Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.03.2008, 10:32   #11
Atanackovic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.01.2007
Postovi: 99
Downloads: 122
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Korg M3,Korg SP250
Atanackovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve dok postoje budale koje vole da slusaju turboshit,onda ce i on opstati...A katastrofa koliko su mlade generacije zatrovane nekvalitetnom muzikom !!!
Atanackovic je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2008, 10:43   #12
banex
Vredan član društva
 
banex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.11.2005
Postovi: 129
Downloads: 2345
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
banex befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kod nas u sapcu se sviraju noviteti ali se sviraju dosta i zabavnjaci.Verujte mi iako sam okoreli narodnjak pre bih svirao rok nego grand produkciju.
banex je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2008, 12:48   #13
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ovo što danas izdaje Grand,Gold,itd...To su pasja jaja...Nikakvih trilera,nikakvih onih "narodnih" melosa,sve neki aranžmani i studijske obrade...Dan danas ako nemaš pravi intro i pravih prelaza narod skoro ni ne prepoznaje pjesmu a ti se satra svirajući...A ove "zvezde" granda,itd..To su za mene obični šupci koji nemaju pojma da beknu...Daj nek mi koji odpjeva neku dobru narodnu pjesmu sa pravim trilerima i pravim melosom...Svi su oni prdaroši koji samo zbog izgleda ili novca uspjevaju na estradi...Seka Aleksić za mene nije nikakva pjevačica al sam bio predgrupa kad je gostovala i Slovenj Gradcu...I mi jadnici prije nje satrali se od svirke,od trilera i improvizacija---Ono da se pokažemo u najboljem svetlu...Kad ono ona izace i poče da krešti a narod skiči ko lud...A kod nad jadnika skoro da je ko bekno...I šta da se priča?Ono što je Južni Vetar snimio u svoja vremena,Divlje Jagode,Bjelo Dugme,Čorba,itd (ona 80-ta i 90-ta vremena) toga više nema...Sad se samo snima kaka od muzike...I još gore će da bude,al neka bude...Ja ih ne skidam pa makar nikad ne zasviro više...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2008, 12:53   #14
gogspa80
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Postovi: 422
Downloads: 1960
Uploads: 32
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
gogspa80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Potpuno si u pravu, ni ne treba da se skida to smece... ma ode sve u ku... tacno..
gogspa80 je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2008, 05:57   #15
jager
Odomaćeni član
 
jager's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2007
Mjesto: Subotica, Srbija
Godina: 55
Postovi: 512
Downloads: 69
Uploads: 12
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Triton Extreme
jager befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jager pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

E ni ja ne skidam sve ove novitete. NEMA SANSE! Skines pesmu, taman se ustima da ceo bend zvuci, kad ono vec zastarela i niko nece da je sviras..... Hiperprodukcija mi bogami uzela mnogo nerava i bas mi ide na zivce. Zbog novih stvari nam je i pevac otisao... tragedija Vidim da se primio na ovo sranje od noviteta i kad je video da nam ne pada na pamet da skidamo svaki dan 10 pesama, zapalio je sa nekim fajlasem da radi.... strasno Nije ni problem SKINUTI 10 pesama .. ko ce to bre zapamtiti????
Zvuce ko qrac, najblaze receno ....
A dokle ce da traje sve ovo, dobro je pitanje. Mislim da mi necemo toliko poziveti koliko ce ovo da traje, na zalost. Muzika svakim danom sve vise i vise odlazi u qrac. Narodna muzika kao takva vise ni ne postoji. Nemam nista protiv "modernog" shvatanja muzike, ali ovo je, brate mili, tako sve postalo sranje da to nije normalno... Kad sam prvi put cuo "Koka kola, Malboro, Suzuki" umro sam od smeha i bio ubedjen da ce to sve da zamre u roku od ODMAH. Jebiga, zajeb`o sam se... SHUND se snima li snima... a sve dok ima ko da ga slusa, snimace se...
Pre koji dan sam bio u gradu i sa drustvom smo zaglavili u tu jednom lokalu u Subotici. Pa ono je BLAGA JEZA! Muzika nije ziva, sve pusta neki DJ.... Pesme su da te bog sacuva. A gooooooooomila klinaca uziva.... Ne znam, ili sam ja sad vec definitivno mator i treba da sledecu tezgu trazim u Domu penzionera, ili je svet otisao u qrac.... nesto jeste
__________________
... bolje 5 do 12 nego nijedna posle 1
jager je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2008, 18:56   #16
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Situacija je takva kakva je.
Ima ona izreka "Svako vreme nosi svoje breme."
Kada je JUZNI VETAR postao aktuelan ,stariji muzicari su u to vreme pricali da je to nesto sto nije dobro.Nasuprot tome generacije koje su odrasle uz JUZNI VETAR pricaju da ova TURBO FOLK nije dobra.Sta ce sledece generacije da pricaju sam bog zna.
Ja volim dobre i kvalitetne pesme.Da li su one stare, nove ,dvojke,orjentali ,pop ,rok vise nije ni bitno.Ako zelite da ostanete u muzici i da imate posla i zarade od nje (sto je najvaznije) morate da skidate nove pesme.Kada budete neka velika muzicka zvezda onda cete da pevate i svirate sta zelite.
Velika odbojnost postoji prema novim pesmama zbog njihove aranzmanske komplikovanosti.
Izvadite vase instrumente u ponedeljak pa svirajte i pevajte sta hocete i koliko hocete (TO VAZI I ZA MENE ). BUDITE PROFESIONALCI
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2008, 16:12   #17
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nemojte svirat trilere,nemojte imat klavijature starije od 2004,i oženili ste mladež
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
misljenje, vase

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije