Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.08.2005, 00:33   #11
toda
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard Terce na G I VA SERIJI

Sto se tice terci, one rade iskljucivo na G600 i G800. Zato sto na njima mogu da se rastimuju upperi od -127 do +127. Da bi terce radile treba da imaju vrednost -/+ 100 zavisno od tona koji daje tercu. Naravno, uz ovo mora da se ucita MIDI SET i da ima vrednost 1. Po defaultu ova vrednost je 0. Takodje mora da se ucita performans za odredjeni tonalitet i da se prespoji MIDI IN A i MIDI OUT A.
Nijedna Roland klavijatura nije pravljana da ima mogucnost sviranja u tercima. To samo "Pusti Srbin" provali da namesti Nemojte bezveze slati pitanja u vezi terci likovima iz Rolanda jer oni neznaju sta je to :cry: Napravili su nam onaj Melody Intelligence i oni misle da su zavrsili posao u vezi toga. Treba neko da im objasni sta nama treba.
Ja imam G1000 i na njemu terce ne mogu da rade, kao i na VA seriji, jer ti upperi ne mogu da imaju vrednost -/+ 100. Mogu da imaju vrednost od -67 do +67, ali to nije dovoljno da bi terce radile.
Nije mi jasno zato su u software-u napravili ovu izmenu, u odnosu na G800. Ja imam instaliranu najnoviju verziju 1.7 operativnog sistema za G1000. Jedino sto moze da se predlozi zaposlenima u Rolandu je da naprave verziju 1.8 u kojoj ce upperi moci da se rastimavaju od -/+ 127 kao na G800 i onda ce terce raditi
Nadam se da sam vam malo pojasnio problem u vezi terci na Rolandu, ako imate jos nekih pitanja pisite na ************.
VELIKI POZDRAV ZA ROLAND POPULACIJU !!!
P.S. Molio bih admina da mi posalje jednom tu autorizaciju za super clana

_______________________________________
Adresu izbrisao Vaxter!

Svi znamo pravila...
  Reply With Quote
Star 01.08.2005, 14:45   #12
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@Jovance

Ne treba ti posebna shema za pravljenje MIDI kabla.
Treba ti trozilni kabal i 2 DIN konektora.
DIN konektor ima 5 pinova.
Jednom zilom kabla spojish centralne pinove.
Sa preostale 2 zile spojish crossover (obrnuto na 2 konektora) po dva spoljna pina zajedno.
Znachi...
Ona dva desno od centralnog pina prvog dina spojish sa dva levo od centralnog pina drugog dina.

Ovako:



Iako poslednja dva uglavnom nemaju nikaku ulogu ti ih spoji za svaki sluchaj.
Meni se desilo na jednom starijem korgu da bez njih nije htelo da radi nikako...

Inache, na sledecoj adresi imate gomilu shema za raznorazne MIDI kablove...
http://www.midiweb.com/hww/midi.htm
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2005, 00:15   #13
Jovance
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.04.2005
Postovi: 44
Downloads: 100
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Jovance befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Re: Terce na G I VA SERIJI

Citat:
Originalno postovano od toda
Sto se tice terci, one rade iskljucivo na G600 i G800. Zato sto na njima mogu da se rastimuju upperi od -127 do +127. Da bi terce radile treba da imaju vrednost -/+ 100 zavisno od tona koji daje tercu. Naravno, uz ovo mora da se ucita MIDI SET i da ima vrednost 1. Po defaultu ova vrednost je 0. Takodje mora da se ucita performans za odredjeni tonalitet i da se prespoji MIDI IN A i MIDI OUT A.
Nijedna Roland klavijatura nije pravljana da ima mogucnost sviranja u tercima. To samo "Pusti Srbin" provali da namesti Nemojte bezveze slati pitanja u vezi terci likovima iz Rolanda jer oni neznaju sta je to :cry: Napravili su nam onaj Melody Intelligence i oni misle da su zavrsili posao u vezi toga. Treba neko da im objasni sta nama treba.
Ja imam G1000 i na njemu terce ne mogu da rade, kao i na VA seriji, jer ti upperi ne mogu da imaju vrednost -/+ 100. Mogu da imaju vrednost od -67 do +67, ali to nije dovoljno da bi terce radile.
Nije mi jasno zato su u software-u napravili ovu izmenu, u odnosu na G800. Ja imam instaliranu najnoviju verziju 1.7 operativnog sistema za G1000. Jedino sto moze da se predlozi zaposlenima u Rolandu je da naprave verziju 1.8 u kojoj ce upperi moci da se rastimavaju od -/+ 127 kao na G800 i onda ce terce raditi
Nadam se da sam vam malo pojasnio problem u vezi terci na Rolandu, ako imate jos nekih pitanja pisite na ************.
VELIKI POZDRAV ZA ROLAND POPULACIJU !!!
P.S. Molio bih admina da mi posalje jednom tu autorizaciju za super clana

_______________________________________
Adresu izbrisao Vaxter!

Svi znamo pravila...
Pa hajde da to ucinimo.
Hajde da saberemo e-mailove od svi koji smo ovde i da posaljemo jednu poruku ROLAND team, ali da im kazemo da urade i OS i za VA serija a ne samo za G, pa videcemo sta ce nama oni reci.
Molim administrator da ovo sve poddrzi. Hvala unapred druze.
Jovance je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2005, 00:28   #14
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

LJUDI NE NEMA POTREBE ZA NOVIM OPERATIVNIM SISTEMOM NI NA G NI NA VA JER TERCE NA G1000 RADE. DRUGAR JE IMAO G1000 I IMAO JE URADJENE TERCE SMO KOLIKO ZNAM G 1000 NE PODRZAVA ONE SA G600 I G800 VEC MORA DA SE URADI NOVI SET. STO SE TICE VA LICNO SE NISAM UVERIO ALI U PRODAVNICI TVRDE DA SE MOGU URADITI.

JOVANCE NE MOGU DA USPOREDIM SET OD G800 SA VA JER NEMAM G800 ZNACI TREBA NEKO DA ISPISE PARAMETRE KOJI SE KORISTE . PITAO SI KAKO DA LWR STALNO SVIRA PA SA DESNE STRANE U DONJEM UGLU KADA TI JE UKLJUCENA SPLIT FUNKCIJA IMAS 'LWR HOLD' TO MORA DA TI BUDE UKLJUCENO A AKO NE RADI TAKO ONDA MORAS U POTION>LOWER HOLD>LOWER HOLD 1 ON.

TODA KAZES DA SE RASTIMUJU UPPERI, U REDU SLAZEM SE ALI KOJE PARAMETRE MENJAS,COARASE,FINE TUNE...????
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2005, 00:31   #15
Jovance
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.04.2005
Postovi: 44
Downloads: 100
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Jovance befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od sinisa
LJUDI NE NEMA POTREBE ZA NOVIM OPERATIVNIM SISTEMOM NI NA G NI NA VA JER TERCE NA G1000 RADE. DRUGAR JE IMAO G1000 I IMAO JE URADJENE TERCE SMO KOLIKO ZNAM G 1000 NE PODRZAVA ONE SA G600 I G800 VEC MORA DA SE URADI NOVI SET. STO SE TICE VA LICNO SE NISAM UVERIO ALI U PRODAVNICI TVRDE DA SE MOGU URADITI.
Pa hajde da se angaziramo da ga uradimo taj set i za VA seriju
Jovance je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2005, 00:46   #16
plan127
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 11
Downloads: 856
Uploads: 12
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
plan127 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ovaj sam fajl dobio od prijatelja tako da neznam kako se pravi, nista o nastanku fajla za G-1000 seriju
terce su na C-bank od 51-68,kao sto rekoh ne trebaju nikakvi kablovi samo odaberes i sviras
sad cu da ga uplodujem pa prijatno sviranje :wink:
plan127 je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2005, 00:48   #17
Jovance
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.04.2005
Postovi: 44
Downloads: 100
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Jovance befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Vidite ovo

Ovako ljudi ja sam skinuo najnovi sistem 2.01 za VA-76 sa http://www.rolandmusik.de
ali ne zelim probati da ga stavim u klavijaturu da ne nesto krene naopako, zato sto je uputsvo na Nemacki a ja ga ne razumem. Ima tamo updati i za VA7 pa ako neko hoce nek ga skine i nek vidi sta je to. Mozda je bas ovo sto mi zelimo, to sto kaze Toda, da se rastima instrumenat kolikko treba.
Jovance je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2005, 00:53   #18
Jovance
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.04.2005
Postovi: 44
Downloads: 100
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Jovance befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od plan127
ovaj sam fajl dobio od prijatelja tako da neznam kako se pravi, nista o nastanku fajla za G-1000 seriju
terce su na C-bank od 51-68,kao sto rekoh ne trebaju nikakvi kablovi samo odaberes i sviras
sad cu da ga uplodujem pa prijatno sviranje :wink:
Eto ubedili smo Tada da terce moze da rade i na G1000.
A sad da vidimo za VA7/76.
Sinisa dali ces moci da uradis MIDI SET za VA-7-76 po primeru ovu za G100?
Jovance je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2005, 01:04   #19
plan127
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 11
Downloads: 856
Uploads: 12
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
plan127 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ljudi imam problem, ne mogu da oplodujem fajl sa TERCAMA,sta da radim..POMOC!!!
plan127 je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2005, 01:11   #20
Jovance
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.04.2005
Postovi: 44
Downloads: 100
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Jovance befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Ovako uradi

[quote="plan127"]ljudi imam problem, ne mogu da oplodujem fajl sa TERCAMA,sta da radim..POMOC!!! [/quote

Idi na BOJE pa ROLAND XP i G-SERIJA onda na UPLOAD gore desno i to je sve.
E sad mozda si ovo vec uradio ali se pitas zasto fajl sad ga nema.
E on ce biti u UD-DOWN centar tek otkada ce ga admin proveriti, tako da ne brini kad tad fajl ce ga dobijemo ako si ga stavio
Jovance je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
pitanja, postavite, roland

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:56


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije