Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.10.2009, 12:08   #261
dekipa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.03.2007
Postovi: 194
Downloads: 487
Uploads: 19
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 21 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg pa 500
dekipa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dekipa pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zorke kontaktirao sam navedenu firmu ali brate od onog sto sam im ja posalo{potraznju} nemaju ni pola!?
dekipa je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2009, 14:40   #262
mr_eko
Ovaj baš voli da kuca
 
mr_eko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.08.2006
Mjesto: Mostar BiH
Godina: 36
Postovi: 455
Downloads: 1194
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: YAMAHA TYROS 5; Korg Extreme;
mr_eko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mr_eko pošalji poruku preko MSN messengera mr_eko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolega micko...odlucio sam napravit usb na PA80...kupio sam usb adapter ali nemogu nigdje da nadjem ovu kocku sto mi treba za razvod kablova, kao sto je u tebe na slici.....zivim u Mostaru i bas nemogu naci nigdje, zanima me strucni naziv ovog adaptera i dali moze neko da kupi ja bi platio i da posalje???pozdrav
Dodato:
Izvinjavam se, pogresno sam skonto mislio sam da ova kocka sluzi za prikljucke kabla od maticne ploce klavijature i HD..jer ovako na ovaj adapter mogu prikljucit samo HD a ostje mi kabal od sinta ne povezan sa HD??kako to da uradim????
__________________
Ko pjeva zlo nemisli

Promijenjeno od mr_eko (25.10.2009 u 15:01 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mr_eko je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2009, 18:46   #263
gega
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 22.11.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 632
Downloads: 1181
Uploads: 72
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 89 puta u 85 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3
Interesi: Bike i Muzika neprofesionalno
gega befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard ,-,

Kolega Erko,Evo ti prevod sa Nemackog...
Ne treba ti nikakvi dodatni delovi niti ,,kocke,,
Na mom uploadu je prevod,mislim cetvrta ili peta pozicija (april?).
Pozdrav

Ugradnja USB interfejsa u PA 80 prevod na Srpskohr
gega je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio gega za ovaj koristan post:
x3meSRB (08.02.2011)
Star 25.10.2009, 18:55   #264
mr_eko
Ovaj baš voli da kuca
 
mr_eko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.08.2006
Mjesto: Mostar BiH
Godina: 36
Postovi: 455
Downloads: 1194
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: YAMAHA TYROS 5; Korg Extreme;
mr_eko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mr_eko pošalji poruku preko MSN messengera mr_eko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Druze gega to je za ugradnju original USB za KORG PA80 a ja sam mislio da napravim od usb kabla???
__________________
Ko pjeva zlo nemisli
mr_eko je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2009, 21:59   #265
Mirnes24
Drugar foruma
 
Mirnes24's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.02.2008
Postovi: 55
Downloads: 140
Uploads: 1
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Mirnes24 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo za mr eko. Ova kocka crvena kao na slici kod Mikia je kod nas u Americi oko 40 dollara. Ja ti je mogu uzeti ali je problem kako poslati ako si u Bosni. Javi mi se pa cemo se dogovoriti ako si zainteresovan.
Mirnes24 je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2010, 03:06   #266
pianoman
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.01.2010
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
pianoman befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zdravo svima! Najzad sam nasao ono sto sam trazio mozda godinu dana. Zahvalujem YU-MIDI, hvala svim ucesnicima ovog foruma, ovog posta i KORGX5D. Ali za nesto sta sam mislio da je "prosto ko pasulj" vidim da se strasno varam...
Kao prvo: Hvala KORGX5D na nesebicno objasnenje. Ali, za mene, je to malo "spansko selo". Ajmo, recimo, nadjem neki elektricar i on mi sve to fino i lepi zakalemi i super. Ali, gde da nadjem sve te cipove posebno ovde u Makedoniji. (nisam jos potrazio, ali cu to da uradim ovih dana - bez optimizma).
Kao durgo: Ne znam koliko se sve to isplati... Sad, vec je izasao KORG PA50SD. Za iste pare kao i obican KORG PA50. (oko 850 eura, u Makedoniji) Ko od sale prodao bih svoj za 650eura, i sa doplatom od 200E dobijam nesto sto je (moramo svi priznati) bolje i prakticnije resenje nego HDD.
Kao trece: Kao sto sam napomenuo, od puno trazenja oko ovaj problem i trazenja resenja, nasao sam nesto posve zanimljivo. Prvo, onaj FDD adapter. Vec je spomenut ovde na ovaj post. Ali postavlja se pitanje: koliko bi bio upotrebljiv u nasem slucaju? Ako ste malo bolje istrazili, radi sa dve baterije i trebalo bi mu neki drajver. Isto kao sto bi mu trebalo drajver na WIN 98. Bar ja tako mislim. Ali kao drugo, nasao sam nesto veoma interesantno i naravno lako za instalaciju. To je virtualni flopi citac koji cita virtualne diskete preko USB stika. Pogledajte ovaj link...
http://www.ipcas.com/products/usb-fl...dd-to-udd.html
Montiranje je jednostavno. Izvadis floppy drive i na isto mesto, isti konektori, isti kabli, bez potrebe od ista ugradjivati, stavis emulator i to je to.
Ovo zasad moze da se nadje samo na internet, na e-bay, po ceni oko 50 EUR + postarina. Naravno, ne osudjujem se to kupiti i riskirati moj racun na kreditnoj kartici. To ce da mi uradi moj brat koi radi u Nizozemsku, i to preku PayPal.
Za sad toliko mogu da vam kazem. Nadam se da sam nesto doprinesao u ovaj post.
Jos jednom zahvalujem KORGX5D koi mi je skratio dugo trazenje i ukazao da to nije lak posao, i da mi je polemike razjasnio.
Tako da, moj izbor je da ostajem na svoj stari KORG PA50 i zdravlje ovo leto nadam se da cu dobiti USB/FLOPPY emulator i da cu resiti svoj problem.
Pozdrav svima...
pianoman je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2010, 05:47   #267
dekipa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.03.2007
Postovi: 194
Downloads: 487
Uploads: 19
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 21 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg pa 500
dekipa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dekipa pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo duze i ja sam pokusavao da nadjem delove za ugradnju i nisam nasao pola od toga.Da kazem da sam u Srbiji.Sto se tice ovog proizvoda koji si naveo, izgleda primamljivo, ali neznam da li ce ovaj postojeci OS podrzati ovaj hardver.Drugo, i da hoce moramo da razgranicimo, nije isto HDD i USB ili SD.Prednost kod HDD je taj sto kada se ugradi automatski dobijas prosirenje u USER-ima.Posto ja ne radim na fajlovima meni ovaj SD ili USB nista ne znace.To mora da se razgranici.Dobro sa ugradnjom HDD isto se dobija sto se tice fajlova.Ja radim sa kolegom koji ima da kazemo "fabricki" ugradjen HDD u pa 50.Pod ovim "fabricki" ne mislim bukvalno kao sto pise posto to ne postoji, vec mislim na jednu poznatu firmu u Beogradu, naravno da je ne reklamiramo, inace iz Srbije ljudi mogu da pretpostave koja je to firma i u toj radnji se bave bas time, ugradjuju HDD u pa 50.E sad malo po malo pa blokira, te jos neke zavrzlame.Naravno znam sad da ce neko napisati kako njemu radi bez problema, tra lala...itd.To je neko moje iskustvo, ja sa njim radim 2 godine neprekidno i nekako sam steko neki nepoverljiv utisak.
Da sumiramo, vec je pisano ovde o tome ali za nove clanove kad vide 27 stranica mozda ce ih mrzeti da citaju, moramo da razgranicimo sta dobijamo sa svim ovim varijantama, ko radi na fajlove ovaj USB ili SD je majka.
Pozdrav i ja mislmi da nisam mnogo udavio!
dekipa je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2010, 19:26   #268
djdado
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.12.2008
Postovi: 5
Downloads: 37
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
djdado befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Mislim da bi bio red da se zahvalimo KORGX5D

KORGX5D Hvala na svemu sto si do sada ucinio za nas PA50 Vlasnike.Slike i sve ostalo je super.Samo sto imam jedan problem zivim u USA i nikako nemogu da nadjem dijelove koji su mi potrebni za ugradnju HDD u Moj Korg.
Uz sve to Upravo sam nasao da mogu da Ubacim USB Floppy emulator tako da cu sad sa tim da se barcem..
Dali iko od vas ovde na forumu moze da mi kaze gdje da se nabave dijelovi za preradu Pa50 jer je jako tesko naci u USA...

Molio bi da mi se javi GOSN. KORGX5D na PP da bi sa njim vidio koliko bi me kostalo da mi posalje odozdo.. Usput Koga Dodam na MSN ostaje na Mom MSN-u kao Prijatelj skojim se moze pricati i svemu..
Stoga Javi te mi da znam za dijelove.. HVALA JOS JEDNOM
djdado je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2010, 19:43   #269
dekipa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.03.2007
Postovi: 194
Downloads: 487
Uploads: 19
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 21 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg pa 500
dekipa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dekipa pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa brate ako ti tamo ne mozes da nadjes neznam ko ce.Ja sam ovde trazio u Srbiji, pa ajde da razumem nemase , ail tamo to je da ne poverujes.Trazio sam i trazio i na kraju odustao bas iz tih razloga.
Srecno sa nabavkom i pozdrav!
dekipa je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2010, 19:54   #270
djdado
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.12.2008
Postovi: 5
Downloads: 37
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
djdado befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Update Cijene od USB FLOPPY EMULATORA

Eh Samo da dodam da sam sada isao da vidimo koliko kosta ovaj USB FLOPPY Emulator.. I mogu vam reci da mogu kupit pola Klavijature za te pare.. 400$ pa nisu normalni.. IPak ostajem na Ugradnji HDD
Dodato:
Jedino mi preostaje da odem u Korg i kupim cijelu plocu od PA80

Promijenjeno od djdado (17.01.2010 u 19:56 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
djdado je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg, pa50, usb

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije