Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.03.2015, 01:27   #501
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naravno da moze.ne razumem kako ti write ne pomaze.Tako kako namestis i snimis u performans,tako ce ti sledeci put otvoriti.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2015, 16:55   #502
Astra
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.03.2015
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Astra ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav,planiram da kupim Bk-5.Apsolutni sam pocetnik i na njoj bih ucio da sviram.Sta vi mislite da li je zadovoljavajuca klavijatura za taj period i eventualno koja svirka u buducnosti.Hvala
Astra je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2015, 19:17   #503
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

BK 5 je odlican aranzer,ja ga koristim skoro tri godine i prezadovoljan sam sa njim.Pouzdana klavijatura,ne baguje,ima sve sto je potrebno za profesionalnog muzicara.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nesaband za ovaj koristan post:
Astra (11.03.2015)
Star 03.06.2015, 22:39   #504
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav, evo i ja sam oduševljen Rolandom, sad imam Roland G 1000 a za mixanje pjesma kao disco jocker i pomažem sa Roland G 800. To je prava stvar a i isto zvuče, imam i isto podešene. Ali ove kljave su težke veoma. Razmišljam da bi uzeo laganu BK 5, ali se plašim da taj plastiker nema zvuka (još ga nisam čuo u živo, ali nastojaču da ga čujem što pre.). Sviram dosta profesionalno pa ne znam da li bi mi BK 5 odgovarao, ali BK 9 je veoma skkupa. pa sad ne mogu da odlučim. Ali za sada ide sa ovim starijim kljavama, ali kažem veoma su težke kao da sam fizikalac čini mi se. nisam više mlad, no onda bi svirao sa BK 5 i sa G 1000 zbog mixova, jer pjesma mora da ide kad se jedna blizi kraju i da se već druga nova pjesma čuje, u suštini ne sme da bude kraj a več da poćne nova pjesma, možem to i sa jednom nekako tako svirat, ali više se opustim da sviram sa dvoje kljave kad je neki veliki i mastan posao. he he. šta vi mislite da li bi BK 5 odgovarao, ja mislim da bi. ajde. Pozz.
megane je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2015, 23:39   #505
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Aj ti prvo preslusaj prvo malo sam BK 5 plastiker pa onda tek malo pisi o tome da li ima zvuka u njoj ili ne.

Na kraju ipak treba sam da odlucis da li ti nesto odgovara ili ne.

Ovde je bas dosta pisano o BK 5 pa ne bih da se ponavljam.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2015, 11:44   #506
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

BK serija ti je do sada vrhunac u kvalitetu boja od svih dosadašnjih Roland aranžera (ja sam ih imao 4). Jedini je problem da se navikneš na OS od BK jer je totalno drugačiji od dosadašnjih.
Svaki Roland mnogo dobro izlazi na ozvučenje, to je već poznato odavno i na starijim serijama i sa malim prilagođavanjem zvuka svom ukusu možeš da dobiješ ono što hoćeš, a tih alata BK serija ima baš dosta.
Dobra stvar je i što već imaš Rolanda pa možeš većinu ritmova sa G i E serije da iskoristiš i u BK jer je kompatibilan sa starijim .STL formatom.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio SMusic studio za ovaj koristan post:
megane (05.06.2015)
Star 05.06.2015, 08:59   #507
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Samo sam pitao za taj BK 5, zato što svi prićaju samo o Rolandu G 70 i E 80. Šteta što se onda E 80 ne proizvodi više. Čitam ove Roland postove i najviše hvale G 1000, G 70 i E 80, pa sam malo zbunjen a sad kao dobar arranžer taj BK 5? mali lagani....
megane je offline   Reply With Quote
Star 05.06.2015, 10:06   #508
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ti hoćeš manju i laganiju klavijaturu od G1000 da je ne bi teglio više, a kažeš da je šteta što se E80 ne proizvodi više. To ti je ubedljivo najteža aranžerska klavijatura od svih Rolanda, ima čini mi se oko 25 kg.

Baš iz ovih razloga što su se ljudi žalili na težinu i glomaznost, sledeću BK generaciju su napravili ultra laku, a pokušali su da naprave kompatibilnost i integraciju svih karakteristika predhodnih Roland aranžera + remasterovane boje i ritmove sa par novih funkcija i novim OS.

E80 jeste odličan aranžer, ali je po meni namenjen isključivo za kućni rad. U prilog tome stoji da su samo zvučnici i pojačalo u njemu teški pola ukupne njegove težine, a to je totalno nepotrebno za tezgarenje, pa otud i ovakav zaključak.
Inače, E80 sa SRX proširenjem zvuči fantastično, a te SRX boje su sada implementirane i u BK seriji.

Do nedavno je bio jedan E80 na oglasima i dugo se prodavao, mislim da je čovek tražio oko 1200evra. Ne znam da li je prodat, ali stojao je preko 2 godine. Nešto baš nisu navaljivali da ga kupe, da li zbog cene ili zbog toga što se zove Roland a ne Korg, ili zbog toga što je pretežak, stvarno ne znam.

Definitivno je, po meni, BK-5 jako dobra i adekvatna zamena za G70 i E80, a vidim da i njemu pada cena, pa može već sad povoljnije da se kupi.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio SMusic studio za ovaj koristan post:
megane (05.06.2015)
Star 05.06.2015, 11:46   #509
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

SMusic studio, hvala dobro si objasnio sviđa mi se ako je taj BK 5 zamenio E 80 i da je taj bolje za kučni rad ne za gostionice, sad razumem. Ja u muziki trebam samo dobar močan ritam, bas, boje mi nisu puno važne, i onako se pjeva. Zato sada sviram sa G 1000 i dopunom G 800 imam USB emulatoru svuda unutra,magnetno optički disc umesto ZIPA, i za sada dobro mi rade posao, ali nekada bu trebalo ipak nešto savremenije kupiti, zato pratim ovaj forum.SMusic dobro si mi objasnio,to mi je dovoljno da više ne računam na E 80.Pozz
megane je offline   Reply With Quote
Star 05.06.2015, 12:48   #510
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E80 je tezila oko 21kg i, pored touch screena i jako mocnog sopstvenog ozvucenja, apsolutno sve ostalo postoji u BK5, pa cak i vise. U BK5 ima novijih drum setova (mada su svi iz E80 prisutni) takodje ima i novih boja (tipa Balkan boje; tamburice, harmonike, frula....).
Manipulacija fajlova je laka, sve ide sa USB memorije, moguce je snimati audio zapis cele svirke na usb...itd, itd.
Sound nije jeftin sto bi neko ocekivao za ovu cenu, bas naprotiv, a ako bi se dobro sredila klavijatura, mislim da za ritam sekciju zvucno retko sta moze danas da se takmici sa BK5...
Morison je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Morison za ovaj koristan post:
megane (08.06.2015)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije