Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.09.2011, 03:17   #11
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Problem je u tome sto le nemoze da prepozna multisample sa dva layera....on ce ih ucitati ali samo ce da zauzme memoriju nista neces postici....da bi imao dva layera,posto le prima samo dva,moras u awave ds raspakujes sample I posebno Ih ucitas,da bi mogao manuelno da napravis multisample sa dva layera I da to ucinis kao sto je kolega ace naveo!

Sent from my Desire HD using Tapatalk
zoric je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2011, 10:54   #12
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Iggy Prince Pokaži Post
Ne razumem...Zasto bi izdvajao...Koliko sam razumeo radi se o multisemplu koji se sastoji iz vise semplovanih zvukova, a layer bi trebalo da bude opcija za odredjivanje od kojeg do kojeg tona se cuje jedan zvuk, pa sledeci zvuk iz istog sempla na drugi layer.Prema tome ucitava se ceo sempl.
Treba razlikovati layer kao pojam koji se koristi u Awave-u kad se semplovi slažu u multisample, pa pojam layer označava raspon tonova za koji vrijedi jedan layer, a s druge strane se koristi layer kao pojam koji se koristi za cijeli multisample u Awave u prikazuje se u glavnom prozoru desno kod imena određenog zvuka.
Awave nije samo za Triton nego i za druge klavijature koje imaju kompleksnije mogućnosti učitavanja multisemplova. Primjerice, kod nekih semplera je moguće učitati stereo multisample. On se prikazuje kao jedan u Awave-u, a sastoji se zapravo od dva layera, od kojih je jedan multisample za lijevi kanal, a drugi za desni kanal. A zajedno čine stereo multisample.
E to Triton ne može u tom obliku učitati i iskoristiti, nego treba svaki layer sejvati zasebno i zasebno učitati u Triton.
Yamahin motif primjerice u jednom jedinom multisamplu može imati zapravo 4 stereo multisampla za 4 različite dinamičke razine, a jedan je fajl.
U Awave-u bi se to prikazalo kao 8 layera: po 2 za stereo i još 4 za svaku dinamičku razinu (pp, mf, f, ff). I u Triton bi morao učitati zasebno svih 8 multisempla, dok bi za Motif to bio jedan jedini fajl.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2011, 12:14   #13
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U principu korg je uvek bio manjkao sa opcijama iza yamahe, rolanda ali je uvek bio popularniji! To govorim zato sto I sam imam le....a to sto kazes za yamahu nisam znao I to je jako dobra funkcija....mnoge semplove sam morao da kasapim zbog stereo zvuka I to me je uvek nerviralo jel nisam mogao da iskoristim pun potencijal multisempla! A da ih polovim I zasebno loadujem popunio bih I ovako jadnu memoriju.

Sent from my Desire HD using Tapatalk
zoric je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2011, 16:24   #14
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne može se nikako reči da je korg manjkao s opcijama naspram yamahe ili rolanda (ja inače imam Fantom G). Obično je uvijek tako da se jedan ističe u jednoj stvari, a drugi u drugoj stvari.
Istina je da se u yamahinom multisemplu može više upakirati, ali sve se to isto može napraviti i u Korgu, samo što se onda koriste zasebni multisemplovi. Pogotovo mi nema nekog smisla u isti multisempl upakirati semplove za različite dinamičke razine (tiho, glasno). Jer kad to napraviš, onda više ne možeš kontrolirati, od koje jačine pritiska na tipku će se aktivirati koji multisempl. U program modu uvijek možeš staviti više multisemplova i odrediti velocity točke prema načinu kako sviraš. A stereo semplove isto nije nikakav problem koristiti na Korgu kad u programu imaš dva oscilatora (double) pa se u jedan utrpa sempl za lijevi, a u drugi za desni kanal. I onda se samo s panoramom posloži da jedan izlazi na jedan a drugi na drugi izlaz.
Roland je pak priča za sebe. On uopće nema multisample file format pa zato za njega uopće ne možeš raditi multisemplove u Awave-u.
Kod Le-a ne smijemo isto tako zaboraviti da se bazira na tehnologiji koja je sada stara točno 12 godina! Izvrti film gdje si bio 99te!
mojkarma je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
pomoc, set, tritonle

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije