Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.09.2013, 06:09   #11
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od sale band Pokaži Post
...čisto da imamo gde da pomognemo jedni drugima oko ovog programa ako zatreba...
Ama uopste nije problem sto se pomoci tice, sve sto nije jasno razjasnice se, nego sam samo upozorio, poucen beznadeznim raspravama po kojekakvim svjetskim forumima, da se i nama ne desi slicno. Ljudi su uglavnom neupuceni i nedovoljno informisani u ovom domenu, pa je vrlo cesto pitanje tipa: koji je bolji DAW, na koje se jednostavno ne moze dati odgovor... ili na primjer: gdje cu da dobijem bolji snimak, sto je pa tek totalno nebulozno itd... itd...
Studio One je pun iznenadjenja i veoma kreativan alat. Kod njega se zaista ispod jagnjece koze krije vuk. Veoma mocan DAW, po relativno niskoj cijeni, koji ni po cemu ne zaostaje za, bar dva puta skupljim programima. Presonus ovdje vodi veoma pametnu poslovnu politiku. Ne samo u pogledu cijene, vec i radi silnih Workshopova kojih ima bar dva mjesecno, a koji se mogu pratiti online na njihovoj stranici.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2013, 11:07   #12
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Apsolutno se slazem, i to ne samo za DAW nego i za instrumente...


Sent from my HTC One XL using Tapatalk 2
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2013, 11:37   #13
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma pitao sam informativno jedan vs drugi , ne da bi sad ulazio u neku raspravu,taman posla... U principu pravilo je da je u Mandusica Vuka svaka puska ubojita
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2013, 14:50   #14
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Upravo u tome i jeste poenta, a kod svih DAW programa su u pitanju samo dva broja "1" i "0", koji su zaduzeni za sve ono sto kao paravan vidimo na ekranu monitora. Da bi se odmah na pocetku stvari postavile na svoje mjesto, kvalitet samog signala (sounda) je kod svih profesionalnih DAWova potpuno isti sto se samog programa tice, a razlike u kvalitetu dolaze iskljucivo od razlika u upotrebljenim Audio Interfaceima. Sami DAWovi se mogu razlikovati jedino u kvalitetu svojih implementiranih PlugInova, u strukturi User Interfacea, kao i po obimu funkcija. Kvalitet sounda je potpuno neovisan od samog programa, naravno ukoliko on ispunjava odredjene profesionalne norme.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
sale_band (17.09.2013)
Star 22.09.2013, 20:22   #15
Alekso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.11.2012
Postovi: 63
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Alekso ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

tranzit ovaj program sto ide uz karticu nema melodyne koju verziju treba uzeti i kako nabaviti studio one sto ima melodyne?
Alekso je offline   Reply With Quote
Star 22.09.2013, 20:39   #16
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ajd da odmenim našeg velikana...
Uz "karticu" pretpostavljam Presonus verovatno se dobila Artist verzija a ona služi rekao bi za upoznavanje sa Presonusovim paketom pa ne podržava VST instrumente.Treba vam profesional verzija koja je u potpunosti funkcionalna sa VST pluginovima.
Kupiš...

Promijenjeno od momo (22.09.2013 u 20:40 sati) Razlog: pročitao pitanje
momo je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2013, 02:40   #17
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako je Momo. Presonus ima cesto akcije popusta kada mozes obaviti Upgrade sa tvog Artista na Presonus Studio One Professional za sasvim pristojnu cijenu. Trenutno je u toku jedna takva koja traje do 30.09.2013. a tu mozes dobiti Professional verziju (kao upgrade sa Artista) za 279 eura, sto znaci da ces dobiti najvecu verziju za oko 100 eura povoljnije, nego sto joj je inace cijena.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2013, 13:19   #18
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hvala ti Boze pa je napravljena tema za ovaj DAW. Instalirao sam ga u Martu 2012 kada sam kupio 16.0.2. uz koji sam dobio Studio One Artist. Nisam puno cackao oko njega ali sam vidio da se svaki njihov demo odlicno ponasa na mom racunaru (Core 2 Quad Q6600, 8GB RAM, 2x 1TB WD Black ...) i ne prelazi ni 20% resursa a svira masa traka i aktivirano toliko i plug-ina. Pored Artist instalirao sam i "narodnu" verziju Professional ali nisam uspio shvatiti kako da ga natjeram da rade VST i VSTi a pogotovo sto nisam skontao kako se radi sa JBridge Sve to je instalirano, nabacano brdo plugina, VST instrumenata, Kontakt 5 sa library preko 10 GB... Sve sam to nabacio i cekam hladnije dane kada cu biti zarobljen u sobi (do tada bi i monitori trebali da stignu) i kada cu poceti sa zezanjem oko home recordinga koji planiram poceti vec dugo vremena Uglavnom , sa moje strane ce biti sigurno brdo pitanja vezano za ovaj DAW i sve ostalo... Pozdrav!

Promijenjeno od DinO74 (23.09.2013 u 13:25 sati)
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2013, 14:02   #19
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Samo ti pitaj. Sto se tice jBridgea, on je potreban iskljucivo ukoliko radis na 64Bit Studio One (sto je naravno za svaku preporuku), a da bi 32Bit Pluginovi bili prisutni i u Studio One, moras prethodno preko Bridger programa pripremiti te PlugInove, to jest "napraviti" od 32Bitnih, 64Bitne sto ide veoma, veoma lako i brzo. Procitaj malo detaljnije manual jBridgea i sve ce ti biti jasno. Naravno, ukoliko bude problema, pitaj.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
DinO74 (23.09.2013)
Star 23.09.2013, 17:07   #20
Alekso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.11.2012
Postovi: 63
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Alekso ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

dino74 kako mogu da dobijem tu profesionalnu verziju naravno platicu sve koliko kosta nije problem neznam kako da je nabavim pitao sam u artistu rekli su da nemaju presonusov program
Alekso je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije