Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.06.2010, 14:07   #31
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo kolega da i ja kazem koju iz svog iskustva. Sviram sada yamahu, a pre neke 3 godine sam imao korg is50 koji ima isti sound generator kao i30. Dan danas ne mogu prezaliti neke boje sa mog is50. Pitao si za harmonike. Mogu ti reci da su mu harmonikke bile super, imao sam par vrsta harmonika na is50 i vec godinu i kusur se trudim da napravim iole solidnu harmoniku na yamahi i ne polazi mi za rukom. Dodje mi da uzmem jedan x5d samo zbog tih boja koje su mi bile prirasle za srce kad sam imao is50. Sto se tice ostalih boja (sax, klarinet,strings, klaviri, orgulje itd...) takodje mi je na is 50 bilo sve fenomenalno. Mislim da svi znaju cuveni M1 klavir, koji je fenomenalan, a to nema sanse da nadjes na yamahi. Svaka klavijatura ima svoje prednosti i mane, ali ako ti treba aranzerska klaviijatura sa solidnim bojama, mislim da bi ti taj i30 (s obzirom na godiste) jako dobro radio posao.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 09.06.2010, 23:53   #32
HUZO
Drugar foruma
 
HUZO's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 66
Downloads: 303
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: triton LE
Interesi: sviram
HUZO befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
HUZO pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ajme mnogo hvala svima na savjetima,sve sam postove procitao i odlucio zadrzat LE-a,pa predobra je to klava da bi je dao za starog i30 koliko god mogucnosti on da ima,samplovi su samplovi...dok ne skupim lovu za aranzer,svirat cu uz midi,sta me briga,mnogi su zaradili love i love na pustanju midija

nazalost u hrvatskoj je stanje takvo da se svi natezu za svaki dinar i nema nekih kombinacija dobrih nazalost...da sam u srbiji,bosni,austriji,njemackoj gdje je ta muzika trazenija i zastupljenija,vjeojatno bi vec iskombinirao nesto,ovako mi ostaje LE i midi fajlovi

ionako sviram kod kuce samo,za sebe,ali opet mi fali ljeva ruka da svira pratnju!


BTW da pitam,kako ukljucit da sviram ljevu ruku na tritonu?? davno sam to radio i zabravio sam sad kako se to radi! stavio bih neki bas na ljevu ruku i split do odredjene note,ali nemogu se sjetit nikako kako to uraditi!
HUZO je offline   Reply With Quote
Star 10.06.2010, 00:03   #33
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ja sam imao i30... i stvarno zvuci kao igracka, korg je stvarno uskratio najbitnije frekvencije svojim klavijaturama.... noviji i mogu da prodju jer imaju ekvilajzere, dok i serija zvuci ko kanta... pa bolje da uzmes pa50 nego i30... jes uradjen kvalitetno al za gledanje, a to ne kupuje benzin i placa racune... i drugo, u Srbiji i30 ide oko 300-400e zavisi od opreme i stanja a le 500-550evra pa ti vidi.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 10.06.2010, 01:01   #34
amavrenski
Vredan član društva
 
amavrenski's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.05.2005
Mjesto: Srbija, Zrenjanin
Godina: 38
Postovi: 134
Downloads: 364
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: korg tr, korg pa2xpro
Interesi: muzika
amavrenski befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
amavrenski pošalji poruku preko Yahoo! messengera amavrenski pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@nikadvisekorg: bez namere da izazovem neku svadji ili slicno... ozbiljna je to masina, samo ko zna da je nasteluje... a kako mislis nema ekvilaizer?
amavrenski je offline   Reply With Quote
Star 10.06.2010, 01:18   #35
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Verovatno kolega misli na Master ekvilajzer .... mada moze se klavijatura dobro nastelovati i bez njega.
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 10.06.2010, 08:44   #36
doktor87
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 29.06.2008
Mjesto: Сурчин
Postovi: 139
Downloads: 88
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: KORG X5D
Interesi: Maloletnice... :))))
doktor87 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
doktor87 pošalji poruku preko MSN messengera doktor87 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sto se tice nostalgije za bojama sa vasih starih i prodatih klavijatura imam da kazem jedno: NEMOJTE IH PRODAVATI ili ih bar ponovo kupite za male pare kad naletite za licnu kolekciju, ako vam to kao umetnicima ista znaci!
Ja imam X5D i ako ne bude potpuno zaradio drugu klavijaturu necu ga prodavati i dodavati novac...trenutno ne tezgarim aktivno pa zato kazem.

Sto se tice pomenutog aranzera...kolega koji je postavio temu svoje interesovanje za kvalitet zvuka je usmerio na harmonike. Posto on ima AI2 sintezu i dva oscilatora identicno kao i X5D mislim da imam pravo da dam svoje misljenje o samom zvuku.

Nema teorijske sanse da dobijes ista vise od kvaliteta WELTMAISTER od 80 basova sto se velike kabine tice, sto se male tice isto u klasi WELTMAISTER od 120 koji ima malu kabinu...nista specijalno. I to kroz jednu ili jednu i po oktavu relativno vernog zvuka...zavisno od efekata i jos nekih parametara koje mozes da dostelujes. O Organ ili Master registru skoro da nema govora...jer je razlika u oscilatorima onda kod organ registra 2 oktave a tu je deformacija tona haoticna zajedno sa dinamikom a master ne mozes da dobijes jer imas samo 2 oscilatora a treba ti bar 4 ( pod uslovom da je jedan Mussette koji vec imas na njemu fabricki i da dodas jos po tri oktave). Jednostavno ta sinteza ne daje potreban zvuk harmonike za nase tezge, ali zato zurle, gajde i zabavnjake moze da odradi kad god hoces!

Sto se tice ritam sekcije, to je po meni stvar ukusa...mada sam ja ljubitelj i korisnik bubnjara. Ne sudi po snimcima sa kucne kamere koje ces da slusas na zvucnicima od 30ak eura
Takodje bi ozbiljno trebao da razmislis o PSR 1500 ako ti vec treba aranzer.
Za ostalo nisam kompetentan...
doktor87 je offline   Reply With Quote
Star 10.06.2010, 10:00   #37
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sa kolegom @doktor87, slažem se u potpunosti.....

Nije mi jasno, čemu se kupuju klavijature od 1500-3000 eura, da bi kasnije tražili neke zujalice od DX-11, ili DX-27????
I još jednom da i ja ponovim, najbolje je klavijaturu čut na neki razglas, ili barem pojačalo, a ne sudit o njoj prema zvuku od laptopa....onda se o njoj daje sud
__________________
Bolje bit mrtav pijan, nego mrtav trezan




svirko je offline   Reply With Quote
Star 10.06.2010, 11:53   #38
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 51
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nije mi jasno, čemu se kupuju klavijature od 1500-3000 eura, da bi kasnije tražili neke zujalice od DX-11, ili DX-27????

e to bata svirko! bilo je vec davno vreme da se takvo pitanje postavi.
slicno je to kad su harmonike-boje u pitanju. naravno da svako voli da cuje neki instrument a da to zvuci sto vise original il jos bolje - isto kao original.

ja to razumem kad je studijski rad u pitanju tj. komercialno snimanje CD-a. a za svirke pred pijanih gostiju il druge zahebancije? po meni, tu ne mora biti sve original ...

nije ovde tema za to, al neka slobodno kazu kolege koje sviraju svaki vikend po lokalima - dal im je jos neki gost prisao i reko "ova harmonika ti nije bas neka dobra boja" ili "ubaci drugi saxofon, ovaj ti je za nista" ...


izvinjavam se za offtopic!
pozdrav
__________________
grandia je offline   Reply With Quote
Star 10.06.2010, 14:15   #39
amavrenski
Vredan član društva
 
amavrenski's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.05.2005
Mjesto: Srbija, Zrenjanin
Godina: 38
Postovi: 134
Downloads: 364
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: korg tr, korg pa2xpro
Interesi: muzika
amavrenski befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
amavrenski pošalji poruku preko Yahoo! messengera amavrenski pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

jedino ko cuje nijanse su muzicari koji svracaju na svirke, pa oni komentarisu, a sto se gostiju tice, realno danas, je jako malo onih pravih slusaoca muzike, koji mogu da cuju pravu stvar, da ocene sta je stvarno dobro a sta ne... mislim da je danas kod velike vecine mase, bitno da muzika gruva, samo glasno i brzo... eto moje misljenje...

odosmo u off...
amavrenski je offline   Reply With Quote
Star 11.06.2010, 00:26   #40
HUZO
Drugar foruma
 
HUZO's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 66
Downloads: 303
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: triton LE
Interesi: sviram
HUZO befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
HUZO pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

kad vec oftopicarimo da pitam,kako ukljucit da sviram ljevu ruku na tritonu?? davno sam to radio i zabravio sam sad kako se to radi! stavio bih neki bas na ljevu ruku i split do odredjene note,ali nemogu se sjetit nikako kako to uraditi!
HUZO je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:02


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije