Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.10.2009, 12:37   #1
senadm
Početnik forumacije!
 
senadm's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.11.2008
Postovi: 13
Downloads: 272
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
senadm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Korg PA800-problem sa dirkama

Pozdrav,

Jedan moj prijatlj posjeduje korg PA 800 isto kao i ja. Medjutim kod njeg postoji jedan problem tipka mu je dosta tvrdja nego kod mene i cuje se kao da klepece...u cemu je problem i zna li ko kako da se otkloni kvar...

hvala

Promijenjeno od Sejox (05.10.2009 u 13:44 sati) Razlog: Promijenjen naslov teme.
senadm je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2009, 15:14   #2
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Njegova je vrlo vjerojatno Made in China, ili je već toliko izraubana da su mu gumice pri kraju (što čisto sumnjam, mada).
Inaće, razlike nebi smjelo bit nikakve, mada u posljednje dvije godine sam čuo da Pa800 sklapaju i Mađari
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2009, 23:38   #3
braun
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.08.2009
Postovi: 48
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
braun befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ajme , kakve neistine... Kreso , odakle samo izvlacis te price??? Kakva Kina? Kakvi Madjari? Da bi jedna fabrika mogla da ima rentabilnost mora da ispuni milion uslova...
Senade... da li je klavijatura kupljena nova ili polovna? Koliko je stara? Da li su dirkama dodavani tegovi? Vrlo cesto ako je klavijatura zalivena sokom dodje do klepetanja tipaka;
braun je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2009, 12:19   #4
senadm
Početnik forumacije!
 
senadm's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.11.2008
Postovi: 13
Downloads: 272
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
senadm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

klavijatura je nova nije polijevana niti je ishabana....momak tek u zadnjih dva do tri mjeseca je konstantno koristi....on je prvi uzeo tu klavijaturu u tuzli...a ja sam svoju uzeo prije pola godine pa kontam da nije zbog toga on je uzeo cim je izasla a ja skoro pa da nije u tome razlika....nema govora o tegovima i slicnom stvarima jer nije to 100% radio
senadm je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2009, 14:01   #5
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ Braun

Reci mi s kojim pravom me prozivaš i omalovažavaš ???
I gdje se pravi Pa serija posljednjih 2-3 godine ??? Ako nije Kina, onda je Zanzibar ?!?!? Za Mađare imam provjerene informacije da ih jedna elektronička tvrtka sklapa od gotovih konponenti za KORG Italia u Osimu.
Jesi li čuo za LOHN poslove i što znače uopće ???

Otežana tipka bi trebala čak i bolje raditi nego obična i biti brža, a ako je prolio sok il nešto ljepljivo, tada je vjerojatno doživio i efekt "bijelog dima".
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2009, 14:22   #6
negovan
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 08.07.2009
Mjesto: Kacarevo
Postovi: 178
Downloads: 498
Uploads: 20
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 32 puta u 30 Postova
Instrumenti: korg Pa3x i dallape
negovan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I ja sam uzeo nov pa 800 i dirke su bile dosta tvrde. to je zato sto gumice jos nisu razradjene. Moj druj je uzeo sada novog i dosta su tvrdje dirke,nego kod mene. vremenom ce se razraditi.
negovan je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2009, 15:59   #7
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Uglavnom se zna da se klavijature sklapaju u raznim drzavama,tako da i razlika u kvalitetu postoji....

@senadm
To klepetanje nemora da znaci da je kvar.....

Na klavijaturama postoji granicnik dokle dirka treba da ide.....
Bas na tom granicniku mozda fali jedan tanak sundjer??!!!!!

@braun
Citat:
Ajme , kakve neistine... Kreso , odakle samo izvlacis te price??? Kakva Kina? Kakvi Madjari?
]Proverite svoje tvrdnje,pa onda optuzujte za laz!
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2009, 16:26   #8
braun
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.08.2009
Postovi: 48
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
braun befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Korg Pa 800 se pravi u Italiji i nikada se nije pravila u Kini. To je najgora klavijatura u istoriji i ja sam ih prodao oko 900 komada ... na servisu sam ih imao oko 500 komada sto onih kojih sam prodao sto iz okruzenja... Najgora stvar su razna podmetanja o pravljenju lijevo ili desno... otvarao sam Pa 800 kupljen u Njemackoj , Svici , Austriji , pa cak i iz Svedske... svi su isti i svi se kvare. Ja sam i dosao na ovaj forum , jer u zadnjih godinu dana non-stop dolaze ljudi sa recenicom ...citao sam na forumu... e onda posto je ovaj forum jako posijecen i dobar najveca steta bi bila da postane mijesto za rekla-kazala... Skoro se pojavio lik koji zna da se ne kvari RAM vec on GURU zna tajnu i poslije toga tajac... dolaze ljudi i pitaju za nekakve brojeve na plocama pa800 kao ima neka tajna ... NEMA ... sve su iz Italije i crkavaju kao muhe... sto zbog njih samih sto zbog nasih napucanih setova od kojih jednostavno pucaju... LOHN poslovi podrazumjevaju koliko znam samo sklapanje od dijelova tako da ni to ne moze uticati na tipke ... volio bih da vidim te dokaze ili ce sve to ostati na ...cuo sam od covijeka koji je cuo od covijeka koji zna... Ja sam i prije ovog foruma pokusavao pomoci ljudima , a i sad mi je samo to cilj... kada su ljudi naplacivali 100 eura za fantomsko ciscenje virusa , ja sam to radio besplatno i ucio druge da to rade... Hocemo li jednom konacno shvatiti da kad neko ima problem i postavi to na forum , da pokusamo pomoci , a ako ne znamo da pustimo druge da pomognu , a ne stalno neke teorije zavjere od strane proizvodjaca ili shopa...
braun je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2009, 16:53   #9
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Oni se kvare ,pa se kvare.....

Kompanija koja ih proizvodi u kini ,takodje proizvodi i ove stvari : Hammond XK3C Organ
NEC Display LCD5710 57" LCD Monitor
Vizio SV420XVT 42" LCD HDTV
Pioneer KURO PDP-6020FD 60" Plasma HDTV


To su sve korporacije sa sedistem u jakim zemljama....
Ali posto su to korporacije,tako da one imaju svoje ogranke u drugim drzavama (naprimer KINA)
Tako da se pa800 takodje sklapa u kini....

Kopiracu sa zvanicnog sajta firme koja proizvodi Korg Pa2XPro Professional Arranger!!! Cena je $1, 860
Citat:
126-Music was founded by Ying Chun Tian who is specialized in producing woodwinds and brass musical instruments in 1977 in Tianjin, China. With 30 years experience and strict quality control processes, 126-Music is accepted by more and more people.

Now 126-Music provides a full catalog with more than 1, 000 kinds of musical instruments. Today, our musical instruments have sold all over the world: United States, Britain, France, Germany, Australia, Korea and others.
--------------------------------------------------------------------------------------
Posto ovo nije tema o kinezima......nastavljamo dalje........


@senadm
Probajte da stavite tanak sundjer,da dirke nebi klepetale
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2009, 17:11   #10
braun
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.08.2009
Postovi: 48
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
braun befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sad sam bio na tom sajtu ... prvo mi je odmah virus uletio , srecom da imam kaspersky , a pokusaj da kupis nesto , pa ces vidjeti... koliko se sjecam jedan od kolega je skoro NE-dobio jeftin Mackie mixer sa slicnih sajtova...
braun je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije