Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.10.2009, 18:14   #21
braun
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.08.2009
Postovi: 48
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
braun befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Na zalost iz moralnih razloga ne mogu da objavim spisak imena ljudi koji su servisirali pa 800 kod mene (vec sam naveo da nisam serviser vec vodim prodaju klavijatura, ali servis ide preko mene) jer vecina ljudi odmah proda takve klavijature... Reda radi ponovicu jos jednom da na nasim prostorima abnormalno i cesto upisivanje setova i jako losa energetska situacija (pogotovo sa spicevima visokog napona) ima uticaja na kvar. U americi je napon 110 V i vjerovatno i to utice na rad svih uredjaja. Ali ovdje se radi o cinjenicama. Cinjenica je da se PA 80 skoro i nije kvario ...i sva ostala PA serija. Cinjenica je da sam 100% siguran da nam niko ne uvaljuje falsh robu , ali nesto ne valja. Da se razumijemo ja i dalje prodajem Pa 800 i on znacajno puni moj dzep ali nisam nikad mazao ljude ,pa necu ni sad. A ja licno uopste ne sviram vise aranzere , pa me boli uvo .Imam Kurzweil PC1se sa klavirskim dirkama i ne treba mi ni jedan sempl.
PS a o nezavisnim servisnim centrima je tek prica... Oni imaju teske interese da ljudi ne kupuju klavijature koje se ne kvare ....Pa od cega bi oni zivjeli???

Promijenjeno od braun (12.10.2009 u 18:17 sati)
braun je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2009, 18:32   #22
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ja sam sto puta pisao o tom Pa800!Bolje da su mu dali ime SHIT800 ali nema veze,veliki a mozda i najveci promasaj Korga od kada pravi klavijature i sam proizvodjac je svestan koliko je zagovnao i pozurio sa izbacivanjem ovog modela a sad je kasno za sve,oni vec rade na razvoju novog modela a taj Pa800 ostaje nama da se patimo
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2009, 01:31   #23
gagy
Vredan član društva
 
gagy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.03.2009
Mjesto: Gradiska,BiH
Postovi: 164
Downloads: 220
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: korg pa3x
gagy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
gagy pošalji poruku preko MSN messengera gagy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pa 8oo je po meni bio pokusaj Korga da napravi jeftiniju varijantu tada preskupog pa1x zbog masovnije prodaje,ali veoma kobno po nas muzicare!Ja bih ga nazvao i osakacenim pa1x,to je ustvari bio nov pa8oo.Vjerovatno kad bi se izracunala ta razlika u cijeni ona bi bila izrazena kroz prodaju riknutih RAM memorija,ploca,displaya i ko zna cega kao i cijene servisa.A zivce muzicara niko ne racuna,uzimanje i posudjivanje klavijatura dok je tvoja na popravci i sl.Dovoljno je samo uzeti statistiku servisiranih pa800 i servisiranih pa1x.Na kraju dolazim do zakljucka da nisam dovoljno bogat da kupujem "jeftine" stvari!Veliki minus za Korga kao proizvodjaca.
gagy je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2009, 15:50   #24
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jao sta se ispljuvali korg pa800
A ja sam se pokajao sto nisam ulozio vise para pa mesto pa500 da uzmem pa800, a sada me dovodite do situaciju da razmisljam da sam pametno napravio sto nisam ulozio toliko para pa cekacu da izadju novi modeli pa serije!
A dirke se ni meni ne svidzaju na Korg pa800 nit na pa500. Primetio sam na mnogo klavijature od ove dva modela da ni rastojanije izmegju dirkama nije isto pa na neki triler dirke se ogrebu jedna od druga! Uzas!
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 16.10.2009, 20:39   #25
CRNI GALEB
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 27.10.2008
Mjesto: Francuska
Postovi: 92
Downloads: 446
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Klavijature
Interesi: Muzika
CRNI GALEB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav svima,

Posto vidim da je vec otvorena tema u vezi Pa 800, da je iskoristim priliku za par savjeta, a znam da ima ovde ljudi dobre volje, pa se nadam da cu dobiti koji savj Ja licno sviram na Yamaha psr 3000 i le. Imam jarana koji ima Pa 80 vec par mjeseci, skoro mi prica da mu neki tip nudi Pa800 za njegov Pa80. Pa800 je jos pod garancijom 6 mjeseci, ja prvo nisam vjerovao u to dok se nisam sam uvjerio, kad gledamo cjene polovnog Pa80, moze se naci za 700 € danas, a ja sam skoro nasao na netu pa800 za 1000 €, koji je star 2 mjeseca, moze li mi neko objasniti, zbog cega je taj pa800 koji je skoro nov se prodaje 1000€ ?????? a pa 80 koji vec ima par godina samo 300 € manje ??? Da li raja stvarno bjezi od tog aranzera ili je nesto drugo ???
I kakva je realna razlika izmedju pa 80 i pa 800 ??
CRNI GALEB je offline   Reply With Quote
Star 17.10.2009, 00:18   #26
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa iskreno druze i ja se cudim na to ?! Sa druge strane ove cene koji kazes ja ih nisam cuo pa800 za 1000e! cudno! Ali evo kolege kazu da ne valjaju dirke, onda Ram se rasipuje, pa kuda ide kvalitet? Ako za jeftinije ne, bar za one koju kostaju nad 1500e trebalo bi da posvete malo paznju na kvaliteta. To za realna razlika ako pitas za tehnicke sposobnoste suvisno je pricati o tome imas na internetu to previse, vidi i uporedi ali sve na svemu meni se cini od ovo sta citam za pa800, da je pa80 pokvalitetan.
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 18.10.2009, 00:34   #27
CRNI GALEB
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 27.10.2008
Mjesto: Francuska
Postovi: 92
Downloads: 446
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Klavijature
Interesi: Muzika
CRNI GALEB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Neznam druze da li je to ok, mislim sa tom cjenom ili ima neka greska, ali sve u svemu, cini mi se da je pa80 po kvalitetu puno bolji. Ja nisam imao ni jednom ni drugog pa da mogu tacno znati, imam triton le, kao solo sint i do sada nikad nisam imao problema.
Trenutno sam na Yamahi sto se tice aranzera, pa sam mislio nekad preci na korg_a, mislio sam na pa800 ali sad mislim da cu opet nesto drugo, bas zbog tih nekih frka u vezi pa800.
CRNI GALEB je offline   Reply With Quote
Star 19.10.2009, 20:03   #28
MT775
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.09.2004
Godina: 48
Postovi: 68
Downloads: 225
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 11 puta u 8 Postova
Instrumenti: korg pa 800 i korg pa600
MT775 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard kolege bez ljutnje....

90% posto ovde vas koji svirate pa 800 kao i ja sam neznate da koristite tu klavijaturu trpate razne setove dnevno po dva puta upisujete O.S sve je do samog korisnika pa 800 ja koritim samo svoj det vec 4 godine a pregledao sam sve ove stove odavde sa neta nikada nisam uzimao tudji global i klavijatura radi bezprekorno .. pa 800 je mnogo razvijena klavijatura ima dosta funkcija zato je i osjetljiva na drasticne promene to jest ako se trpaju setovi od pa1x ili cak od pa 80 to je moj iskren savet kao drugo svaki pa 80 imao je klavijaturu licno od jamahe ima logo jamahin na stanpanoj ploci ispod dirki znam zato sto sam otvaro ne samo jedan pa80 za pa 800 nemogu da tvrdim ali znam da samo jedna te ista firma proizvodi klavijature i za jamahu iz korga ove price sa kinom nemaju osnovu iskreno receno zivim u nemackoj i licno se poznajem
svabom covekom koji drzi firmu musitronics razvija iradi na svakom o.s za korga kao sto i proizvodi i prosirenja i kartice za sve korgove modele korg pa800 za evropu se sklapa u italiji i nigde vise to je to puno pozdrava svim kolegama muzicarima....

Promijenjeno od MT775 (19.10.2009 u 20:05 sati)
MT775 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio MT775 za ovaj koristan post:
Jamča (23.10.2009)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije