Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.04.2009, 07:39   #1
korgpa_800
Početnik forumacije!
 
korgpa_800's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2007
Postovi: 37
Downloads: 534
Uploads: 4
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 5 Postova
korgpa_800 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Rotes Gesicht Korg pa 800 sa Roland TD 12

Pitanje je: Pokusao sam da spoim Roland TD 12 (drums) sa Korg pa 800 to je kupio moj kolega iz benda e sad napravio sam konekciju ali kako da to sve sredim da on moze da menja bubnjeva preko njegovu masinu da ne bi morao ja da to radim i kako se to sregiva midi korg sa td 12. Ako neko ima slicno ili isto iskustvo molim vas za pomoc da mi detaljnije objasni.

I drugo pitanje : kako bi mogo moj kolega da vuce bubnjeve semplovane preko lap topa mislim preko midi CUBASE-neko to isto ako moze detaljnije da objasni ....ja sam trazio po forumu al nisam mogo da nagem

Hvala Vam unpared

Moderatori ovo sam stavio u ovoj sekcji zato sto korgovci uvek dolaze tu a da bi postvaio u sekciju bubnjeva ....niko nece videti izvinite ako nije opet pravilno zasto ja sam korgovac nisam bubnjar tako da pitanje mi je oko korga
__________________
daj mi sekiru da pucam

Promijenjeno od korgpa_800 (21.04.2009 u 07:45 sati)
korgpa_800 je offline   Reply With Quote
Star 21.04.2009, 17:25   #2
svirac007
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 01.03.2006
Postovi: 376
Downloads: 2117
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 21 puta u 19 Postova
svirac007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Eto i ja sam juce pokasavo da povezem midi kablom pa800 i g600 da bi na pa800 koristio bubanj od rolanda ali mi nikako neuspijava. Zamolio bi ako bi neko mogo malo objasnit kako se to izvodi. pozz
svirac007 je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2009, 15:12   #3
amavrenski
Vredan član društva
 
amavrenski's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.05.2005
Mjesto: Srbija, Zrenjanin
Godina: 38
Postovi: 134
Downloads: 364
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: korg tr, korg pa2xpro
Interesi: muzika
amavrenski befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
amavrenski pošalji poruku preko Yahoo! messengera amavrenski pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@svirac007: ako hoces da sa g600 vuces bubanj na pa800, moras da povezes na pa800 MIDI OUT a na g600 MIDI IN. ne znam kako se tacno radi na te dve klavijature, jer ih nemam, ali principski je svugde isto. znaci raspored midi kanala mora da je isti za odredjeni deo aranzera koji hoces da vuces sa jedne klavijature na drugu. u ovom slucaju midi kanal za bubanj sa rolanda i midi kanal za bubanj sa korga moraju da su isti, tj da se nalaze na istom midi kanalu. zvuk bubnja ce izlaziti sa rolanda, znaci da bi i on morao biti povezan na razglas. ne znam gde se nalaze podesavanja za midi kanale na pa800 i g600, pa ako zna neko neka kaze coveku...

@korgpa 800: kod tebe vezujes MIDI IN korg pa 800 a MIDI OUT td 12. isti slucaj kao i kod svirka, midi kanali za odredjeni deo moraju da se poklapaju. znaci na obe sprave podesis da je drum isti midi kanal. mislim da je na drum na 10 midi kanalu, uglavnom je tamo. e sad ja ti preporucujem da podesavas na td12 da ne bi poremetio na korga nesto, ako se vec ne razumes, mada uvek moze da se vrati na staro, ali dobro... pustis sa td12 da ti ritam radi, i na njnemu menjas midi kanal od 1 do 16, dokle god se ne cuje da je prihvatio bubanj sa korga, na jednom od 16 kanala mora, mislim da je na 10 ali opet... e jos nesto, za ovo nisam siguran ali mislim da je tako, treba proveriti... roland ce ti vuci bubanj sa ritma koji je aktivan na pa800, ne mora da svira, ali koji ritam stoji na ekranu sa tog ce vuci bubanj.
za cubase vazi isto, samo sto se vezuje preko preko onog kabla 2xMIDI->USB(Game Port), eh sad mislim da je ovako, otvori kao novi snimak, sa midi kanalima, na jedan bilo koji midi kanal postavis zeljeni bubanj, i taj midi kanal podesis da je isti kao na td12, znaci da su na istom broju. slicno kao na klavijaturi, samo sto ovde umesto pa800 koristis komp, i na njemu radis sva podesavanja. E mislim da ces morati da podesis i kasnjenje, treba negde na 7ms il 0,7ms, ne znam tacno, ovim se bavi moj stric, a ja sam samo onako gledao, nisam bas nesto zalazio. ako negde zapnes javi pa cu pitati ja njega, ali mislim da bi trebalo i ovako da radi.

nadam se da sam koliko toliko pomogao... al sam se raspisao...

Promijenjeno od amavrenski (22.04.2009 u 15:20 sati)
amavrenski je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio amavrenski za ovaj koristan post:
korgpa_800 (22.04.2009)
Star 22.04.2009, 16:30   #4
korgpa_800
Početnik forumacije!
 
korgpa_800's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2007
Postovi: 37
Downloads: 534
Uploads: 4
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 5 Postova
korgpa_800 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

amavrenski HVALA DRUZE vazno potrudio si se sve sta znas cenim to hvala ti jos jednom ako nesto zapne javi cu ti se ziv bio
__________________
daj mi sekiru da pucam
korgpa_800 je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2009, 17:01   #5
amavrenski
Vredan član društva
 
amavrenski's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.05.2005
Mjesto: Srbija, Zrenjanin
Godina: 38
Postovi: 134
Downloads: 364
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: korg tr, korg pa2xpro
Interesi: muzika
amavrenski befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
amavrenski pošalji poruku preko Yahoo! messengera amavrenski pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ma nije problem, koliko znam toliko cu pomoci.
amavrenski je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2009, 19:20   #6
svirac007
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 01.03.2006
Postovi: 376
Downloads: 2117
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 21 puta u 19 Postova
svirac007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

povezo sam kablo kako treba postavio sam bas na 9 i on dobro radi a drum na kanal 10 itd ali mi opet nesto klepece bez veze. dali treba da vucem sa g600 ADR(autodrum) ili MDR(manual drum) i gdje podesit da radi cisto da mi ne mijesa elemente bubnja bez veze. pozz.
svirac007 je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2009, 01:04   #7
kina
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.01.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 121
Downloads: 1359
Uploads: 2
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Roland G70 i Korg PA2Xpro
kina befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam isto prije jedno 10-11god. povezao svoj g800 i rolandov TD5 ili 6 elektronac od bubnjara i radilo je bez greske, znaci on je vukao boje sa g800.
E prosle godine probam isto sa drugim bubnjarom da vuce moje boje sa G70 preko
midi u Yamahin tdx elektronac i nismo nista podesili.
Doduse bili smo pred pocetak svirke u sali a i u stresu jer gosti vec dolazili pa smo
odustali. Nisam mogao ni midi-kanale da podesim kod njega jer mu nisam poznavao drumprocessor.
jos uvijek hocu da probam ali nikad vremena a nismo ni blizu.
kina je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2009, 21:20   #8
amavrenski
Vredan član društva
 
amavrenski's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.05.2005
Mjesto: Srbija, Zrenjanin
Godina: 38
Postovi: 134
Downloads: 364
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: korg tr, korg pa2xpro
Interesi: muzika
amavrenski befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
amavrenski pošalji poruku preko Yahoo! messengera amavrenski pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ne znam na rolandu sta je to "autodrum" i "manualdrum". ja sam imao situaciju na korgi i30 kad sam ga povezao da sa tr-a vucem boje za bubanj i bas da mi lupa nesto sasvim bezveze. e sad kod mene na i30 imas u svakom ritmu mogucnost izmene bass bubnja i dobosa, bez promene seta bubnja. ima kombinacija za bass kick A,B,C,D i za dobos A,B,C,D, stojalo mi me na kombinaciji C-B, i klepetalo je bezveze, kada sam prebacio na kombinaciju A-A sve je radilo ok. ne znam da li mozda nesto slicno postoji i kod tebe, pa da je to u pitanju.

na pa800 moraju da budu utisani tvoji bubnjevi. znaci kanale koje vuces sa rolanda moras da stisas, da se ne bi mesale boje jedne i druge klavijature.

Promijenjeno od amavrenski (23.04.2009 u 21:21 sati) Razlog: Skontao neke stvari
amavrenski je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2009, 21:48   #9
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mene samo zanima,onako cisto informativno,jedna stvar.
PA800 je sampler i u ritam sekciji moze koristiti sve moguce i nemoguce semplove,pa tako i bubnja.
Dakle,interesuje me,zasto se pored semplovanih bubnjeva kojih ima u downloadu
vuce bubanj,recimo sa Rolanda.Da li zbog ukusa,ili....?

Pozdrav,
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2009, 23:16   #10
korgpa_800
Početnik forumacije!
 
korgpa_800's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2007
Postovi: 37
Downloads: 534
Uploads: 4
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 5 Postova
korgpa_800 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

prijatelju tu nije rec o vucenju sa rolanda na korgu nego sa korga na rolanda
__________________
daj mi sekiru da pucam

Promijenjeno od tesla (24.04.2009 u 01:44 sati) Razlog: OBRISAN CITAT!!!!!
korgpa_800 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije