Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.04.2013, 00:46   #41
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To "mutiranje" sounda kada podignes Live Styler je radi toga sto ta tvoja Sound karta ne radi na bazi tzv. Multiclient Audio Drivera. Ne znam da li je u najnovijoj verziji ASIO4All odradjen taj Multiclient, ama koliko se sjecam jeste. Trebalo bi da skines 2.11 Beta verziju ASIO4All drivera, vrlo je moguce da ce tvoja integrisana karta da prihvati Multiclient funkciju. Kako god, bez jedne eksterne Audio karte nema svrhe da se zamajavas s tim. To sam ti vec pisao. Samo gubis vrijeme.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2013, 00:47   #42
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

[quote=formula95;240694]Hvala vam do neba!!! Sad idem u skolu pa ne mogu stici da skinem ovo, a cim dodjem bacam se na posao
.....
Nema nista od hvala.

kupi cika Transitu jednu veliku cokoladu i plazma keks pa mu to lepo spakuj i posalji da se zasladi.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2013, 00:50   #43
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Neso od svih cokolada, majvise mi se dopada janjeca plecka a od keksova jareca... pa nek' izabere.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2013, 00:54   #44
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ih gde me nadje,tu nema holesterola uopste.
Dodato:
Idem malo u Off,@Formula sta bi sa nasim dogovorom.Nema te da se javis?Ja cekam da dodjes kod mene.

Promijenjeno od nesaband (04.04.2013 u 00:55 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2013, 00:57   #45
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Znas Neso koja je razlika izmedju ljudi koji imaju povisen holesterol i onih koji imaju normalni ? Ovi sa normalnim holesterolom umru zdraviji.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2013, 01:06   #46
formula95
Vredan član društva
 
formula95's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.02.2011
Mjesto: Ruma
Godina: 28
Postovi: 178
Downloads: 196
Uploads: 3
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
Instrumenti: Basprim, Yamaha psr s700, Gitara
Interesi: Svasta nesto
formula95 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
formula95 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@tranzit uspeo sam nekako, bice cokolada Isao sam ovako, usao sam u live styler, pa sam isao na onu opciju Midi IO, i onda sam isao na ono "Output settings" pa sam na "Instruments output port" stavio ASIO4ALL v2, a na "Bass output device "HD Audio output 1" i evo sad se cuje ritam lepo A na ono ispod sto pise "Voice set" stavio sam PSR3000 posto je to najpribliznije mojoj klavijaturi (yamaha s700), a pretpostavljam da to i nema nikakve veze? Jos me zanima ovo, kada udjem tu u opciju Midi IO, sa leve strane mi pise ovako, kolona 1 "Output instuments files" i tu mi pise sve isto "GM-Inst.isf", jel to treba da ostane tako? Kolona 2 pise "Controller name" i tu sad mogu da izaberem sledece: SF2, Mega samples, Yamaha, Simple, B4, SD2, Guitar, SF2BK, Uni controler, i meni je tu sve (Od R1 do R8) postavljeno na SF2, jel to treba tako? Kolona 3 pise "Input channel" i tu su mi sve jedinice (1) a kolona 4 pise "Midi inputport" i tu su mi takodje sve 1, i zadnja kolona mi pise "Midi output channel" i tu su mi redom brojevi od 1 do 8 od gore ka dole. Uf raspisao se ja

@nesaband ja sam i zaboravio za to skroz a sad stvarno dugo nisam svirao, pa evo cekam prvi raspust pa dolazim
formula95 je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2013, 01:26   #47
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ostavi sve tako, kako je, ne diraj nista jer bilo kakvo nepromisljeno pomjeranje parametara moze da dovede do prestanka rada. Tako je u redu u tvom slucaju. Kratko receno: nahrani majmuna i ne diraj nista
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
formula95 (04.04.2013)
Star 04.04.2013, 18:19   #48
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Desava mi se da uglavnom kad odsviram prelaz u nekom brzem ritmu Live Styler proguta poneki element bubnja (nekako zagusi) inace, opcija breaks only at the first beat je odcekirana znaci prelaz pocinje kad god pritisnem taster, u pitanju je Live Styler 15 plus.
Dodato:
U One man band to funkcionise bez problema (nema gutanja).

Promijenjeno od pekilik (05.04.2013 u 11:54 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 05.04.2013, 21:24   #49
formula95
Vredan član društva
 
formula95's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.02.2011
Mjesto: Ruma
Godina: 28
Postovi: 178
Downloads: 196
Uploads: 3
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
Instrumenti: Basprim, Yamaha psr s700, Gitara
Interesi: Svasta nesto
formula95 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
formula95 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@Tranzit sutra mi stize UCA200 Jel mi mozete reci sta da radim s njom xD Tj onaj jedan deo zvucne (USB) prikljucim normalno na usb u komp, a onaj drugi deo, gde je input i output, sta tu treba da se radi. Ja imam jedan kabl (evo ovakav, samo sto i sa jedne i sa druge strane ima po jedan taj dzek, a ne 2 kao na ovoj slici http://www.wizard.rs/222/313-712-lar...na-mono-1m.jpg )
I jel mi taj kabl onda treba, i gde bi trebalo da ukljucim i jedan i drugi kraj? I pretpostavljam da cu ponovo morati podesavati u live-styler-u i u proteusu VX ali ne znam sta? Hvala unapred.
Dodato:
Evo stigla je zvucna i malo sam se raspitao i saznao ovako. Znaci taj kabl sto sam dao link, jedan deo treba da prikljucim na klavijaturu na OUTPUT L+R a drugi deo na zvucnu na INPUT, jel tako? A sad u ovim programima pojma nemam sta treba menjati sta ne, i jel treba ja u live-styleru da podesavam sa VST instrumentima nesto, posto imam opciju VST i ja sam tu podesio onaj ProteusVX nekako, ne znam ni ja da li je dobro.

Promijenjeno od formula95 (06.04.2013 u 12:55 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
formula95 je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2013, 00:35   #50
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kako da namestim multiclient? Imam najnoviju verziju Asio4all, ali nikako ne uspevam?
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije