Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 20.04.2017, 17:34   #31
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne znam što si drugo očekivao jer MAUI u odnosu na ovo što si slušao prije toga i jest oprema za svirkice.
Kako po snazi, kvaliteti ali tako i po cijeni.
4000 Eura vs 700 eura

Ajdmo se malo vratit na temu ili da to zaključam prije nego se zapali vatra?
Grafički Fajlovi
File Type: jpg rcf 8004.jpg (75,8 KB, 50x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg rcf nx.jpg (64,5 KB, 51x skinuto)
Highslide JS
casper je offline  
Star 20.04.2017, 17:48   #32
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da bas tako,svaka roba ima svog kupca i uglavnom dosta ljudi zna iz kojih razloga nesto kupuje.Za koncerte, velike svirke od 300 ,400 ljudi i vise takvi "stapovi" nemaju sto da traze. A isto tako za diskoteke i vasare.Za drugaciju publiku u hotelima,terasama na moru i masu slicnih stvari " stapovi " su No.1.Ako stalno vozim po gradu u zoni 30 kmh gdje nema prostora za parkiranje posluzi i smart ,netreba mi Landrover. A druga stvar sto svatko ima drugaciji repertoar i stil sviranja i razlicite tipove publike.Vec stotine puta ispricana prica....
ffb je offline  
Star 21.04.2017, 00:24   #33
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Casper, dali smatras da meni kao inzenjeru koji se profesionalno bavi razvojem i dizajnom zvucnickih sistema, treba da cujem te dve kutije jednu pored druge kako bih izvukao zakljucak?
Meni ne trebaju uopste specifikacije kako bih znao koja kutija sta moze da izvuce od spl-a.
Jednostavno svaki jedan drajver odredjene velicine (sad tu imas dve podvrste, full range ili cisti mid), ovde mislim na ove male 3,4 incha, ima svoje fizicke limitacije i varijacija izmedju proizvodjaca je u jedva 1db.
Isto se odnosi i na ove vece 15tice i slicno.
Meni je to posao da znam maltene sve komponente poznatijih proizvodjaca usred noci. Jer ja to svakodnevno kako koji novi model izadje pazljivo proucavam i uzimam ili ne u obzir sa neke sledece nase proizvode.


Nadam se da sam objasnio dovoljno slikovito.
MarjanMilosevic je offline  
Star 21.04.2017, 00:35   #34
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slikovito jest. I poprilično samouvjereno.

Mislio sam da si možda imao prilike čuti, napraviti usporedbu "tih malih" drivera s konvencionalnim zvučnicima. Možda bi ti uho kazalo drugačije i realnije jer vidim da ti ove brojke baš i ne idu najbolje.

Sam radiš izračune svojih kutija koje proizvodiš ili imaš još neku pomoć?
casper je offline  
Star 21.04.2017, 01:15   #35
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Casper, ja imam svoje proizvode takvog koncepta. Ne treba mi da uporedjujem tudje ktuija.
Kompletan proracun, dizajn, akusticka merenja, sve radimo sami.
Ne samo za sebe vec i za jos nekoliko svetskih firmi tipa Void Acoustics i Bold Audio. I jos dve druge o kojima nemogu javno pisati.

Mislim da sam ovo vec postavljao ovde na forumu. Ovo je nas proizvod. Instalacija hotela Merriott u Skoplju. Sateliti su 8x4 incha, basevi su 15tice u bandpass izvedbi.
Odlicno to svira, ali to absolutno nema sta da trazi pored nasih klasicnih 12 i 15 inch satelita. Razlika je ogromna.

Ako tebi ovo sto pricam zvuci veoma samouvereno, onda ti zapravo znas vrlo malo o meni i mom radu. Totalno mi nije cilj da sebe ovde reklamiram. Nije ovaj forum moja ciljna grupa, nit me realno balkan zanima kao trziste. Ne zalazim cesto ovde a i kad obidjem teme trudim se da budem sto je moguce realniji. Previse ljudi daje novac za stvari koje ne vrede onoliko koliko su to platili.









Dodato:
Evo ti jos par slika da cisto skontas koji je nivo nasih proizvoda i gde se to sve koristi.






Promijenjeno od MarjanMilosevic (21.04.2017 u 01:23 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
MarjanMilosevic je offline  
Star 21.04.2017, 08:27   #36
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ove slike nemaju nikakve veze sa temom.Postaviti par slika i navesti modele koji su za vecinu od nas nepoznati smatram prilicno neukusno.Mislim da temu netreba zakljucati niti brisati. Mladje kolege koji se pocinju baviti muzikom mogu nesto pricitati i sami donijeti zakljucak.Ima dosta slicnih tema gdje je trazi savjet za kupovinu Pa sistema kako za OMB tako i za klasicni bend.Zasto nekome tko svira za 50-150 ljudi preporuciti velike, teske i skupe sisteme koje vecina od nas netreba i nemoze kupiti.Svatko neka sam odluci sto ce kupiti.
Pozdrav
ffb je offline  
Sledeći član vam se zahvalio ffb za ovaj koristan post:
casper (21.04.2017)
Star 21.04.2017, 08:39   #37
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Marjane, to je jako lijepo. Velika i ozbiljna firma. Ali ...

Kako da ti vjerujem na riječ da je nešto dobro ili loše kada ne znaš izračunati običan matematički račun koji se uči, čini mi se još u nižim razredima osnovne škole? A to bi ti kao jedan stručnjak u akustici (barem se kao takav prezentiraš) itekako morao znati. Ne samo površinu kruga, morao bi znati mnogo, mnogo više od toga.

"Stručnjaci s tog najprofesionalnijeg foruma" koje sam nedugo smpomenuo su zbrajali promjer i na taj način uspoređivali površinu. Intersantan pristup. Volio bih znati koju si ti formulu koristio prilikom izračuna u ovom postu.

Citat:
Originalno postovano od MarjanMilosevic Pokaži Post
....
Sto se tice komentara predhodnog o komparaciji udarne povrsine jedne 15tice naspram dve 8mice, to je gore dole tu negde. Jedna 15tica je prosecno oko 530cm2, jedna 8mica je oko 230 cm2. Dakle 530 naspram 460. Dve desetke (prosek 360cm2) imaju vecu udarnu povrsinu od jedne 15tice.
E sad tu veliku ulogu igra i hod membrane. 15tica sa 4mm hoda ce imati manji potisak nego dve 8mice sa 8mm hoda. Ali ce to biti zvucno poprilicno razlicito jer sto je veci hod, to je zvucnik manje osetljiv u visljim tonovima, ali ima bolji bas.
.....
casper je offline  
Star 21.04.2017, 09:28   #38
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@ffb Pogotovo ova zadnja sa ovim lepotanom!!!

Promijenjeno od VUNIMRAV (21.04.2017 u 09:29 sati)
VUNIMRAV je offline  
Star 21.04.2017, 10:49   #39
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Casper, zvucnici imaju svoje specifikacije dge je navedena povrsina membrane.
Taj se parametar oznacava sa Sd. I nemam ja potrebe tu bilo sta izracunavati.
Otvori specifikacije neke osmice i neke 15 tice pa ces videti sam.
Matematika tipa Pix radius na kvadrat tu ne vazi jer je membrana konusna i povrsina je veca od radiusa zvucnika na kvadrat puta Pi.

Tako da molim te uzdrzi se podcenjivackih komentara, jer ja tvoju inteligenciju ne vrdjam.

Istini za volju, ja jesam u mom komentaru pobrkao brojeve povrsine 12tice i 15tice.
Tako da nisi u krivu :-)

Sd Effective driver radiating area.

Given in sq cm or sq inches. Basically means how much area the cone has to move air with. Larger cones will have bigger Sd’s and smaller cones will have smaller Sd’s. An average Sd for an 18” cone would be 1150 sq cm and a 15” driver would have an average Sd of around 890 sq cm. But the depth of the cone also has to be taken into account. A deeper cone will give you a higher Sd for the same diameter. So that’s why you see different Sd’s for same size drivers. The ones with the higher Sd’s have deeper cones or have less surround material or both.

Promijenjeno od MarjanMilosevic (21.04.2017 u 10:54 sati)
MarjanMilosevic je offline  
Star 21.04.2017, 11:11   #40
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa mislim da Marjan ima pravo reci njegov stav po pitanju ozvucenja, s obzirom da je ocito da ima neoborive reference. Vjerujem da se takvim referencama malo tko ima za pohvaliti ako uopce ima koga. Smatram da je dobro imati i takve ljude nam forumu koji su konstruktivni bez obzira pricali oni o teoriji ili praksi.

Ja mogu dati iskustva nekih ljudi koji probali Rcf stup npr., dakle sam nisam probao. Samo da kazem da je jedan od njih studijski muzicar...itd, i ima samo negativne komentare na navedeni stup koji je daleko skuplji od Ld sistema (kompresirani-umjetni sound, gitara radi neprirodno...)

Ja ne znam kakav finjak sviraju po vani-po restoranima. Ja sviram po nasim domacim, fvala Bogu finim restoranima u kojima se uvijek pocne s tihom instrumentalnom glazbom koja ide prema stranoj glazbi a nakon toga kad se ljudi otvore tezim da napravim festu-stimung i tada se nitko ne zali na glasnocu. To je neka sablona koja pali u bilo kojem restoranu gdje funkcioniram

Drugo je ako je neki ala carte event gdje ljudi samo jedu, ali to sviram jako malo. Dakle, dobro bih razmisljao o iskoristivoj kombinaciji. Sad imam s115v, koja pokopa bilo koju elx115 kutiju. To sam usporedio, jer sam ih imao. Referiram se na elx iz razloga sto kazu da su komponente iste kao u zx4, samo je razlika u kutiji pa je plastikaner malo ostriji od elx (drvo). Jedina je mana tezina od 31 kg. Za mene samog, ufff...

Dakle, radje bih uzeo Rcf nego Zx4.

Promijenjeno od Alen P (21.04.2017 u 11:12 sati)
Alen P je offline  
Sledeći član vam se zahvalio Alen P za ovaj koristan post:
GALA (21.04.2017)
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:19


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije