Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Kutak za harmonikaše

Kutak za harmonikaše Pravo mesto, za pravo pitanje ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.11.2009, 12:29   #31
shtimerserviser
Moderator
 
shtimerserviser's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2008
Mjesto: Skopje Makedonija
Postovi: 341
Downloads: 2
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 58 puta u 48 Postova
Instrumenti: harmonika i kontrabas
shtimerserviser befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
shtimerserviser pošalji poruku preko MSN messengera shtimerserviser pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

nikolakg ! Udica je bacena.
shtimerserviser je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2009, 22:55   #32
MileGuerrini
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 01.07.2008
Postovi: 110
Downloads: 26
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
MileGuerrini befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Za te novce se nadje i Settimio Soprani Artist6 i Scandalli Super6 koje su tonski bolje i lakse od Presidenta! Ja mislim da je realna cijena za takvu harm. trenutno u HR oko 5000-6000€ max!!
MileGuerrini je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2009, 15:44   #33
emrah
Početnik forumacije!
 
emrah's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.08.2006
Mjesto: far
Postovi: 8
Downloads: 52
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Interesi: dfg
emrah befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
emrah pošalji poruku preko ICQ messengera emrah pošalji poruku preko AIM messengera emrah pošalji poruku preko MSN messengera emrah pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od sale75 Pokaži Post
Odgovor sam dao svima koga interesuje nesto iz prve ruke pa bilo to i posle godinu dana.I ogromna je razlika izmedju starog Presidenta 1979-81 i svih ostalih kasnijih modela.Mislim da sam kompetentan a i takvu harm.posedujem.Profesionalni sam muzicar a i popravljam i stimujem harmonike.

Saljem slike Guerrini President Champion 1980.

Slika klavirne Guerrini President Superior2 1979.



poz..
sale75 a ovaj stosi stavıo sliku president klavirni 1979 god. jelse prodaje ?
da bih prodo kolko muje cena??
Dodato:
poz.

imali nekog da proda 79' , 80 ,81 ,82 god. Guerrini Superior 2 president ???
__________________
www.google.com

Promijenjeno od emrah (27.11.2009 u 22:34 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
emrah je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2009, 02:18   #34
sale75
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.01.2005
Postovi: 3
Downloads: 61
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
sale75 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovaj sa slike sto sam stavio je prodat.
Stari President 78,79,80 sa alu deklom ima vece plocice sa tonovima u kabini od tona F prvih 8 ,takodje imaju velike otvore u samom fasenu.Uzmite President sa Plasticnom deklom od 82god i uporedite velicinu plocica sa 78,79,80god i videcete razliku.Uostalom pitajte majstor Gracu iz BG koji je godinama Guerrinijev serviser kao i Dragog Gadzinhanca iz Nisa sta misli o ovoj harmonici,na cijem modelu svira Bosanac,Pavkovic,Caslav,Goran Mitic,Aca Sofronijevic,Boban Kopunovic....Takodje i poznajem kako je nastao prvi model Presidenta,kako je prvo Bata Kanda isao sa svojom harm Settimio Soprani Artist VI i da se po njoj napravi prvi model Presidenta i taj model je sa drugacijom deklom.Imam i slike


Dodato:

Emrah gde se nudi ta harmonika jer ti je neko direktno ponudio?Cena te harmonike u BG je ta koju si naveo.Ja imam licno svoju 1979 i uporedjivao sam je sa Scandalijem Super VI iz 50 god.tonski je moja bolja,masniji ton,tehnicki unapredjenija i za virtuozno sviranje klavijatura,Super VI ima jedinstveniji bas u levoj strani.Nekada su to bile ovde skuplje harm,ali za narodnu muziku stare prve serije Presidenta su se izdvojile.


Ne citirajte bez potrebe post iznad svog.A nemojte ni citirati samoga sebe u istom postu.

Promijenjeno od Sejox (29.11.2009 u 02:59 sati) Razlog: Obrisani nepotrebni citati.
sale75 je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2010, 21:29   #35
bodeji
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.07.2008
Postovi: 2
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
bodeji befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

8500 evra mozes da kupis dvije takve
bodeji je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2010, 11:58   #36
zoki73
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.12.2008
Postovi: 13
Downloads: 1
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
zoki73 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Možeš i četiri, ako ti neko proda komad po 2125eura.
zoki73 je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2010, 12:14   #37
shtimerserviser
Moderator
 
shtimerserviser's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2008
Mjesto: Skopje Makedonija
Postovi: 341
Downloads: 2
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 58 puta u 48 Postova
Instrumenti: harmonika i kontrabas
shtimerserviser befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
shtimerserviser pošalji poruku preko MSN messengera shtimerserviser pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

POSHTOVANI ! Neznam koja je svrha otvarati diskusiju posle nekoliko meseci od zadnjega posta,toje kako da pricate sami sa sobom.Sve shto je trebalo diskutiralose kada je to bilo potrebno-aktuelno.Pozz.
shtimerserviser je offline   Reply With Quote
Star 21.06.2010, 11:06   #38
icoguerrini
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.06.2010
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
icoguerrini befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo i ja molim pomoc oko izbora harmonike. Vec sam ovo dao na neke druge forume, pa da se nebi ponavljali. Ovo su moja iskustva i razmisljanja sto sam stavio na jednu hrpu.

Kupuje se profesionalna harmonika. Procito sam ovaj forum ali nisam nasao pravi ogovor. Dati cu vam dosta detalja o tome sta zelim a vi me probajte savjerovati koji model i godina bi odgovarao. Radi se oklavirnoj harmonici 120 basova, 4 glasa 2 +2.

Znaci harmonika za narodnu glazbu i sevdah.
Harmonika mora biti i lijepa tako da sam guerrini superior 3, izbacio, mada su odlične tonski, kao i dallape. Guerrini ima taj brand, ali mozete me i razuvjeriti u tome.
Godina proizvodnje Guerriniia president mislim na one sa metalnom deklom, a sto se tiče Superior 2, 78/79 godiste ulazi u raspravu.

Znaci dilema je izmedu.

1. Guerrini Superior 2
2. Guerrini Superior 2 President
3. Guerrini Superior 3
4. Siwa & Figli, Artist model, NOVA
5. Dalape Supermaestro.

Tipka plitka i mekana. Ali neprevise plitka. I na mali dodir da ton postiže svoju maksimalnu glasnocu. Tipka brza, da brzo reagira.
Sta se tice razvlačenja i uvlačenja, maksimalna glasnoča tona uz ne prevelik napor prilikom razvlačenja i uvlačenja, Tj. da se ne mora ko luđak razvlačiti harmoniku da bi ona bila glasna.
Znaci da ima močan ton, sto dubinom i cistocom, da ima ostrine i njeznosti. Jako dubok Bason, oštar organ, i da se ne guše tonovi kad se brzo preleti preko nje.

Znaci na mali pomak tipke da ton svira punom snagom, i da se ne guši tj da polovično odsvira.

Sad cuvam dati neke linkove na youtube-u i usporedbe.

1. Ovo je harmonika od ALEKSANDAR SOFRONIJEVIC, po meni odlična kabina. Ovo dole je link na youtubeu. Meni je ovo odličan zvuk kabine.

http://www.youtube.com/watch?v=8GIAi-P7TDk


2. Ovaj superior 3 ima odličan zvuk, neznam kakva je tipka. Ali nije harmonika lijepa i teska je.

http://www.youtube.com/watch?v=97pj8OX4u3w


3. Ovdje mi se isto sviđa organ. Moram reci da mi je klasičan dalapin jako reski zvuk ne sviđa.

http://www.youtube.com/watch?v=E8YS-1mfB-o

Ako ste gledali na yumidi.com, samplove za klavijature sto su napravili, og guerrini superior 2 president sta su napravili is tavili. To sve odlično zvuči, a posebno bason, koji je jak i zvučan.

Posebno mi je bitno da je bason a i cijela harmonika zvučna bez divljanja sa mijehom.

Uzmimo u obzir da harminikas od Halida Beslića se ne rastaje od svoje supoerior 2, ai mnogi drugi, Pavkovič od svojeg presidenta, itd...

Sad vi meni pomognite sta odbrati, uzimajuči u obzir ove stavke gore. Mislim da na foru ima puno stručnjaka koji če mi pomoči, a i drugima koji traže profesionalne harmonike.
Dugo sam razmisljao o tome sta zelim od zvuka do kondicije klavijature.
Harmonika treba biti original izvana i iznutra sa original tonovima i fasenima, i da ima dobru dihtaciju. Siwa i Figli pročitao sam na forumima da se brzo vare i da gube na dihtaviji sa vremenom.
Hvala vam svima na pomoči.

Hvala
icoguerrini je offline   Reply With Quote
Star 21.06.2010, 19:28   #39
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4053
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Definitivno Guerrini Superior 2 President.
Zbog cega? To vec i vrapci na granama znaju...
Razlika u ceni sama govori svoje.

Stavi Superior 2, ili bilo koju drugu harmoniku, i President pored nje.
Uzmi, sviraj 5min na Superior 2, skini, uzmi President, sviraj, pa se opet vrati na Superior 2.
Razlika ce ti biti jasna, licno sam se uverio.
Ne mogu recima opisati...
I onda se ljudi pitaju zasto je toliko skup President. Ime i kvalitet definitivno opravdavaju cenu!

Pozdrav
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 23.08.2010, 23:19   #40
Soprani
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.04.2010
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Soprani befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Ausrufezeichen guerrini president oro 2 elegant

ovo ne preporučam imao sam prilike probat osobno...
tonski jako loše, basson dobar a ostalo loše..
jedino klavijatura me se dojmila
Moje mišljenje naadam se da nikog ne vrijeđam.

Lp
Davor
Soprani je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
guerrini, harmonike, kupovine, savet


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije