Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.10.2019, 12:45   #161
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od romario Pokaži Post
Ako se ne mogu memorirati,kako ih primjenjivati?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Treba isprobati i možda će sve funkcionirati bez problema ali piše ovako

Citat:
Sub Scale:
Temporarily changes the scale only while the Sub Scale is enabled (e.g., selected on the Scale Tune display). This
lets you temporarily set a Scale Tune setting (which is different from the Main Scale setting) to the desired parts.
This setting takes priority over the Main Scale setting, regarding the checkmarked parts (see below). You can adjust
the setting manually, but it cannot be saved.
Da li to znači da se Sub Scale uopće ne mogu memorirati ili znači da se memoriraju samo i zajedno sa Main Scale? To ćemo vidjeti kad dođe Update ili ako nam netko od korisnika koji imaju SX900 javi kako stvari ovdje funkcioniraju.

Međutim, ja se uopće ne brinem i slažem se s onim što kaže @tyros2, pobrinut ćemo da se i to složi.

Score je za sada ovakav.
  • Povećanje Expansion memorije - 1,8GB na 3 GB
  • Superior Pack - 50 novih stylova i više od 25 zvukova uključujući i SA2
  • Chord Looper - potpuno nova opcija koju ima PSR SX900
  • Style Reset - dodana opcija na Tap Tempo gumb
  • Sub Scale s mogućnosti biranja Partova

... i još mnogo toga?
Ne očekujem neka luda iznenađenja ali i ovo što su ponudili je više nego dovoljno.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg v20more.jpg (116,3 KB, 82x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od casper (04.10.2019 u 13:25 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2019, 21:10   #162
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ovakve nadogradnje pozdravljam.
Uz eventualne ispravke softvera, nove funkcije ,stylovi,zvukovi , povećanje memorije...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2019, 21:12   #163
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

hmm...čitao sam novi manual (sx 900) u vezi user skala...da odvojili su partove, što je dobro.
Uzet ću primjer terci..jedan part svira osnovni ton,drugi part svira tercu koja sadrži tonove +3 i +4 u odnosu na osnovni ton.
Nisam našao opciju kojom bi mogao terca part odmaknuti 3 polutona naviše od osnovnog parta.
Mislim da sam našao kako u terca partu određene tonove staviti više odnosno niže:..u Voice setting- Tuning podići za četvrtinu tona (50 centi) a zatim u Scale Tune, tonove za koje želimo da budu +3 snizimo za 50 centi a one +4 povećamo za još 50 centi .......ali kako odmaknuti ova dva parta za 3 polutona hmmmm...bojim se nikako!

Promijenjeno od Landison (04.10.2019 u 21:16 sati)
Landison je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2019, 21:22   #164
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobro zboriš ali ... ako se unaprijed pripremi svaki zvuk koji želimo koristiti kao Tercu i u YEMU se podigne/spusti za 3 ili 4, onda s ovim scale možemo dobiti dodatni +/-1. Da, malo je kompliciranije i moći će funkcionirati jedino ako se SubScale može memorirati u registraciju zajedno sa MainScale.

Ipak, nadam da će (jednog dana) Yamaha prihvatiti rješenje koje je predložio @tyros2. Note Shift ubačen kao opcija u Scale modus trajno rješava "problem" terce.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg not shift.jpeg.jpg (21,9 KB, 68x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2019, 21:47   #165
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

TAKO JE... ne bi casper bio casper kad nebi dao odlično rješenje...tako je ..preko Yem-a možemo dobiti ona 3 polutona...BRRRAAVVOOO...mnogo lakše i brže od rada na XML Notepadu.
U tom slučaju nam Sub scale i nema neke koristi.Koliko sam ukapirao limitiran je isto na, predpostavljam, 64 centa.Ne može se memorirati u registraciju i gubi se postavka kada se ugasi klavijatura.
Postoji nekakva Sub Scale Quick Setting funkcija koju možemo staviti na Assignable i kojom možemo brzo napraviti postavku skale...možda trčim pred rudo, ali... ne izgleda mi nešto praktično!
Landison je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2019, 22:02   #166
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vidjet ćemo što se može s ovim što su ponudili do sada. Iskreno, meni "terce" nisu uopće potrebne ali šteta je da tako "glupa i jednostavna" opcija ne bude ugrađena.

Meni se sve čini da su oni ostavili "prostora" na trenutnoj platformi Genosa i za mnogo veće promjene i dorade sistema od ovih dosadašnjih nadogradnji. Sve do pojave Genosa nije bila praksa da se događaju nadogradnje ovakvog opsega. Možda nisam puno fulao kada sam u travnju napisao ...

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
...... Predpostavimo ovaj scenarij. Što ako je hardware u Genosu koncipiran tako da može "izdržati" dvostruko više "opterećenja" od onoga što sada dobivamo iz njega? U tom slučaju Yamaha može komotno u slijedećih 7-8 godina prodavati istu "plastiku", a nadogradnjama joj davati sasvim nove karakteristike. Možda nisam "puno falio" u procjeni? .....
PS. kada sam napisao "glupa i jednostavna" opcija želio sam naglasiti da nisu potrebni veliki zahvati da bi se dodala u postojeći OS i nisam pod time mislio da su terce kao takve nepotrebne. Upravo suprotno, terce bi bile pun pogodak Yamahe za određenu skupinu svirača.

Promijenjeno od casper (04.10.2019 u 23:15 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
Landison (04.10.2019), tyros2 (05.10.2019)
Star 05.10.2019, 11:44   #167
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Napravio sam mali pokus.
Pošto nemamo u Scale Tune odvojene Right partove(što očekujemo..uskoro) došao sam na ideju da iskoristim Left part koji je odvojen i napravim ono o čemu smo jučer pričali,da provjerim dali će to funkcionirati kada dođe novi OS sa odvojenim partovima....i da.. po svemu sudeći hoće!
U Yemu sam odabrao neku harmoniku koja se sastoji od 4 elementa..sva 4 sam povisio (shift) za +3..
Stavio sam tu harmoniku u nekakav pack prebacio u klavijaturu i stavio je na Right 1.
U sekciji "Voice Setting-Tune", Right 1 sam stavio (+50).U sekciji "Tuning-Scale Tune" sam stavio (C+25),(D-64),(E-64),(F+25),(G+25),(A-64),(H-64).

Na part Left sam stavio nekakav string kao osnovni ton i onda svirao unisono C-dur skalu s obe ruke (desna Right 1 a lijeva Left)..ljudi meni je ta terca skroz pristojno zvučala.
Možda bi vrijednost od 50 u sekciji "Voice Setting-Tune" trebala biti +49 a u sekciji "Tuning-Scale Tune" +26 umjesto +25 ali to će svako od zainteresiranih individualno ocjeniti.
Sekcije "Voice Setting-Tune" i "Tuning-Scale Tune" se mogu memorirati u registraciju.
I šlag na kraju tako dobivene terce se transponiraju bez problema!
Landison je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2019, 12:18   #168
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

He he, neka si ti njega Krešo sparkiro' ...

Ići će to mnogo lakše i brže od ovoga što si opisao samo ako se nove Sub Scale mogu memorirati u registraciju. "Problem" terci kod yamahinih aražera je ponajviše u tome što kod Scale Tune možemo mijenjati vrijednost od -64 do +64 (cent) od osnovnog tona. Znamo da je 100 cent ekvivalent za pola tona. Zato sa Scale Tune ne možemo "podići/spustiti" osnovni ton da bi smo ga posložili u tercu.
Dodavanjem opcije Sub Scale će to biti moguće. Recimo da na C1 djelujemo s Main Scale +50 i sa Sub Scale dodamo još +50, na kraju ćemo ovaj C1 podići za pola tona. Ako je cjelokupan sound u Yemu "šiftan" za +3, tada će ovaj C1 doći na +4. I to će biti dovoljno da se slože terce po želji. Uvijet je, kao što sam već naglasio par puta, da se SUB Scale pamte u Registracijama. Ako tomu bude tako, onda će biti dovoljno odraditi samo jednu tercu za Base Note, i sve će ostale svirati bez našeg unošenja.

Ali ja sam vječiti optimist , i siguran sam da će Yamaha uslišiti želje našeg @tyros2 i omogućiti mu da odradi sve ovo još mnogo brže i bezbolnije sa novom i dodanom opcijom Note Shift, a koja je prikazana na slici u mom postu koji sam stavio juče.

casper je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2019, 13:00   #169
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I ja se nadam da će nam kolega @tyros2 omogućiti to veselje!
Landison je offline   Reply With Quote
Star 09.10.2019, 21:59   #170
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Prijedlozi Za OS update.

Prosle godine u Januaru sam poslao e mail Yamaha Kanada sa prijedlogom i video objasnjenjem za terce. Takodje jos par prijedloga sam poslao za pomoc slijepim osobama.
Lijep pozdrav

izvinjavam se obrisao sam prvu verziju teksta zato sto sam kasnije dosao do saznanja da nemogu to objaviti.
Dodato:
Nebih se iznenadio kada bi u novom OS za Genosa doslo do znatnije promjene u miksanju bubnjeva u stajlu.

Promijenjeno od keyboards (09.10.2019 u 22:29 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
keyboards je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
casper, genos, tyros, yamaha aranžer

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije