Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Sport

Sport U zdravom telu zdrav duh, uh...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.07.2008, 12:07   #31
Lepi Cane
Početnik forumacije!
 
Lepi Cane's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.06.2008
Postovi: 19
Downloads: 56
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Lepi Cane befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Za hrvate je i ovo dovoljno i onako ima da pricaju narednih 100 godina o ovome a kamoli kako bi se kurcili da su osvojili
__________________
Ako treba nema potrebe!!
Lepi Cane je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2008, 14:28   #32
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Lepi Cane Pokaži Post
Za hrvate je i ovo dovoljno i onako ima da pricaju narednih 100 godina o ovome a kamoli kako bi se kurcili da su osvojili
Mislim da to nema nikakve veze,koja je reprezentacija u pitanju.Svugdje je to isto.Ta navijacka euforija je svugdje-negdje manja,negdje veca a negdje je to pravo slavlje i uzdizanje u nebo.Da napomenem-ja nisam iz Hrvatske-da nebi bilo zabune da nesto branim.Ali to su cinjenice.

@Burli

Prijatelju,upoznat sam s tim,sto pricas o Brazilu.Ma oni vrlo cesto imaju problema u kvalifikacijama i mislim da ce to prevazici.Ja mislim da oni imaju vise fubalera nego bivsa YU stanovnika.Ali samo kad se pomenu imena:Kaka,Ronaldinjo,
Ronaldo....meni neka milina(istina neki su se istrosili).Prvenstvo svijeta bez Brazila,je kao kolac bez secera.
Evo pade mi na pamet,istorijski neprevazidjeni,fenomenalni i za oko i za dusu genijalni nekadasnji davni sastav Brazila:
Gilmar-Djalma Santos,Nilton Santos-Zito,Belini,Orlando-Garincha,Didi,Vava,Pele
Zagalo-i nema dalje-to je bilo savrsenstvo,na zalost davno.
A evropsko prvenstvo:
Nemogu da svarim Spaniju nikako-dzaba-htio ne htio.Onako mali,sitni,prgavi i bez neke po meni ljepote u igri.Samo talijani su mi nekako gori po nastupu,ponasanju,sreci...itd od Spanaca.Medjutim-ne pobjedjuju uvijek najbolji-ima tu raznih faktora.Ali Spanija je prvak-RESPECT.
Inace na ovom prvenstvu se igralo po devizi-od duplg pasa,nema ti spasa....
Ostalo su bile kao konjske trke-mjerili su ko je koliko pretrcao a ne koliko je ko drblinga napravio,probacio kroz noge,igrao petom....To je MOJE MISLJENJE
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2008, 15:44   #33
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ Lepi Cane

Da smo i osvojili prvenstvo, zasluženo bi osvojili i s pravom bi se kao i svi drugi "kurčili". Da su tvoji osvojili ja bi to respectiro, a ne ovako zajedljivo i ljubomorno komentiro i podhebavo.
Uostalom, iz tvog posta se vidi kakav si sportaš (izgleda da ne znaš primit poraz), i zato vrati se rađe u okvire muzike jer tvoji komentari već lagano idu na provociranje na nacionalnoj osnovi. Poštuj tuđe, tada će i tebe poštivat.

@ Ostali iz diskusije

Ja poštujem vaša mišljenja da su po vama španjolci najviše dali, no meni osobno za dalje od polufinala nisu. Puno su lijepše igrali Nizozemci, al eto nisu imali sreće. I Rusi me nisu razočarali, al izgleda da im još turnirski način igranja nogometa ne paše jer se nakon jedne super utakmice potroši snaga. Istina, dobili su 7 golova od Španjolaca, al vidjet čete ih kad ih Hidnik posloži što će radit na Svijetskom prvenstvu. Nemojte zaboravit da su nas baš ti "jadni" Rusi uvijek guzili na Olimpijskim igrama, na prva dva-tri Europska prvenstva i sl. Osim toga njihje 200 milja, španjolaca i talijana 70 milja, švaba 80 milja, turaka isto oko 100 milja. A sad pogledaj koliko imaju bivše ex-yu republike. Slovenaca oko 2,5 milje, hrvata oko 5 milja, bosanaca oko 4,5 milje, srba oko 9 milja, makedonaca oko 2 milje, crnogoraca oko milju .... I sad vi očekujete da se ovdje stvori Europski il Svijetski prvak. Ma zaboravi svakih 10-15 godina se stvori jedna iznadprosječna generacija koja bi mogla napravit nešto, al lobi nam je svima slab u UEFI i FIFI i zato zapamtite da odavde nikad nečete vidjet nit Europskog a kamo li Svijetkog prvaka.
Da, vjerojatno će neko spomenut Dance il Grke. To su bili krumpiri, a za Nizozemce se zna da su već 40 godina velika nogometna nacija, mada su im klubovi trenutno prosjek.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2008, 16:44   #34
harisfaz
Vredan član društva
 
harisfaz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.07.2006
Mjesto: Bosna i Hercegovina
Godina: 44
Postovi: 181
Downloads: 1496
Uploads: 7
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 8 puta u 5 Postova
Instrumenti: korg Pa800-Triton Tr
Interesi: sviranje
harisfaz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
harisfaz pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@ sejo roland

ne mogu da vjerujem da kazes da spanjolci ne igraju lijep nogomet... onda si ti ili u svom nekom svijetu, ili nisi gledao euro. bez uvrede druze, ali svaku ekipu su ubili u pojam, u svakojj utakmici su kontrolisali igru od prve do zadnje minute, igrali PRELIJEP i precizan nogomet koji je divota za gledat, i zasluzeno su prvaci..

@ kreso

ne mogu da vjerujem da si toliko uvjeren da bi spanija izgubila od hrvatske!!! tako je i italija bila favorit u 1/4 finalu, pa i rusija u 1/2 finalu... i sta bi na kraju??? pokupise se kuci i rusi i talijani... hrvatska mozda nije imala srece protiv turske, ali turska je dokaz da se nogomet igra 90 minuta, ili 120 sa produzetcima i pokazali su kako se igra srcem za svoju domovinu!!! onakva hrvatska sigurno nije ni do koljena spaniji.
VIVA ESPANA!!!!
harisfaz je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2008, 16:55   #35
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jako osjetljiva tema postaje da bude....nemoj te zaplicivat gore...ko u muzici tako u fudbalu svak ima pravo na svoje misljenje samo bez nacionalnog vrijedzanja....a svako moze reci kako je ko igro i ko je za njega favorit bio i sto se ljutite na licna misljenja drugih ljudI?? Malo se spustite na zemlju i ako ce te o sportu onda fer i korektno i sportski!!!!
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2008, 17:28   #36
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

[quote=harisfaz;42763]@ sejo roland

ne mogu da vjerujem da kazes da spanjolci ne igraju lijep nogomet... onda si ti ili u svom nekom svijetu, ili nisi gledao euro. bez uvrede druze, ali svaku ekipu su ubili u pojam, u svakojj utakmici su kontrolisali igru od prve do zadnje minute, igrali PRELIJEP i precizan nogomet koji je divota za gledat, i zasluzeno su prvaci.


@Harisfaz

Ja sam ovu temu shvatio,bas onako sportski i pisao sam onako kako sam mislio i dozivio sve to.A da bi se razmijenili sportski komentari,treba biti korektan.Ja sam bio....pojedini,ne znam.

Dakle:

Kao prvo-Gledao sam Euro
Kao drugo-nisam u svom svijetu,kako ti kazes,nego sam u svijetu realnosti,iskustva i nisam euforican.A to znaci da sam ovo EP gledao nepristrasno i objektivno.Tebe druze drzi neka cudna euforija,koja po meni nema realnu osnovu i cvrste argumente.Samo da ti napomenem,bez neke hvale,da ja imam sto aktivnog, sto pasivnog druzenja sa fudbalom,vise godina iskustva nego sto ti imas zivota.
Odgovorno tvrdim da na ovom EP, niko,ama bas niko nije igrao PRELIJEP nogomet,koji je bio divota za gledati(kako ti kazes).Ovo se podrazumijeva,ako obojica znamo sta znaci rijec PRELIJEP .
Ako napravimo neki najuzi izbor-par dobrih utakmica odigrali holandjani i jednu rusi.
Ostalo su bile rutinske utakmice sa taktickim nadmudrivanjem i mjerenjem broja pretrcanih kilometara.
Spanci su uzeli EP i respekt-ali od mene,bez hvalospjeva.
Dakle ovo je moje misljenje,i iza toga stojim.
I necu nikome reci da je u svom svijetu i ne zelim da ovo predje u neku polemiku mimo cisto fudbalske.Nisam nikad polemisao a pogotovo sa nekim dosao na krivu rijec.

Sportski pozdrav,
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast

Promijenjeno od Sejox (03.07.2008 u 21:55 sati)
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2008, 17:35   #37
Lepi Cane
Početnik forumacije!
 
Lepi Cane's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.06.2008
Postovi: 19
Downloads: 56
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Lepi Cane befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam po nacionalnosti hrvat samo ne zivim u hrvatskoj zato i volim sto su izgubili jer znam kakva smo nacija a ne da provocirram ljude iz hrvatske koji su ovde zato bih voleo ako je mohuce da se ne upozoravam. To sto se ne izrazavam kao hrvat to je zato sto sam ozenjen srpkinjom pa sam navikao na nju i njen nacin izrazavanja
__________________
Ako treba nema potrebe!!
Lepi Cane je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2008, 17:39   #38
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Uvreda je uvreda tako je svaceno i ostajes upozoren! Budi sretan sto nisi banovan!!!! Sta sad sto sam ja Bosanac zivim u Njemackoj i sad trebam govorit tako??? NE! Pogotovo NE u ovakvoj ozbiljnoj temi gdje samo iskra fali da plane!!! Pametnije bi ti bilo da se izvines i ostajes upozoren!
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2008, 17:43   #39
Lepi Cane
Početnik forumacije!
 
Lepi Cane's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.06.2008
Postovi: 19
Downloads: 56
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Lepi Cane befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Izvini Lepi Cane.
__________________
Ako treba nema potrebe!!
Lepi Cane je offline   Reply With Quote
Star 04.07.2008, 09:27   #40
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav ekipo !

Kao prvo nedaj Bože da se radi nogometa/fudbala ovdje krvimo i svađamo. Demokracija je i svak ima na svoje mišljenje. Ja respektiram i mišljenja Harisfaza, i Seje i Caneta ...
Ja ne zamjeram nikome na njegovom uvjerenju. Da je BiH il Srbija Europski prvak, ja bih bio sretan. Opet i to su "moji" i milijun puta sam sretniji kad su mi suzemljaci sretni nego truli aristokratski kapitalisti.
Naravno, mi u Hrvatskoj smo očekivali veliki rezultat i realno sve bi nas zadovoljilo polufinale jer realno gledajući tu smo po snazi, kvaliteti i znanju spadali. Možda vam neozbiljno zvući moje uvjerenje da bi dobili španjolce, no tko zna, lopta je okrugla. Možda bi baš u polufinalu protiv švaba dobili po nosu, no opet ističem jake reprenzentacije nam pašu i s njima možemo uvijek dobro igrat. Zapazio sam da ne samo Hrvatskoj reprenzentaciji nego i svim reprenzentacijam s ovih prostora ne pašu ekipe koje igraju destruktivno, tj koje nisu za razvoj igre i tehnički dotjeranu igru. Kad nas neko "stisne" i počinje forsirat cijepanje igre uz česte prekide u stilu prekršaja, faulova tada i nama koncentracija pada, i posebice naš početni pritisak s vremenom pada. Ipak ovaj naš prostor njeguje igru s puno lijepih proigravanja, izrađene akcije i u biti teže nadigravanju. To je odlika još iz bivše Yu lige. Nisam sad ja neki veliki nostalgičar, al sam uvjeren da je nogomet bio puno lijepši, bolji, atraktivniji. Danas su nam savezi slabi, prvak se već nakon par kola zna, nema gledatelja, nizak klupski rejting u Europi. Nekad su klubovi velike četvorke (Dinamo, Zvezda, Partizan, Hajduk, pa čak i Velež i Željo) bili respektirani i predstavljali su uvjek plutajuće mine za velike europske klubove. Upisani su uspjesima u povjest. Zvezda osvajanjem LP 1991, Dinamo kupa UEFE '1967, Partizan dva puta kao finalist LP, Hajduk 3 puta polufinalist kupova (1 X LP, 2 X Kup Kupova i 1 X UEFA kup). Željo je s Osimom bio isto strašno jaka ekipa, jednu sezonu je bio nevjerojatno jak i blizu cilja (mislim da je nesretno ispo u polufinalu od Anderlechta koji je kasnije i osvojio KUP).
Ja volim nogomet i raspravljat o njemu. I žao mi je da nema više znalaca ovdje s kojima bih razglabao i prisječao se stare slave i dobrih vremena. Ipak sam skoro četrdesetgodišnjak, pratio sam razvoj nogometa na ovim prostorima, a i aktivno sam igrao nogomet dobar dio godina. Doduše ne u prvoj lizi, al bio sam jako blizu da završim u jednom jakom klubu s ovih prostora. Samo me je teška ozljeda noge spriječila u stvaranju velike karijere (dvostruki prijelom desne potkoljenice u saobračajci).

Zato bih volio da ne moramo ovu temu zaključavat. Nego hademo malo i raspravljat o nogometu. Ovaj kutak može postati svojedobno i dobar izvor informacije za nas kladitelje Eto, ja ću vam davat stanje i situaciju iz Hr lige, a vi meni informacije iz Srpske i BiH lige, pa Makedonske i Slovenske. Dajte samo razmislite koliko mi znaći informacija o stanju Zvezde i Partizana pre eurokupove koji skoro počinju. Jedno 7-8 para (Dinamo, Hajduk, Slaven, Zvezda, Partizan ... ) na kladiteljskom listiću, imam najfriškije informacije od kolega s foruma, uložim 10-tak eura i preko noći smo svak od nas zaradili po star stotina il tisuća eura (ovisi o koeficijentima).

Ajmo radit, počinju pretkola.
Evo i prvih informacija
Dinamo i Hajduk su na pripremnim utakmicama jako loši. Dinamo još uigrava novu postavu i jako je neefikasan pored 4 dobra napadaća. Hajduk još uvijek sastavlja momčad, traži pojačanja i igra im je trenutno jako neuvjerljiva. Prognoze za pretkolo : Igraju protiv slabih (Sjeverno iraca i Maltežana). Prolaze sicher s više od tri gola prednosti.
E, sad bih vas molio da mi date podatke iz Srpske i BiH lige. Protiv koga igraju i kakva im je forma i prognoza. Naravno, i što kažu mediji o šansama.

Hvala
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
rezultat, tipovanjenemackaspanija


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije