harmoniju, obicno ritam gitara ili neka strings podloga, i program ce sam ubaciti informacije u midi. Samo ga na kraju treba pohraniti kao takvog. Program ima i dodatne mogucnosti konfiguracije za Yamahine VH.
To su dva efikasna nacina kako "na brzinu" upogoniti da midi salje informacije prema vocalistu. Od toga ne treba ocekivati cuda ali moze posluziti. Kao sto sam rekao jos prije, sto je sprava modernija i skuplja, to ce rukovanje biti lakse, a prateci kvalitetniji.

Sent from my XT1052 using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2019, 20:24   #36
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Malo izlazim iz teme, ali sad sam se sjetio, evo molim Caspera ako smatra da je potrebno da prebaci u novu temu. Zasto midi fajl koji odsviram sam i snimim prikazuje iznad nota harmu slovima, kad upalim "score", a fajl koji je napravljen ne prikazuje. I dal je moguce to aktivirat?
Probao sam to naci i na Genosu i na Tyrosu i nikad nisam uspio ukljuciti, na koji god kanal prebacio da ga prikazuje i koju god kucicu onu oznacio, iako oznacim da prikazuje akorde.


Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2019, 20:40   #37
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa to Doktore jebem mu sijalicu. Konkretno ko i uvek., Ja se naplasio da moram opet par hiljada midija da otvaram i prepravljam a vec sam vise puta to radio. Znaci taj program cim budem imao vremena skidam i ako zapne, a obicno zapne negde opet cu da se javim. Tu verovatno ako sam dobro razumeo uzmes gitaru ili patos sa kanala Br 2 i stavis u Br npr 4 i tako na svaki midi ...na bilo kom kanalu da je prebacim kod svakog midija na isti (npr 4) i to posle sa cetvorke VL 2 ili 3 ako uzmem "krade" akorde.
A i ono sa gitarskim vocalistom je mozda jos bolje ili lakse ako sam i to pohvatao kako treba. Ukljuci se npr Digitech VL4 na ulaz za slusalice i on skida harmoniju sa midija. Ili mora sve jedno i za njega da ima poseban kanal i na tom kanalu gitara?

Promijenjeno od psr (25.08.2019 u 20:45 sati)
psr je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2019, 21:06   #38
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne bi li morao samo zvuk gitare slati u gitarski vokalist? Prepoznaje li akorde ako svira sve: i bubanj, bas, pad i tko zna sto sve unutra...?
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2019, 22:03   #39
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Procesoru vocalista je svejedno, on prepoznaje audio signal u kompletu. Od njega stvara akord koji sluzi da slaze pratece vokale.

@psr - Imas temu na forumu, pretrazi PSRUTI pojam, pisao sam je nesto o njemu. Nema ovaj postupak za unosenje akorda, mislim da se krece s ikonom CHORD CREATE tako nekako. Onda stikliras zeljene kanale ...

Sent from my XT1052 using Tapatalk

Promijenjeno od casper (25.08.2019 u 22:08 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2019, 22:39   #40
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ja napisao kao dopunu danas al sad vidim nije izaslo nesto sam ujebo. Samo jos jedno pitanje necu vise da davim majke mi. Sta bi bilo kad bi pusti da na vocalist ide onaj kanal na kome je npr harmonika koja sve vreme (smanjena naravno) svirr ono sto pevac treba da peva i obicno svaki midi ima to..ili da ja sam odsviram ako nema. Dal bi to moglo mozda ili je svakako najbolje da ide akord? I da li ono sa gitarskim samo na mesto za slusalice prikljucenim mozda lakse ide ili je i tu vazan kanal koji se postavi?
psr je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije