Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.11.2020, 05:24   #1
Hamzaboy100
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.11.2020
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Hamzaboy100 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Powermate 3 problem

Pozdrav kolege muzicari! Imam jedan problem koji nikako da rjesim na dynacord powermate 1000-3
E ovako. Oprema je sledeca

Dynacord powermate 3
Ev elx200p bas bin (2) bas binove ne koristim kod kuce gdje je trenutno problem
Ev ekx 12p (2)
Mikrofon shure slx24
Klavijatura pa 800
Razglas je skopcan ovako putem xlr izlaza na vrh miksete posto imam powered kutije moram tako kopcati. Iz izlaza idem u bas binove i iz bas binova sa xlr idem na gornje kutije. Itd.

Problem: pjevam na matrice iz klavijature idem u stereo lijebi i desni kanal mikrofon je na kanalu jedan gain na reciveru je 0db pojacam sve na 0db ali imam problem sa feedback i efecti mi nikako nisu cisti i lijepi kao sto treba da budu nego mutni i distortirani eq na kanalu od mikrofona drzim prilicno flat ravno a master eq ne koristim jer je oprema u sobi kad pjevam po salama posto je veca prostorija i moze se nekako posto je otvoreno ali u kuci veliki feedback. I nikako nemogu ustimati mikrofon da je glas prirodan nekako mi sve vjestacko. Pomozite mi hvala unapred
Hamzaboy100 je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2020, 02:07   #2
miki2008
Vredan član društva
 
miki2008's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Mjesto: Banja Luka
Godina: 39
Postovi: 190
Downloads: 262
Uploads: 16
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Klavijature
miki2008 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
miki2008 pošalji poruku preko MSN messengera miki2008 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Malo je nejasno pitanje...

Da li ti imas previse efekta i samim tim nastupa ruzan fx...

Dinakord je takakv kakav jeste njemu su gotovo svi feedback na 40% udji u podesavalje efekta i smanjis feedback ili jednostavno samo malo smanji gain od fx na kanalu... Ili master FX

Pa opet razmisljam o kom ti feedback govoris da li o mikrofoniji ili o feedback u FX.

Ako govoris o mikrofoniji smanji kompletan razglas jer u malim prostorijama se koristi manja radna snaga

Promijenjeno od miki2008 (19.11.2020 u 02:11 sati)
miki2008 je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2020, 20:41   #3
bojanzivkovic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 27.08.2008
Mjesto: Bec, Austria
Postovi: 94
Downloads: 1807
Uploads: 3
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg PA4x , Korg Kronos
Interesi: Muzika
bojanzivkovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bojanzivkovic pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Predpostavljam da ton bez efekta nije tako muljav i nedefinisan.

Verovatno ti izlazi efekat i na bas binovima, zato i mulja i ne daje cist ton.
Low Cut je fabricki na Dynakord´u postavljen na 50Hz sto znaci da efekat ide i u bas binove sto normalno niko nece na vokalnim efektima.

Udji u Edit-Effect i stavi taj Low Cut na 150Hz ... mozes i do 200Hz.
Tako da u efektu seces sve frekvencije koje idu u bas bin - pevacima to ne smeta jer svakoko toliko duboko ne idu sa frekvenciom
i tako ces dobiti malo ton.


Pozdrav!
bojanzivkovic je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2020, 05:46   #4
Hamzaboy100
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.11.2020
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Hamzaboy100 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Poptpuno se slaze ali kad koristim bas binove i kad sam u velikoj prostoriji nemam problema ali kod kuce naprimjer u studio sobi koristim samo gornje kutije bez bas binova i sound me je mutan i tup efekti pogotovo i mimrofon nema ostrine a ako je dodam onda dobijem jos goru mutnocu
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od miki2008 Pokaži Post
Malo je nejasno pitanje...

Da li ti imas previse efekta i samim tim nastupa ruzan fx...

Dinakord je takakv kakav jeste njemu su gotovo svi feedback na 40% udji u podesavalje efekta i smanjis feedback ili jednostavno samo malo smanji gain od fx na kanalu... Ili master FX



Pa opet razmisljam o kom ti feedback govoris da li o mikrofoniji ili o feedback u FX.



Ako govoris o mikrofoniji smanji kompletan razglas jer u malim prostorijama se koristi manja radna snaga
Feedback imam na mikrofonu i koliko ja razumjem to mi muti i efekat isto, ali ako smanjim sav razglas i zvucnike na pola posto su samopogonski. Ali kad smanjim onda mi je sve tupo inace volim kad je mikrofon cist ima dobar gain bez feedbacka i kad se razumije svako slovo, uzeo sam i yamaha emx5016cf sa efectima i na njoj nemam problema i sve je 100% cisto. Ne razumjem kako da moze biti tolika razlika a dynacord 3 puta skuplji.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od Hamzaboy100 Pokaži Post
Poptpuno se slaze ali kad koristim bas binove i kad sam u velikoj prostoriji nemam problema ali kod kuce naprimjer u studio sobi koristim samo gornje kutije bez bas binova i sound me je mutan i tup efekti pogotovo i mimrofon nema ostrine a ako je dodam onda dobijem jos goru mutnocu
Dodato:



Feedback imam na mikrofonu i koliko ja razumjem to mi muti i efekat isto, ali ako smanjim sav razglas i zvucnike na pola posto su samopogonski. Ali kad smanjim onda mi je sve tupo inace volim kad je mikrofon cist ima dobar gain bez feedbacka i kad se razumije svako slovo, uzeo sam i yamaha emx5016cf sa efectima i na njoj nemam problema i sve je 100% cisto. Ne razumjem kako da moze biti tolika razlika a dynacord 3 puta skuplji.


Sto se tice efekata staviti su ovako. Koristim samo eho 56-57 mi odgovara, na slideru je na 0 a na krugu je od prilike na 9 sati znaci uopste ga nema puno al i ono sto ima je ruzno i ne ozvanja ono fino i cisto ja se nadam da znate na sta mislim.

Promijenjeno od Hamzaboy100 (20.11.2020 u 05:53 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Hamzaboy100 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije