Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.06.2010, 14:42   #1
HUZO
Drugar foruma
 
HUZO's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 66
Downloads: 300
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: triton LE
Interesi: sviram
HUZO befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
HUZO pošalji poruku preko MSN messengera
Standard kako popraviti potrgane tastere na LE

evo posto sam uzeo LE-a i isao sam popravljati propale tastere pa da objasnim malo ako se netko odluci na isto!

nije nesto posebno komplicirano za rastaviti osim sto ima valjda 100 sarafa

dakle posto je klava dugacka i nisam je htio ostetiti rastavljao sam je na krevetu! tamo je mekano i nemoze se ogrebati

dakle prvo treba skinuti donji limeni poklopac na kojem je vecina od ovih 100 sarafa! treba skinuti sve velike sarafe i onaj mali gdje dodje scsi disk jer je i on na sasiju usarafljen!
onda s prednje stranice skinite realtime controls potenciometre(dugmad)

dalje bi bilo pozeljno da slikate fotoaparatom unutrasnjost tako da kasnije znate gdje je sto bilo usarafljeno!

znaci treba doci ispod ove elektronike jer su tamo ti plasticni gumbovi(dugmad)
treba prvo pazljivo otkopcati sve kablove koji idu na maticnu tako da nam je lakse dalje raditi

prvo imate jednu malu plocicu koja ide sa tipaka prema ploci i na sebi ima kabel sa plavim zicama i drze je 2 sarafa nju treba skinuti i prebaciti prema tipkama da nam ne smeta

dalje treba odsarafiti sve mjedene sarafe i one koji su na zeljeznom djelu (sasiji na sredini klave,nemo's fulat ) te one srebrene sa vanjske strane klave na konektorima za audio/power/midi


kad ste sve odsarafili i maknuli sve kablove,obje plocice bi vam trebale izaci van uz malo mrdanja

kad ih oslobodite van okrenite ih naopako i potrgani tasteri ce vam ostat dolje,kao sto vidite popucale su plastike koje se daju zaljepit sa super ljepilom (super bond,uhu, loctite ili slicno )

dakle ja sam radio tako da sam kapnuo malo ljepila na mjesto gdje se inace drzi taster i na mjesto gdje se plastika spaja sa prekidacem,dakle na 2 mjesta da bude cvrsce

ostavio 10 minuta da se osusi i nazad na sklapanje!
sve radi normalno i nadam se da ce tako i ostat!

evo i malo slika da se vidi !

dakle ovo je potrgan gumb ,vidi se gdje je pukao ,malo su se talijani preracunali u kvaliteti svoje plastike






ovo bijelo na ostalim gumbima je mjesto gdje ce puknuti sljedece pa sam ja na sve kapnuo malo ljepila da ocvrsnem spoj tako da bi to trebalo potrajati



evo jos malo slikica da vidite kako to sve izgleda da se ne uplasite da su mali crnci unutra





evo ovo su combi i prog gumbovi najcesce koristeni i oba su pukla!





eto sad sve radi i nadam se da ce jos dugo raditi!isto tak onadam se da ce nekome pomoci ovaj mali tutorial i da ce se odvaziti na ovaj postupak!
ako netko ima nekih pitanja,i ako sam nesto propustio napisati neka me ispravi!
LP!
HUZO je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije