Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 18.01.2008, 16:18   #11
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa to je jarani moji to !
Tako valja pisati na ovom forumu. Isto ko da se nađemo u birtiji pa uz pivo prepričavamo utiske o klavijaturama. A vjerujte ja se nisam tako jednom opio s jaranima razglabajući o mugučnostima, manama i što bi htjeli do zore

Samo napred ima materijala za obradit još oho-ho.
Inače ovako razglabat kao o klavijaturama volim samo još kad su žene u pitanju

Tranzit, prijatelju i ja bih rađe da to sve stave pod neki Mini Windows XP, ali bojim se brate da to neće tako lako ići, jer i sami znamo da se taj hebeni windows pokrene treba hrpu memorije. A sad da pola skupo plaćene memorije dam samo za OS, e onda u vražju mater i aranžer. Rađe ću do smrti svirati na Pa80 i kapak.
S druge strane, taj Windows netko treba napisat da bude za kljave (da radi bez tastature i mousa), a bogami mislim da neče dat OS ispod 150-200 € kad bude jednom prilagođen i napisan. To će opet dignut cijenu kljava u nebesa.
Ali ideja je fantastična. Nažalost proizvođači klavijatura ne prate trendove kompjuterske industrije. Mislim to mi nikako nije jasno. Moderne igračke za djecu imaju ponekad više "pameti" u sebi od prosječne klavijature. A ovo škrtarenje na materijalu je već postao živi užas.

Ja čak imam u planu prebacit čitav hardware od KORG-a LE (61) u kučište od starog KORG-a X3, samo bi morao nekako prokljuviti da tastatura ostane od X3 a ne LE-ova. Znam da nije niti ta tastatura nešto posebno, ali ipak bolja je za klasu od LE-ve.

Ipak je to kučište malo masivnije i kvalitetnije od "kineza".

Promijenjeno od kreso (18.01.2008 u 16:23 sati)
kreso je offline  
Star 18.01.2008, 16:21   #12
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard ...

Ja sam vec ranije pisao na forumu u vezi ovoga i kad sam isao da uzmem novu klavijaturu sve sam probao,znaci sva tri modela i odlucio sam se za cetvrti PA1 X PRO a u starim postovima cete naci zbog cega i zasto da ne ponavljam istu pricu!Doduse tada nije bilo PA2 X PRO pa sam uzeo keca i nikada se nisam pokajao zbog takve odluke
__________________
Marco
Marco7 je offline  
Star 18.01.2008, 16:28   #13
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Marco, svak od nas ima svog favorita. Ok za keca, ali zar nema taj KEC u odnosu na Pa800 dosta manjkova. Kako je kolega Nedim napisao Pa800 je dosta bolji u večini segmenata. Pa1X Pro je bolji samo po cijeni
Što ti se je konkretno na njemu zamerilo da si odustao od njega ? Razumijem za Tyrosa (cijena) i Rolanda (sampler)
kreso je offline  
Star 18.01.2008, 16:39   #14
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard ...

Prvo sam zamerio Korgu Pa 800 isto kao na tyrosu2(ceo svetli u milion boja bez ukusa kao da sam na luna parku) onu plastiku najgore klase,jbg kad dajes 2000e za aranzer onda to treba da bude to a ne da kupujem plasticne klavijature sa kojih se farba izlize posle mesec dana!Druga stvar dirka mu je nula,uopste nemam osecaja kad sviram na njemu,ekran mu nesto treperi celo vreme i imam jos mnogo zamerki da ih ne nabrajam sad...Ja nisam rekao da je to losa klavijatura,imao sam i Pa 50 koji je slozen od iste plastike i bolje mi je radio nego pa 80 znaci sigurnije,pozdravljam.Pa 800 ima super mogucnosti ali sto se mene tice hvala,necu je koristiti!S obzirom da sam kroz svoju karijeru koja traje 15-tak godina gazio mnoge klavijature i obavljao kupovine zbog kojih sam se kasnije i kajao kada sam kupovao zadnji aranzer obratio sam paznju na sve i odlucio se za Pa 1 x pro,opet ponavljam da nije bilo Pa2 x pro u prodaji i sledeca klavijatura mi je sigrno Pa2 X pro!Nadam se da ne zamerate na komentaru i da uvazavate moje misljenje kao i ja vase
__________________
Marco
Marco7 je offline  
Star 18.01.2008, 16:49   #15
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svaka čast Marco. Argumenti stvarno stoje. Svaki je na mjestu. To ipak nisu sitnice za odbacit. Za tastaturu stoji. U toj klasi Pa-800 ima daleko najlošiju tastaturu. Mislim da nije ništa bolja od one na Pa-50. Za ekran me čudi da imaš takvo mišljenje, ipak bi trebao biti malo bolji nego na kec, znaš što mislim noviji je. Plastika i mene nervira, to s guljenjem mi jako smeta na Pa80-tki. Tamo gdje naslanjam stalak od mikrofona je već sve crno bilo, no stao sam tomu na kraj. Uzeo sam ženi lak za nokte iste nijanse, prefarbo oguljeno i preko čitavog gornjeg kuta klavijature naljepio dvocenimetarski salotejp. I nema više guljenja. Inaće ja bih na na novog korga nadogradio mini lampu sličnu kakvu ima npr Yamaha EMX-5000 (16 ch). Ono, da ima utičnicu, pa kad sviraš u diskaću u mraku da je po potrebi upališ da vidiš gdje je šta. Ovaj trik sa osvjetljenjem dugmića im nije baš najbolje uspio jer trebaš napamet u brzini pogoditi pravi taster. Bolje onda da su napravili flourescentna slova ispod dugmadi, ili lampice ispod teksta slova. Bolo bi 100 puta bolje jer bi se jasno vidlo. I naravno. Klavijatura ako već koristi tonu lampica mora biti crna, jer ovo srebrno za puno puta i iritirati, a kamo li plavosivo.
kreso je offline  
Star 18.01.2008, 17:00   #16
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard ...

Slozili smo se!Ja sam ocenu klavijature dao po svom misljenju!Znaci mi ne sviramo sa aranzerima u operama vec se zna gde radi ciljna grupa kupaca takvih sprava!Svi smo uglavnom u diskotekama gde je uvek zaamraceno,puno dima,stalno se premestamo sa insturmentima,cas ovamo-cas onamo i mislim da korg za 2000 evra je mogao da ponudi malo vise na aranzeru kao sto je Pa 800,otezane dirke.malo jacu plastiku,profesionalniji dizajin itd...A ne da posle svakog transporta gledamo oziljke i razmisljamo kako da zeni drmnemo lak za nokte i iskoristimo ga za vidanje rana nase klavijature Znas sta mi je uvek najteze padalo?Odem bre da gostujem u neku televiziju i sad moram da ssviram i pevam uzivo i onda namontiram klavijature i molim kamermana da kad zumira klavijaturu pokusa da sakrije ogrebotine i izlizanu farbu na levoj strani gde je pich bender
__________________
Marco
Marco7 je offline  
Star 19.01.2008, 05:48   #17
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Samo cu kratko...
@tranzit

Rosegarden za podrzava VST i DXi, tako de ne mora niko nishta da pishe...
Ovo je samo jedan od primera...
Ni ne slutish koliko stvari za linux ima gotovih.
Samo ih treba pronaci.
Uz to su sve open, tako da mozesh da ih modifikujesh kako god zelish.
Naravno, ako znash...
Kraj poruke!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline  
Star 19.01.2008, 08:04   #18
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alen Prstec Pokaži Post
edit ritma na Yamahi i nije kompliciran (imao sam prije va7). Treba ga malo procackat.
Najvece sranje koje je ikad postojalo na sint do sada, znam vrlo dobro o
cemu pricam, nit ne pokusavaj nikakvu debatu.
Citat:
Ja imam T2, sve sam vise zadovoljniji. Potreban je jedan Pc-laptop i sve ide ok.
Jos zesce sranje! Cemu PC kad svaki NORMALAN i bolji aranzer ima sve u
sebe dokle T2 i PSR to nemaju, za njih zakon je imati PC i XG WORKS,
takodje ne vjerujem da ces naci debatu na to.
Ne zaboravi ne leti da pricas ko je bolje il sta gore, pricam iskljucivo o
Editoru Yamahinom da je najgore nesto koje postoji do sada, nezanemarljiv fakt!
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline  
Star 19.01.2008, 08:15   #19
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 381
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Odgovor Cincilatoru: Da, ritmove pravim sam na klavijaturi. Kao sto rekoh, treba malo procackati. NIje komplicirano a s tim najrealnijim zvucima moze se postici odlican style. Nadalje, ubacis neke samplove, i sve zajedno snimas na hd (kao wav pjesmu)....Mogucnosti da ne povjerujes! Imaj na umu da su njegovi interni stylovi zakon. Od kojekakvih beatova, countrya koji zu zakon za Hr zabavnu muziku....

Nedime, ti si covjek s iskustvom i posve si u pravu sa svojeg gledista. Ja sam na neke stvari takodje ogorcen, cak i na spori display koji iznosi valjda 64ms! Ali pazi, ja gledam na to da style izradim za sebe, kako ja mislim da je ok. I tim stylom sviram na tipkovnici koja je vrhunska i tooo je meni bitno. Apsolutno zamjeram nekim stvarima na Yamahi, (tempo tipke +-su pokraj tipaka transpose+-...)i o tome sam i pisao i bio cak i ukoren jer su ljudi mislili da blatim T2 reklamirajuci Roland.... Cak sam negdje rekao da je problem taj sto Japanci ocito ne komuniciraju s muzicarima! Ali (famozni "ali"), klavijatura je zvijer!

[quote=Nedim;24263

Cemu PC kad svaki NORMALAN i bolji aranzer ima sve u
sebe dokle T2 i PSR to nemaju, za njih zakon je imati PC i XG WORKS,
takodje ne vjerujem da ces naci debatu na to.
[/quote]

Ma ima on sve u sebi, samo je preko Pc-a puno jednostavnije. Ja koristim PSRuti (sa midi)i jednim clickom na Optimize XG uradim ono sto bi na T2 radio mozda 1 sat. A opet, u pravu si. To valjda jest najgori editor sto postoji.
Alen P je offline  
Star 19.01.2008, 15:45   #20
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Marco7

"mislim da korg za 2000 evra je mogao da ponudi malo vise na aranzeru kao sto je Pa 800"...vec su ti ponudili. Ne zaboravimo starog dobrog PA80 koji je imao istu cijenu a cetveroduplo slabiji u svakom pogledu. Ustvari, PA80 je imao vecu cijenu ako si ugradjivao opcije koje PA800 danas standardno ima ugradjene i koje su na PA800 opet cetveroduplo kvalitetnije. Ako hoces nesto kvalitetnije onda kupuj PA2X Pro. Naravno, mnogo skuplje ali opet normalna cijena za ono sto je ponudjeno. Kompanija sasvim fer obavlja svoj posao i totalno nude onoliko koliko platis.

Promijenjeno od Korgminator (19.01.2008 u 15:50 sati)
Korgminator je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
g70, pa800, probao, tyros2, uporedio


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:55


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije