Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.07.2020, 14:32   #131
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Novi Update za SX900 koji ispravlja problem vezan uz Favorite.

Citat:
V1.04 to V1.05
Fixed a rarely occurring problem in which the instrument would not be started after a file had been removed from “Favorites.”
https://europe.yamaha.com/en/support...psr-sx900.html

I ista stvar za sx700 samo se radi o verziji 1.04.

https://europe.yamaha.com/en/support...psr-sx700.html

Promijenjeno od casper (17.07.2020 u 15:02 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 25.07.2020, 09:48   #132
Humu
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 26.09.2018
Postovi: 140
Downloads: 54
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Humu ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kako sam u posjedu Yamahe sx700 mozda je red i za mojih “two cents” o ovoj klavijaturi. Nakon mog pocetnog entuzijazma kratak osvrt, za otici svirku je ok. Balkan pack pokrije dio toga, nesto dodate i tako. Vrlo dobar posao iz Yamahe. Ono sto mi je drago mogu provesti puno vremena svirajuci na tvornickim ritmovima jer su jako dobre pratnje. Svirke na prostorima Balkana se razlikuju jako, kao nigdje na svijetu pretpostavljam, tako da ne mogu reci da su postavke jednako upotrebljive za podrucje Slovenije, Zagorja, Bosne ili Makedonije. Izrada je solidna. Nije lose sve u svemu.
Humu je offline   Reply With Quote
Star 03.08.2020, 14:08   #133
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Novi YEM 2.7.0

V2.6.0 to V2.7.0
  • Now supports the PSR-SX600.
  • Incremental installation of Expansion Packs using a USB flash drive called as "Quick Installation" is now available on the PSR-SX900, the PSR-SX700 and the PSR-SX600 with the latest firmware.
  • Yamaha Expansion Manager no longer supports Windows 7.
  • Now supports only 64-bit Windows.
  • Solved some other minor problems.

Dakle, V2.7.0 podržava novi model sx600 ali isto tako omogućuje "brzu instalaciju" za sx700/900 koji su nadograđeni najnovijim firmware.
Ova verzija YEMa se može koristiti samo na 64bit sutavima Win8.1 i 10.

Zaključak, ako želite svirati Yamahu morate biti "apsolutno update".
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
tyros2 (03.08.2020)
Star 01.09.2020, 22:08   #134
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav kolege. Posto je moj voljeni korg pa900 poceo da me izdaje, malo sam obisao prodavnice u potrazi za novom klavijaturom, pa mi je u jednom momentu zapala za oko psr sx900. Onako, kako sam video na prvu loptu, izrada je sasvim zadovoljavajuca (pogotovo posle pa900) i dirke mi se svidjaju, e sada mene zanimaju neke stvari koje cete mi vi mozda pojasniti.. npr. Kada pricamo o ram memoriji, video sam da je 1gb, mene zanima koliko je to iskoristivo za semplove... da li je apsolutno cela memorija dostupna za manipulaciju kako mi hocemo, ili nesto otpada na os. itd... video sam ovde u postovima da jedan deo ide na memorisanje registracija, ritmova itd.. ali znam da to ne zauzima mnogo tako da to nije toliko strasno. Dalje, da li je ostao sistem kao kof starijih psr serija da se npr.stvari koje nama trebaju moguce pohraniti na usb, i pozivati ih trenutno u klavijaturu, ritmove npr.itd? Dalje, interesuje me kako su resene terce, da li je jos uvek potreban midi kabal ili je to sada reseno, takodje da li terce mogu da se transponuju? Na kraju krajeva, posto ja sviram 90% narodnu muziku interesuje me u principu koliko bi mi klavijatura "legla" posle korga pa900 u smislu da li moze da se sredi da moze sa njom da se odradi solidna narodnjacka tezga? Ja trenutno u pa900 imam sredjeno stanje i za aranzersku svirku, ali i za bendovsku. Imam sredjene solo boje, terce koje se transponuju, stanje za bass kontru od normalnih gitara pa do drajfa. Sredio sam dosta ritmova po varijacijama za pesme koje imaju po vise ritmova u sebi, pa se malo plasim da to nebi mogao uraditi na toj yamahi. A opet yamaha me privlaci zbog opasne ritam sekcije koja mi nedostaje jos od moje stare psr s700, ali silom prilika sam davno presao na korga zbog tadasnje apsolutne prevlasti koju je imao sto se tice narodne muzike. Iskreno se nadam da se stanje sad promenilo... interesuje me i kako je resen touch ekran, nekako mi je povukao na kronos, ali verovatno nisam video dobro 😆 Sve u svemu imam veliku dilemu izmedju korga pa1000 koji mi se svidja iz razloga sto bi jednostavno sav sadasnji materijal mogao jednostavno preko pa managera samo ubaciti u pa1000 i ici na tezgu u roku od sat vremena, i izmedju sx900 za koju sam siguran da bi se pomucio, ali da bi zvucala za 3 klase kvalitetnije. Zato me i zanima toliko stvari od kolega koji su vec u kontaktu s njom, jel iskreno ne bih da dam 2000€, i da se posle par dana udaram u glavu. Voleo bi bar 5 godina da imam mir. A kad vec izdvajam 2000€, a nisam toliko siguran u yamahu, onda kontam bolje jos 700-800e pa da ponovo uzmem pa4x, i da se onda udaram u glavu jos vise 😂😂😂
Izvinjavam se na predugackom postu.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 01.09.2020, 23:14   #135
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Biti ću oprezan i ograditi se od teksta koji slijedi. Nemoj prelaziti na Yamahu jer bi (opet) casper mogao biti kriv što te nagovorio.

Ram (to se kod SX zove Expansion Memory) od 1GB služi za unos tkz. Packova. Da, cijeli taj je prostor namjenjen za samplove iako u njega možeš staviti i ostale stvari poput ritmova, registracija, multipadova ... OS nema veze s tim dijelom. Specifičnost je i ta što postoji 16.384 mjesta. Za usporedbu, kod Tyros4 smo to nazivali Custom voices i stalo ih je samo 128.

Terce se sada rade na drugačiji način, preko scale moda i samo je nebo granica, tj. tvoja sposobnost da ih uradiš kvalitetno. Mogu se transponirati.
Video u kojem sam objasnio postupak pogledaj ovdje.
https://youtu.be/RfmEVpMV-78

Što se tiče pohrane i usporedbe s PSR S serijom. Kod SX je isti princip, sve možeš pohranjivati na USB stick ali kod SX imaš u samoj klavijaturi 4GB USER memorije na koju ti stane sve što je potrebno. To je neovisno od onog RAM-a s početka priče i u tu memoriju se između ostalog upisuju Audio Stylovi koji su dosta veliki.
Touch ekran je dobar, sasvim iskoristiv i s odličnim odzivom. Uzmi u obzir da je Yamahaha prije nekog vremena dala mnogo besplatnih Packova, oni koji su koštali po 100 i više eura, sada možeš skinuti besplatno. Ima tu dosta materijala koji će ti biti korisni.
https://shop.usa.yamaha.com/en/downl...st_order=price

Mogao bih pisati dugo ali mislim da je za sada dosta. Ovdje je usporedba SX900 i Tyros5 pa baci oko malo i na tu razliku. Čisto da napraviš usporedbu.
https://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=31456

Moram na kraju još jednom istaknuti, prelazak s Korga na Yamahu nije lagan zadatak. Imat ćeš posla preko glave, trebat će ti dosta vremena za to. Dobro prevagni da li je trud ispalativ jer će dobro sređen Korg uvijek bolje zvučati od "fake" napuacne Yamahe.
casper je offline   Reply With Quote
Star 02.09.2020, 00:03   #136
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svaka cast Casper, nisam ni sumnjao da ces se javiti i objasniti mi ono sto me zanima na tebi svojstven nacin. Ovaj tutorijal je zlata vredan sto si postavio na yt, pretpostavljam da je postupak isti i kod sx serija kao sto si objasnio na genosu... upravo tako kao sto si rekao "samo nebo je granica". Veoma sam pozitivno iznenadjen koliko je yamaha napredovala u smislu otvaranja op.sistema prema korisnicima, iskreno nisam se nadao da je ovo sve moguce na novim serijama. O velikodusnosti ram-a i user memorije prema nama kupcima necu ni da pricam... kod korga je jos to sve svedeno na kasicicu, osim kod top modela. 1gb za semplove i 4gb za packove i ostalo, s tim da su svi packovi besplatni... to je stvarno premija. Ovo su veoma ozbiljni argumenti da covek pocne ozbiljno da razmislja o prelazenju na yamahu, jel je ocigledno da je yamaha odradila veoma dobro svoj domaci zadatak. Zao mi je sto nema vise videa i prezentacija npr.ns youtube konkretno ovih sx serija sredjenih za narodnu muziku, i verujem da bi to bio pun pogodak kada bi neko izreklamirao i postavio prezentaciju jednog cestitog seta za narodnjake. Ovako ljudi su jos uvek obazrivi i boje se da napuste sigurnost korga ( mislim na kolege koji sviraju narodnjake). O cemu upravo govori ova tvoja zadnja recenica: "Dobro prevagni da li je trud isplativ jer će dobro sređen Korg uvijek bolje zvučati od "fake" napucane Yamahe."
Mislim da sam dobro shvatio tvoju aluziju na mentalitet balkanskih muzicara, medju kojima sam i sam, koji su zatrovani zvukom korga i nemaju ni snage ni volje da se mrdnu u nekom drugom pravcu. Iskreno se nadam da cu uspeti sam sebe pobediti i da cu se nagovoriti na taj "rizik" da se pomerim sa mrtve tacke i ponovo poklonim svoje poverenje yamahi, ciji nadimak jos nosim.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 02.09.2020, 01:01   #137
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, postupak izrade terci je isti za sx i Genosa. U stvari, radi se o istom operativnom sistemu tako da gotovo sve ono što vidiš da se može i da svira na Gensou, moguće je i na SX900. Male razlike su u smislu memorije i nekih detalja ali to je nebitna priča. Najveća je razlika u samoj izradi i tipkama pa je samo zbog toga cijena niža za sx.
Pod "fake" napucanom Yamahom sam podrazumjevao slijedeće. Svi materijali (samplovi, ritmovi, voices, multipad ...) su kompatibilni još od svih starijih modela. Pogotovo mislim na samplove koji se sa starijeg na novi model prenose godinama, rekao bih desetljećima. To se i danas prodaje, i daje, i tako to traje, traje ... i zvuči kao stara kanta. Takav Pack upiši u SX900 i imat ćeš zvuk 90tih.

PSR SX vrijedi te novce ali da možda razmisliš o SX700. Duplo je manji ulog a možda ti i ne trebaju stvari koje 900 ima kao +. Vocalist, izlaz za tekst, veća memorija, dva sub outa...
casper je offline   Reply With Quote
Star 02.09.2020, 09:57   #138
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ti si Casper stvarno pravo blago na forumu... mislim da nema teme vezane za yamahu gde ti nemozes pomoci i dati dragoceni savet. Privilegija te je imsti ovde. Stvarno si mi mnogo pomogao sa yamahom. Sada sam gledao i sx700, kao mladjeg brata ove sx900 i ako je u pitanju samo to sto kazes, to je vise nego dobar deal, s obzirom da se cena nove krece oko 1000€. 400mb za semplove, 1gb za packove i ostale potrebstine,plus sve ove funkcije koje smo vec nabrojali, stvarno covek ne moze da pozeli bolje za te pare. Razmisljao sam da uzmem npr. sx700 i ostavim pa900 u prelaznom periodu, dok ne sredim potpuno yamahu, i onda da potpuno predjem na yamahu. Nasao sam na youtube prezentaciju koju je pravio neki nas covek upravo za sx700 bas za narodnjake... i nemogu se nacuditi kako to mocno zvuci... pun pogodak. Mislim da se necu mnogo razmisljati.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio yamahapassion za ovaj koristan post:
casper (02.09.2020)
Star 02.09.2020, 11:08   #139
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uvijek je dobro imati rezervno vrijeme za pripremu nove klavijature. U ovom slučaju će ti pa900 poslužiti da i dalje sviraš, a novu klavijaturu pripremaš.
Ne znam koliko ti znače neke opcije ali trebaš računati da sx700 nema mogućnosti priključka vanjskog ekrana. Ali zato za vanjske tekstove možeš koristiti SongBok+.
Ako te još nešto zanima u vezi opcija, slobodno pitaj.

Mala ispravka. 400mb služi za unos Packove. U njima se praktički nalaze samplovi. Ovih 1GB USER memorije možeš shvatiti kao "fiksni" USB stick u klavijaturi.
U stvari, pogledaj ovaj video i bit će ti jasno kako je to "složeno" kod Yamaha aranžera. https://youtu.be/abOb0fUIC2Y
casper je offline   Reply With Quote
Star 02.09.2020, 23:21   #140
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Casper,evo bas sam odgledao ovaj tvoj video i desilo se ono cega sam se plasio... a to je da se pogubim u tim silnim postupcima i objasnjenjima, i sve pocinje da zvuci previse komplikovano za mene... donekle sam uhvatio nit da se u npr.jedan expansion pack mogu uneti way semplovi, ali mi nije jasna njihova dalja obrada i upotreba, kao i to koliko je yamaha ogranicena u pogledu upotrebe npr. semplova koje svi mi koristimo koji sviramo narodnu muziku. Takodje, ne svidja mi se i to sto se yamaha vise oslanja na neki vanjski softver kod sredjivanja materijala za klavijaturu nego npr. na sredjivanje u samoj klavijaturi kao sto sam npr.navikao na korgu,da neke stvari sredjujem u letu pa cak cesto puta i na samoj tezgi u toku sviranja. Ali opet, kada cujem demo koji je onaj covek odsvirao na sx700 zaboravim na sve strahove... jednostavno to zvuci predobro i voleo bi da i ja mogu tako zazvucati.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije