Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.04.2013, 22:33   #31
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hajde poslusaj me, pa umjesto tog Sound Canvasa, pronadji Virtual Sound Canvas MP1 koji je VST PlugIn. Zatim skini VST Host koji je Free program a onda startuj VST Host pa uvedi MP1 u njega. VST Hostu dodijeli za MidiIn Midi Yoke 1. Bice ti lakse i manje ce problema biti. Jedina nuz pojava je pri ovome da procitas bar ovlas sta je to VST Host i kako ces mu definisati Midi In i Audio Device (tvoju Sound kartu). Posto je ta karta interna, bilo bi dobro da skines i instaliras ASIO4All Driver koji tvoju internu MME kartu pretvara u WDM ASIO Audio kartu, tako da moze raditi sa manjim kasnjenjem. Taj ASIO4All Driver ce se kasnije pojaviti u VST Host programu za izbor kao Audio Devices.

Link za VST Host program gdje ces skinuti verziju koja odgovara tvom operativnom sistemu:
http://www.hermannseib.com/vsthost.htm

Link za ASIO4All Driver:
http://www.asio4all.com/
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 02.04.2013, 23:19   #32
formula95
Vredan član društva
 
formula95's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.02.2011
Mjesto: Ruma
Godina: 28
Postovi: 178
Downloads: 196
Uploads: 3
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
Instrumenti: Basprim, Yamaha psr s700, Gitara
Interesi: Svasta nesto
formula95 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
formula95 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Poslusao sam vas, skinuo sam vsthost i asio4all i to je uredu. Ama opet me muci ovaj vst plugin, skinuo sam ga odavde http://www.roland.com/support/articl...P1&id=15813994
i kad sam hteo da ga instaliram raspakovao sam sve u poseban folder na desktopu, isao sam desni klik na setup-properties-compatibility-otkacio sam ono "run this program in compatibility mode for:" pa sam izabrao Windows XP (SP2) i dole sam otkacio "run this program as an administrator". I kada to zavrsio kliknuo sam na setup da krenem instalaciju, i 3 puta sam kliknuo na "next" i taj treci put kad sam kliknuo na "next" izbacilo mi je sledece: "Virtual Sound Canvas VST is available only with a Pentium(R) processor with MMX (R) technology." I sad tu ne znam sta da radim..
formula95 je offline   Reply With Quote
Star 02.04.2013, 23:25   #33
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To sto si ti skidao je samo Update. Moras imati vec instaliran MP1 VST da bi mogao uopste da instaliras taj Update. Sound Canvas MP-1 nije "Free" PlugIn.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 02.04.2013, 23:27   #34
formula95
Vredan član društva
 
formula95's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.02.2011
Mjesto: Ruma
Godina: 28
Postovi: 178
Downloads: 196
Uploads: 3
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
Instrumenti: Basprim, Yamaha psr s700, Gitara
Interesi: Svasta nesto
formula95 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
formula95 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Aha pa vidim ja da je tesko doci do njega za DZ, jel ima neki free plugin a da radi taj posao?
formula95 je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2013, 00:36   #35
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nema u tom kvalitetu a da je multitimbralni, to jest, da istovremeno moze da reprodukuje sound programe na svih 16 midi kanala. Nema dzabe ni kod babe, momak. Postoje i daleeeeeko kvalitetniji multitimbralni VST instrumenti (Rompleri) koji se kvalitetom sounda mogu bez ikakvih problema mjeriti sa najboljim hardver aranzerima. Recimo, Hypersonic 2 sa Sample ROMom od preko 1.5GB (paznja, komprimiranih 1.5GB) samplova ali to debelo i kosta. Nije nikakvo cudo sto debelo kosta jer bilo bi nebulozno za sitne pare dobiti Sound Engine koji ima sigurno preko 5 puta veci Sample ROM nego jedan Tyros 4 ili Korg PA3X a zu to i za citavu klasu bolje i brojnije efekte, slozeniju i bogatiju strukturu sounda kao i nekoliko puta kompleksniji i mocniji Sound Editor.

Promijenjeno od tranzit (03.04.2013 u 00:45 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2013, 00:42   #36
formula95
Vredan član društva
 
formula95's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.02.2011
Mjesto: Ruma
Godina: 28
Postovi: 178
Downloads: 196
Uploads: 3
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
Instrumenti: Basprim, Yamaha psr s700, Gitara
Interesi: Svasta nesto
formula95 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
formula95 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

A znam da nema dzabe ni kod babe nego sam mislio cisto probati kako to sve funkcionise, da vidim kako izgleda kad se poveze sve to, a ako mi se dopadne i privuce me, posle bih ja stedeo pare za te najbolje programe u odnosu cena/kvalitet. A nisam nasao ni neku stranicu za kupovinu tog MP1 plugina, i kako bih ja to mogao kupiti odavde? To moze da se posalje i putem mejla ako se ne varam buduci da je fajl? Hvala vam stvarno jos jednom na odvojenom vremenu!
formula95 je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2013, 01:01   #37
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sjetih se na tvoju veliku srecu jednog potpuno besplatnog a kvalitetom sigurno par stotina puta boljeg od Sound Canvasa, koji dolazi cini mi se cak i sa General Midi Bankom, a ako i ne dolazi lako ga je naci. Radi se o Emulator Proteus VX stand alone i VSTi PlgIn softver instrumentu. Evo ti i Link gdje mozes da skines Proteus VX i njegov Manual.

http://www.creative.com/emu/proteusvx/
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
formula95 (03.04.2013)
Star 03.04.2013, 07:37   #38
formula95
Vredan član društva
 
formula95's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.02.2011
Mjesto: Ruma
Godina: 28
Postovi: 178
Downloads: 196
Uploads: 3
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
Instrumenti: Basprim, Yamaha psr s700, Gitara
Interesi: Svasta nesto
formula95 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
formula95 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala vam do neba!!! Sad idem u skolu pa ne mogu stici da skinem ovo, a cim dodjem bacam se na posao
Dodato:
Skinuo sam ProteusVX i ASIO4ALL driver i instalirao sam. E sad, sta meni treba od tih programa sve, posto mi je ostao i onaj vsthost, jel mi to treba sada kada sam skinuo ProteusVX, posto taj proteus je software koliko vidim a rekli ste da ima i VST PlugIn pa mi nije jasno to. Citao sam i manuale i od vsthosta i proteusa i muci me to sto sam podesavao vsthost a ne znam uopste jel mi treba sad taj program? A opet ako mi ne treba i ako mi trebaju samo ProteusVX i Live Styler i onaj Midi Yoke, ta 3 me skroz zbune. Podesavao sam i u proteusu nesto za Midi In i stavio sam koliko se secam midi yoke 1 a ne znam jel to treba tako uopste. Jel mi mozete reci samo, posto me to muci sve vreme, ja kad pustim style na live styleru jel on treba da se cuje na zvucnicima od kompjutera ili na klavijaturi?

Promijenjeno od formula95 (03.04.2013 u 13:43 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
formula95 je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2013, 00:30   #39
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako upotrebljavas Proteus VX kao stand alone onda ti nije neophodan VST Host. Pravilno si odredio Midi In kod Proteusa VX. To je u sustini sve sto treba. Ono sto sviras cuce se na zvucnicima kompjutera jer Proteus VX nema nikakve veze (Audio) sa klavijaturom.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2013, 00:40   #40
formula95
Vredan član društva
 
formula95's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.02.2011
Mjesto: Ruma
Godina: 28
Postovi: 178
Downloads: 196
Uploads: 3
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
Instrumenti: Basprim, Yamaha psr s700, Gitara
Interesi: Svasta nesto
formula95 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
formula95 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jeste, taj proteus vx sto sam skinuo je stand alone. I onda recimo da sam taj midi in dobro uradio, sta dalje treba da uradim, live styler cu po svoj prilici morati da uninstaliram pa ponovo instaliram zato sto sam svasta nesto podesavao sto verovatno ne valja. A opet ne znam u cemu moze biti problem posto sam stavio i na live styleru kako ste rekli u onaj midi in, usb midi interface, a to je valjda eksterni aranzer prikljucen preko usb midi kabla. A provalio sam kada pustim neku muziku na youtube radi i cuje se na zvucnike normalno i cim udjem u live styler ta muzika se ugasi, tj nestane ton, pa nemam predstavu jel to sad dobro ili lose.
formula95 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije