Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Pokaži Rezultat Ankete: Koje klavijature bi ste izabrali
M50 2 5,71%
Pa500 30 85,71%
Nijedne 3 8,57%
Glasač: 35. U ovoj Anketi ne možete više glasati

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 27.04.2011, 11:46   #1
echo.sb
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.05.2010
Mjesto: Am terca
Postovi: 8
Downloads: 12
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG PA500
Interesi: GLAZBA I SVE VEZANO
echo.sb befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Reden korg pa500 ili m50

Evo mene nakon nekog vremena nakon što sam dobio ban. U međuvremenu sam odustao od kupnje pa50sd, zbog toga što želim u startu si uzeti malo bolju klavijaturu.E sad sam u još većoj dilemi nego sa pa50sd jer sam u međuvremenu naletio na snimke m50 i moram priznat da mi se sviđaju njegove mogućnosti i znam da je workstation, ali pitam se koliko mi zaista i treba aranžer. Aranžer bi bio pa500. Ne planiram svirati u bendu, samo za svoju dušu i prijetelje. Od glazbe slušam gotovo sve, osim teškog metala i sličnih stvari. Prevladava narodna (ne turbo folk), jazz i blues (znam, malo šaroliko) tako da bi trebalo da ima kvalitetne harmonike, klavire, trube i ostalo što ide pod taj žanr. Sempler mi ne treba, jer koliko sam vidio i čuo na obje klavijature se može puno toga izvući iz tvorničkog ROM-a, nabavio sam brdo materijala za pa500, a ponešto i za m50. Cijena za gotovinu u HR je 6800 za pa500 i 6400 za m50. Pa sad mi malo (opet) pomozite svojim sugestijama...

p.s.da li bi pratnju mogao djelomično izvesti preko drum track-a ili puštati ritam preko van basca i svirati solo na klavijaturi?
echo.sb je offline  
Star 27.04.2011, 13:13   #2
outbreak
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.04.2011
Godina: 34
Postovi: 27
Downloads: 11
Uploads: 11
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Instrumenti: Tyros 2
outbreak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ti si mislio puštati ritam preko računala i van basco softvera za karaoke/midi? ili sam ja nešto pomiješao znam kad sam bio na jednom tulumu da je to očajno zvučalo jer u samom računalu nemaš toliko "boja", e sad neznam jel se da još nešto instalirati pa da dobiješ nove boje, ali ako se ne može, odustani od toga
mislim da ti je bolji pa500 za tvoje potrebe ako ćeš svirati sam, meni je m50 više za bend ili za neku produkciju glazbe...
outbreak je offline  
Star 27.04.2011, 13:53   #3
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imas na M50 neke alternativne nacine za pratnja.... arpeggiator, drum track, nesto u taj stil .... mada posto ti je za kucnu svirku, bolje uzmi aranzer. Sound generator je isti kod obe klavijature (EDS synthesis) sa time sto kod Workstationa imas malo vise funkcije za uredjivanje boje. Kod pa500 imas i boje fine, i full aranzer pratnja tako da mislim da ti je bolji izbor.
__________________

Evil is just a point of view


Promijenjeno od Ace (27.04.2011 u 13:56 sati)
Ace je offline  
Star 27.04.2011, 17:14   #4
asmir90
Ovaj baš voli da kuca
 
asmir90's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.05.2010
Mjesto: Srebrenik
Postovi: 304
Downloads: 679
Uploads: 12
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg PA900
asmir90 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja sam imao skoro m50 kod sebe donosio sam ga od prijatelja a inace imam pa50.i nije mi se nesto posebno svidio m50 boje su gotovo iste harmonike su mi cak i malo bolje na pa50 ili kod ovog nije bio dobar set,jedino ima malo bolje mono boje.ali posto ces ti to za kucu bolji ti je pa500 jer je arazner...a kad bi vec uzimao solo klavijaturu radije bi uzeo triton le da bar imam semplove...
asmir90 je offline  
Star 04.05.2011, 09:14   #5
Alek21
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 57
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 12 puta u 11 Postova
Instrumenti: Korg pa800
Alek21 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prijatelju, definitivno Korg pa 500 bi bio moj izbor. Ono shto trazis - harmonike, klaviri, trube su odlicno fabricki sredjeni, a kad se to malo podesi po svom ukusu, dobija se extra rezultat.

I ostale boje kod Korg pa 500 su odlicne (identicne kao kod Korg pa 800), a postoi i mnogo opcija za dodatno sredjivanje. Ritam sekcija takodje je super.

Pogotovo sto si naveo koji su tvoji zahtevi, ne bi trebalo da bude dileme dali da odaberes aranzer ili ne. Korg pa500 i sa tobom je celi orkestar .
Alek21 je offline  
Star 14.05.2011, 10:51   #6
gogilo.cacanin
Vredan član društva
 
gogilo.cacanin's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.01.2008
Mjesto: Austrija Bec
Godina: 47
Postovi: 106
Downloads: 406
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg pa1x
gogilo.cacanin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard pa 500

Nisam imao iskustva sa drugim klavijaturima.Imao sam pa50,a sada imam pa500.Ja sam veoma zadovoljan i super mi zvuci,a ima i dosta mogucnosti.
Ako hoces midi,kao sto sam ja uradio,kad se malo popije a prsti nerade vise kako treba ,onda pustim midi karaoke,koje sam na SD karticu memorisao.I sto je naj bitnije midi faijlovi vuku boje od pa500 i zvuce orginalno,nego na kompu.A usput mozez i da soliras ako ti je volja.I sve to se nalazi na klavijaturi,jer cita midi,a i imas opcuju preko ekrana da citas tekst pesme.Na mojoj SD kartici od pa500,se nalaze mnogobrojni setovi,i preko 10 000 midi/karaoke failova.Veoma dosta.

Pa sad ti sam odluci,sta je najbolje za tebe.
Moj odgovor a 500
gogilo.cacanin je offline  
Star 16.05.2011, 15:57   #7
gliamanti
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Mjesto: beograd
Godina: 40
Postovi: 16
Downloads: 1
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Klavijatura
Interesi: komponovanje
gliamanti befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
gliamanti pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zar to nisu totalno dva razlicita tipa klavijature ?

M50 je workstation
pa 500 ti je aranzer

ako nemas aranzer a planirash splavarski zanat ja bih uzeo pa 500,
a ako imash uzeo bih m50 .
gliamanti je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:38


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije