Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.05.2014, 20:29   #1
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Roland Va76 + Kontakt

Pozdrav svima.
Pokušaću da iznesem u ovoj temi što konkretnije podatke i postavim konkretna pitanja, kako bi svima koji se jave na ovu temu bilo lakše da odgovore.
Za jako mali novac sam kupio Roland Va76. Ja sam zadovoljan ovom klavijaturom, dirkama i njenom ritam sekcijom, međutim ne i solo bojama. Umesto da dajem novac na neku solo klavijaturu, imam trenutno neka preča ulaganja, na pamet mi je palo da koristim neki softverski sempler.
Naime, meni trebaju samo solo boje, i eventualno kontra gitara u ritmovima.

Namena:
Ovaj "sklop" će se koristiti na svirkama. Radi se o klupskim svirkama, i nekim manjim proslavama, gde ceo sistem neće raditi duže od 5, 6h, ako to igra neku ulogu u svemu ovome. Znači potrebno mi je da sve prođe bez bugova i bez otkazivanja.

Što se tiče lap topa:
Radi se Asusovo modelu, X75A, koji poseduje Intel B970 procesor, koji raspolaže sa 2Mb L2, radni takt je na 2.30Ghz. Imam 4Gb RAM memorije, međutim ja imam još jedan modul koji nisam ugradio od 4Gb, tako da faktički ako ugradim imam 8Gb RAM - a. HD od 500Gb, međutim imam prostor za ugradnju još jednom HD - a, i planiram nabaviti sebi SSD. Ne znam da li SSD može doprineti nešto ovom sistemu, i da li će bolje biti sa njim, ili mogu proći i bez toga.

Pitanja:
1. Da li ova konfiguracija može omogućiti to što meni treba?
2. Koja zvučna karta mi može završiti posao, uz napomenu, da mi ne trebaju neke ekstra skupe varijante, već ono što će mi završiti normalno posao?
3. Koji program je najbolji za ovo što meni treba?
4. Da li će se veza između računara i klavijature obaviti preko USB - MIDI kabla?
5. Da li zvučnu kartu povezujem sa Lap topom preko USB konekcije.

Hvala svima koji se budu odazvali na ovu temu.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2014, 21:35   #2
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Obavezno dodati taj drugi modul Ram-a, SDD obavezno jos kad bi se mogla dva spoiti u RAID 0 mod bilo bi jako dobro, procesor je dosta tanak ali ako nebudes preterano zahtevan mogao bi da progura jednu eventualno dve banke odabranih solo boja kojima nisi zadovoljan na rolandu, karta bi mogla biti neka m audio posto ti se ne daje mnogo para, Kontakt 5 bi bio odgovarajuci program uz pomoc nekog hosta tipa cantabile performer, i da zvucna bi bila USB, kao i USB to Midi kabal, da jos napomenem optimizacija OS-a je preko potrebna.
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2014, 23:14   #3
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ajde i ja malo da se ubacim u temu Mozda nije striktno vezana, ali trebalo bi "da je tu negde"
Naime, povezao sam i ja svoj Roland VA-5(VA-7) preko Midi kabla i Kontakt i sve radi lepo i sve je full sto se kaze. Imam problem, a to je taj da kada napravim Banku sa bojama ne mogu preko Volume potenciometra sa Rolanda da regulisem jacinu tih boja koje su u Kontaktu, nego moram da smanjujem ili na mikseti ili na laptopu, sto je i neprakticno i ruzno itd.
E sad, isto to sam probao gore na solo klavijaturi - Korg X5D koju koristim "recimo" kao Master koja je preko Midi kabla povezana sa laptopom, i kao sto rekoh, sve lepo radi kako treba i numericko menjanje boja i sve ostalo, ali kontrola jacine, tj. volume sa klavijature ne radi ni ovde, isto kao ni na Rolandu. E sad sta se secam, "pre" kada sam isto tako "vukao semplove" sa Kontakta, radio je Volume, znaci kada bih pomerao potenciometar na Rolandu, tako bi video kako se pomera levo-desno onaj klizac na Kontaktu za volume te odredjene boje, ali sada nije tako Ajde ne mora ni da bude na Rolandu ovo, neka bude na Korgu gore da mogu da stelujem volume sa klavijature, nije problem, a moze i "dole" na Rolandu da bude, naravno, jer kao sto rekoh, nikako nije prakticno da volume boje podesavam sa miksete ili laptopa Ima li neko resenje i pomoci?
Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]

Promijenjeno od AcaG600 (25.05.2014 u 23:15 sati)
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2014, 10:59   #4
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovo bi kontakt trebalo da radi bez problema, medjutim ima zvukova koji po defaultu ne reaguju na CC7 tj. volume kontrolu, to bi se trebalo resiti na veoma jednostavan nacin tako sto ce te u levom gornjem uglu gde pise Auto - odabrati Midi Automation i zatim CC7 kontrolu prevuci levim klikom misa na volume klizac na istrumentu koji biste hteli kontrolisati.



evo slike sta uraditi.
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2014, 13:19   #5
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolega, hvala u svakom slucaju, evo povezao Rolanda sa kompjuterom i sve radi super, cak i to smanjivanje boja, a da nisam ni odradio ono sto si rekao, ne znam ni sta mu bilo
Probao sam ovo gore na Korgu da odradim sa prevlacenjem, ali i dalje nece da mi smanjuje sa volume potenciometra na Korgu, dok dole na Rolandu radi sve kako treba iako nista nisam dirao, proradio sam izgleda Imam evo sad posao da posredjujem nov set sa semplovanim bojama na Rolandu dole, tako da necu mnogo da se zamlacujem sa Korgom gore, mada ne znam sto nece, trebalo bi da to radi i da funkcionise i na njemu
Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2014, 14:30   #6
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

moras prvo videti dali uopste korg salje CC7 kontrolu, neznam na kakav potenciometar mislis ali hardverski potenciometri koji sluze za sveukupno podesavanje neverujem da salju bilo kakve komande, a i default-ne postavke pojedinih instrumenata ne ukljucuju bas slanje svih podataka pa su potrebna dodatna podesavanja midi postavki, u Kontaktu postoji jedna skripta koja poseduje midi monitor pa tu mozes videti sta kontakt prima od podataka.
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2014, 14:44   #7
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da, mislio sam na hardverski klizni potenciometar koji se nalazi na samom Korgu Na Rolandu mi dole radi, doduse potenciometar koji radi balans izmedju aranzer sekcije i solo sekcije i radi bez problema Nema veze onda, bar da mi na Rolandu radi Pozdrav i hvala jos jednom
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2014, 15:04   #8
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od pekilik Pokaži Post
Obavezno dodati taj drugi modul Ram-a, SDD obavezno jos kad bi se mogla dva spoiti u RAID 0 mod bilo bi jako dobro, procesor je dosta tanak ali ako nebudes preterano zahtevan mogao bi da progura jednu eventualno dve banke odabranih solo boja kojima nisi zadovoljan na rolandu, karta bi mogla biti neka m audio posto ti se ne daje mnogo para, Kontakt 5 bi bio odgovarajuci program uz pomoc nekog hosta tipa cantabile performer, i da zvucna bi bila USB, kao i USB to Midi kabal, da jos napomenem optimizacija OS-a je preko potrebna.
1. Kolega, da li može tačna preporuka što se tiče audio karte?
2. U jednoj banci u kontaktu, koliko boja može stati?
3. Da li mogu negde na internetu ili ovde na sajtu pokupiti tutorijal za optimizaciju Windowsa i za sređivanje ovog sistema? Da li me možete uputiti na neku temu u kojoj je to malo bolje objašnjeno?

Hvala unapred.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2014, 15:16   #9
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mozda bi M-Audio Fast Track Pro bila ok, sledeca varijanta bi bila Presonus vsl 22 medjutim ona je oko 195E nova dok se polovna tesko nalazi, a linkove za optimizaciju cu ti poslati na PM.
pekilik je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:55


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije