Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.07.2015, 19:39   #11
djabua7
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 07.07.2015
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
djabua7 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da će ipak odluka pasti na
Allen&Heath ZED-18.

Već sam se praktički pomirio s Behringerom,ali svako malo vidim negativne komentare na račun Behringerovih mikseta...
Allen&Heath same pohvale... Od kvalitete zvuka, bez šumova, jasan ton itd itd. Očito je bolje dati malo više love,pa bit miran na duže vrijeme, nego kupiti nešto jeftinije,pa strahovat da ne rikne...
To je i uostalom zadnja granica,što se love tiče. Ako postoji koja trgovina gdje je ova mikseta jeftinija,molim vas preporučite.
Ovdje je cijena 4,241kn ako se plaća u kešu.

Što se tiče broja ulaza, mislim da je isti broj kao i kod Behringera, pa bi stoga stalo sve gore navedeno što bi na tom manjem koncertu zborova trebalo stati na nju.

Jedino mi nije jasno zašto neke miksete imaju ove ulaze i s gornje strane,ali isto imaju i hrpetinu ulaza sa stražnje strane. Po tome mi se i ova Allen&Heath mikseta čini puno jednostavnija,samo ne kužim u čemu je caka s tim ulazima odozada?
I evo za kraj slika miksete, pa mi recite jesam ja to sve dobro skužio,gdje se šta kopča itd.
Ovi ulazi uokvireni plavim kvadratićem, ne znam čemu služe,pa ako mi može netko objasnit.


http://i61.tinypic.com/oh0dxv.jpg

Promijenjeno od djabua7 (10.07.2015 u 19:44 sati)
djabua7 je offline   Reply With Quote
Star 10.07.2015, 21:38   #12
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

mono out......4 auxa......sve fino pise
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 11.07.2015, 01:49   #13
Bokic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 18.09.2007
Postovi: 459
Downloads: 747
Uploads: 16
Rekao HVALA: 96
Zahvalili mu 61 puta u 58 Postova
Instrumenti: Genos
Bokic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@djabua7,
nisam video iz dosadasnjih postova da li ti trebaju efekti u mixeru.
Čisto da znaš da ih Zed-18 nema.
Bokic je offline   Reply With Quote
Star 11.07.2015, 03:57   #14
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne treba ti 18 kanala. Bit će ti dovoljan ZED 16 ali kao što reče @Bokic, tebi trebaju i efekti. Znači, model ZED 16FX = 5880kn. Razlika u cijeni u odnosu na Behringera je upravo i odnos kvalitete. Ne kaže se za badava, koliko para toliko muzike.

Ono što si označio plavom bojom su AUX OUT. Oni služe da signal koji je ušao u mixer proslijeđuješ dalje po želji. Recimo prema pojačalu za monitor. Nemoj se time zamarati, u trenutnoj financijskoj konstrukciji ti ovo uopće nije bitno.

Moraš obratiti pažnju na ostale komponente u sustavu. Što vrijedi uložiti nešto više para u mixer ako su zvučnici loši. Ili ako imaš one mikrofone za dječje karaoke od 50 kuna. Sve komponente u sustavu moraju biti u sličnoj klasi.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
djabua7 (12.07.2015)
Star 11.07.2015, 13:00   #15
Hedonista
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.07.2015
Godina: 37
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Hedonista ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne znam dal se još može naći ali tebi bi očigledno najviše odgovarala Yamaha MG24/14 FX ... Imaš dva efekta po kanalu...brdo kanala, pa možeš i da prosiris sastav. Kompresor... Jedno vreme sam se ostrio da je uzmem. Ali pola kanala bi zvrjalo prazno.

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока
Hedonista je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Hedonista za ovaj koristan post:
djabua7 (12.07.2015)
Star 11.07.2015, 13:34   #16
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Odličan prijedlog. Ima jedna takva na njuškalu za 4 000 kn, s koferom. Za taj novac i ono što vama treba je to bolja opcija od svega predloženog. Samo treba provjeriti ispravnost.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
djabua7 (12.07.2015)
Star 12.07.2015, 00:49   #17
djabua7
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 07.07.2015
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
djabua7 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Upravo sam provjerio na njuškalu i ima dosta oglasa za prodaju Yamahe (uz kofer) po 3 tisuće, čak i 2,500kn.
Mene samo zanima jel s miksetama ista stvar, kao i sa ostalim instrumentima i sl., da više godina korištenja, mogu dovesti npr. do šumova kod mikrofona, instrumenata i do još kojekakvih grešaka, ili stvarno mikseta može biti super kvalitete,ako je na njoj godišnje svirano po 20-ak gaža (kako je navedeno u jednom oglasu)?

Što se tiče ostale opreme. Imamo skroz solidne 2 aktivne zvučne kutije,ali nisu skroz naše,pa i to planiramo s vremenom uzeti novo. Behringerove najvjerojtnije,jer sam za Behringerove zvučnike uglavnom samo vidio pohvale,a ne kao za miksete
Mikrofoni također bolje kvalitete. Shure ugl. na prvom mjestu... Kako skupimo novce, kupujemo 1 po 1 ,ali da budu kvalitetni
Za širokopojasne još nismo ništa odlučili koju marku uzimati itd.,a i to ću vas zamoliti za savjet,kad budemo opet s nekom lovom raspolagali i išli u kupnju

P.S.
Ima li efekata u Allen&Heath mikseti i što mi točno znače sami efekti (možda nešto kao da ubacim jeku i sl.)?
Ima li usb ulaza kod ove Yamahe?
To me zanima, jer ćemo definitivno sa zborom probati nasnimiti npr. neke amaterske snimke preko kompa.
Allen&Heath ZED18 sam izabrao,jer je ZED16 skuplji. Ne znam točno zašto,ali tako je.


Promijenjeno od djabua7 (12.07.2015 u 00:56 sati)
djabua7 je offline   Reply With Quote
Star 12.07.2015, 04:56   #18
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Efekat ti je potreban prvenstveno zbog pjevačkih mikrofona, to je ono što si nazvao jekom.
Zad16 je skuplji jer ima efekat (oznaka FX uz naziv), dok je varijanata ZED 18 bez efekta.
Yamaha MG24/14 FX nema USB ali se može snimati analognim putem.

Kao i kod ostalih tehničkih stvari, problemi su uvijek mogući kada kupuješ polovno. Treba provjeriti ispravnost, najbolje da to uradi netko s iskustvom.
casper je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2015, 12:48   #19
Hedonista
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.07.2015
Godina: 37
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Hedonista ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja takodje smatram da nema bolje za taj novac a pre ćeš gitariste naterati da kupe neki mali procesor sa efektima za gitaru nego što ćeš pevače tako da će ti efekti prvenstveno koristiti za njih. Imaš varijantu i presonus zvučne karte...samo neznam koliko kanalanajvise ima i koja je cena...samo onda ti dosta zavisi i od laptopa koji bi nosio. Skoro je neko pomenuo i digitalne miksere behringer da stižu kod nas. Proveri i to. Jeste malo više kablova i malo više znanja da to podrška ali verujem da se isplati. Ako neces...juri yamahu kupiš...I uživam u kvalitetu.

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

Promijenjeno od Hedonista (14.07.2015 u 12:50 sati)
Hedonista je offline   Reply With Quote
Star 01.12.2015, 00:16   #20
vadexfly
Ovaj baš voli da kuca
 
vadexfly's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.01.2012
Mjesto: Zrenjanin (okolina)
Godina: 29
Postovi: 312
Downloads: 197
Uploads: 3
Rekao HVALA: 149
Zahvalili mu 69 puta u 66 Postova
Instrumenti: Korg Pa600
Interesi: Muzika, Biciklizam
vadexfly ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
vadexfly pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja bih da se nadovezem na temu, stvarno mi se ne cita ovo sve prethodno.. samo hocu da pitam da li je BEHRINGER XENYX 2442 FX dobra mikseta za neke manje kafane do 50 ljudi na primer, neke kucne zabave, da gura 2x 300w, 2 klavijature i mozda 2 mikrofona? da li bi se dobro slagala uz na primer dve electro voice sx300 kutije?
vadexfly je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije